Akce ZŠ Petrovice 2019/20
Pravopisná a literární soutěž PDF Tisk Email

pravopys Dne 14. 11. 2019 se konala Pravopisná a literární soutěž, které se zúčastnilo 12 žáků z 6. a 7. ročníků. Soutěžící hravou formou luštili přesmyčky měst, zdůvodňovali psaní velkých počátečních písmen, vysvětlovali význam jednotlivých homonym, zpracovávali pravopisná cvičení, řešili kvízy, rébusy a skládali básně. Žáci mezi sebou soupeřili velmi zodpovědně a výsledky se lišily jen o pár bodů. Jaké jsou výsledky?

V kategorii žáků 6. ročníků zvítězila Julie Schneider (VI. B, 99 b), druhé místo obsadila Klára Filipová (VI. B, 98 b) a třetí místo získala Barbora Němcová (VI. A, 92 b). V kategorii žáků 7. ročníků zvítězila Linda Mitrengová (VII. A, 91 b), druhé místo obsadil Václav Němec (VII. A, 90 b) a třetí místo získali žáci VII. B – Marie Pinkasová a Tobias Karpeta (oba 88 b). Všem žákům děkujeme za snahu!

Mgr. Eva Meisnerová

Den prevence PDF Tisk Email

den prevence V pátek 25. 10. 2019 proběhl na naší škole Den prevence. Akce byla určena žákům všech ročníků a jejím cílem bylo objasnit dětem možná rizika a nebezpečí, která na ně mohou číhat v běžném životě a zároveň vést děti k větší obezřetnosti a předcházení rizikovým situacím. Celý den probíhaly besedy, ukázky a promítání. Starší děti se zúčastnily ve škole besedy Červeného kříže o AIDS a drogách, besedy Krajské hygienické stanice o škodlivosti používání mobilních telefonů, sledovaly práci policie ČR a shlédly dokumenty. Pak pro ně bylo připraveno povídání o chemických látkách v domácnosti a také ukázka první pomoci.
Mladší děti zahájily Den prevence v Kulturním centru společným povídáním o důležitosti bezpečí vlastního i ostatních. Viděly několik dílů s oblíbenou postavou Hurvínka, který jim přiblížil některé úrazy a jejich možnost ošetření. Poté se děti rozdělily na skupiny, některé viděly ukázku hasičské techniky, další besedovaly o první pomoci s paní z Červeného kříže, starší děti pak o nebezpečí mobilních telefonů. Během dne děti také tvořily plakáty a pracovaly ve skupinách na pracovních listech.
Závěr celé akce byl pro děti velmi zajímavý. Na hřišti TJ Inter shlédly ukázku práce policejních kynologů, viděly vyhledávání předmětů, poslušnost psů i obranu psovoda před možným útočníkem.
Děkujeme všem, kdo se podíleli na přípravě této náročné akce. Byla pro všechny děti přínosná a rozhodně smysluplná. Fotografie zde.

Mgr. Andrea Kupčáková

Přihlašování na střední školu krok za krokem... PDF Tisk Email

Informace o přijímání ke vzdělávání na střední škole naleznete v příloze.

Mgr. Dagmar Prusová

Přírodovědný klokan 2019 PDF Tisk Email

prirodovedny klokan V pátek 18. října 2019 se již tradičně konalo školní kolo přírodovědné soutěže Přírodovědný klokan. Všichni žáci 8. a 9. ročníku řešili úlohy z matematiky, fyziky, zeměpisu a přírodopisu.

Soutěžící startují s 24 body, za každou správně zodpovězenou otázku mohou získat 3, 4 nebo 5 bodů, za každou neřešenou úlohu body nezískávají a za každou chybně zodpovězenou úlohu se 1 bod odečítá. Soutěžící mohou získat maximálně 120 bodů. Nejlepšími řešiteli se stali: 1. Jančička Radek 8. B 68 bodů 2. Beláková Klára 8. A 62 bodů 3. Kaiser Jakub 9. A 61 bodů Vítězům blahopřejeme!

Mgr. Renáta Krátká

Šachový turnaj v Polsku PDF Tisk Email

sachovy turnaj v polsku Dne 17. října žáci Jakub Kaiser, Anička Kaiserová a Elizabeth Strzyžová reprezentovali petrovickou školu v šachovém turnaji v Polsku. Své síly změřili s šesti základními školami z blízkého okolí. Všichni šachisté soupeřili mezi sebou a odehráli celkem 17 zápasů. Po dlouhém boji Jakub Kaiser získal v turnaji 4. místo. Gratuluji!
Všem žákům děkuji za předvedené výkony a přeji další šachové úspěchy. Fotografie zde.

Mgr. Markéta Istlová

<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 Další > Konec >>