Akce ZŠ Petrovice 2021/22

Přejeme vám hezké prázdniny!!! PDF Tisk Email

uzijte si prazdniny

Vodácký kurz 2022 PDF Tisk Email

vodacky kurz 2022 Ve dnech 19. – 23. 6. se zúčastnili vybraní žáci naší školy vodáckého kurzu na řece Vltavě v Českém Krumlově. Byli jsme ubytovaní v kempu Vltava, který leží na půl cesty mezi Rožmberkem a Českým Krumlovem. Kemp Vltava je díky vhodné poloze ideálním místem na plánování jednotlivých plaveb v úsecích po řece Vltavě. Navíc nabízí ubytování v chatkách, které jsou v případě nepříznivého počasí komfortnějším přístřeškem než stany. Letos jsme k plavbě po řece poprvé využili rafty. Naše trasa vedla z Vyššího Brodu, přes Rožmberk a Český Krumlov, až do Zlaté Koruny. Počasí bylo téměř ideální, jediná nepřízeň nás potkala hned první den kurzu v tábořišti U tří veverek, kde nás zastihla lokální bouřka. Tradičně jsme spojili vodáctví s návštěvou historických center měst Rožmberku a Českého Krumlova. Krásy Jižních Čech, vodáctví i památky UNESCO – to jsou důvody se zde zase v budoucnu vrátit. Fotografie z akce si můžete prohlédnout zde.

Mgr. David Tomala

Putování po Petrovicích PDF Tisk Email

putovani po petrovicich V úterý 14.6. se žáci 2. a 3.A vydali v rámci Prvouky na „Putování po Petrovicích". Navštívili dřevěný kostelík v Marklovicích, kapli s. Jana Nepomuckého a sochu sv. Václava. Poté se na obecním úřadě seznámili s chodem matriky a stavebního úřadu, prohlédli si staré matriční knihy, kroniku a pan starosta jim přiblížil historii obce. Po krátkém testíku putovaly děti do Závady, kde si prohlédly školu a kapli sv. Jana Nepomuckého. Počasí i putování se vydařilo, děti si odnášely nejen nové znalosti, ale také dárečky, které jim věnovala obec. Fotografie zde.

Mgr. Lada Gorgolová

Mezinárodní atletické závody O pohár starosty obce PDF Tisk Email

mezinarodni atleticke zavody o pohar starosty Po tříleté přestávce, způsobené pandemií, se v pátek 3. června konal čtvrtý ročník atletických závodů „O pohár starosty obce". Všichni závodníci se sešli ráno na TJ Inter Petrovice, kde proběhlo zahájení závodů a zároveň také přivítání hostů a žáků z polských Gołkowic.
Soutěžilo se ve čtyřech kategoriích, mladší chlapci a dívky ze 6. a 7. třídy a starší chlapci a dívky z 8. a 9. třídy. Žáci z obou obcí změřili své síly ve skoku dalekém, skoku vysokém, běhu na 50 m, dívky v běhu na 800 m a v hodu míčkem, chlapci v hodu granátem a běhu na 1000 m. Starší žáci a žákyně soutěžili ještě ve vrhu koulí. Slunečné počasí a diváci, kteří fandili soutěžícím, vytvořili příjemnou atmosféru. Z našeho pohledu byly atletické závody nadmíru úspěšné, jelikož se naší škole podařilo zvítězit v celkovém hodnocení ve všech čtyřech kategoriích. Obhájili jsme prvenství z předchozích let a získali pohár starosty obce. Fotografie zde.
Všem závodníkům gratulujeme a těšíme se na další ročník!

Mgr. Markéta Istlová

<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

- Podpora škol formou projektů zjednodušeného vykazování - Šablony pro MŠ a ZŠ II (OP VVV)

- Podpora škol formou projektů zjednodušeného vykazování - Šablony pro MŠ a ZŠ III (OP VVV)