Akce ZŠ Petrovice šk. rok 2022/2023
Školní ples PDF Tisk Email

skolni ples

Atelier - beseda PDF Tisk Email

atelier beseda Do tvořivého kroužku Ateliér chodí děti od 1. – 5.třídy. Zkouší pracovat s různými materiály – látka, sádra, šišky, plast..., ale také čerpají nápady z knihovny, kde je spousta krásných knih pro dětské tvoření. A tvořivého ducha také děti rozvíjely při návštěvě výstavy a následné besedě s p. výtvarnicí Renatou Filipovou. Povídali si nejen o její cestě za výtvarným snem, ale také o technikách, které p. výtvarnice používá, o názvu a významu PET-ART – který sama vymyslela, o nápadech na obrazy... Všechny děti si na výstavě našly obrázek, který je oslovil... a odcházely s nápady na vlastní malbu. Určitě některé při dalším tvoření použijeme. Fotografie zde.

Mgr. Lada Gorgolová

Bobřík informatiky PDF Tisk Email

bobrik informatiky Soutěž Bobřík informatiky je předmětová soutěž, podporovaná Ministerstvem školství. Je cílena na běžného bystrého žáka se zájmem o svět technologií. Klade si za cíl seznamovat žáky a jejich učitele s tím, co to jsou informatické otázky a problémy, a že informatika není totéž co ovládání počítače.

V letošním roce se soutěže zúčastnilo 14 žáků v kategorii Mini, 76 žáků v kategorii Benjamín a 6 žáků v kategorii Kadet. Každý soutěžící začíná se startovním počtem 48 bodů. Maximální počet bodů, které lze v testu získat, je 192 bodů. Úspěšným řešitelem je ten, kdo získá 120 bodů. Seznam úspěšných řešitelů naleznete v příloze. Gratulujeme.

Mgr. Daniela Ježíková

Knihovnické lekce na 2. stupni PDF Tisk Email

knihovnicke lekce V průběhu října a listopadu se žáci 2. stupně zúčastnili „Knihovnických lekcí", které byly žákům nabídnuty k podpoře čtenářství. Níže přikládáme postřehy našich žáků.
Dne 21.10. 2022 jsme se s celou třídou vydali autobusem do knihovny v Karviné. Po příjezdu na místo jsme velkými dveřmi vešli do knihovny, kde nás čekala paní knihovnice, která byla moc hodná a řekla nám, jaké knihy teď v našem věku tzv. „frčí". Byly to převážně knihy od známých autorů nebo autorek. Paní knihovnice nám udělala přednášku o knížkách, které mnohé zaujaly. Poté jsme mohli prozkoumat poličky s knihami, z nichž jsme se dověděli spoustu zajímavých informací. Na závěr jsme paní knihovnici řekli, jaké jsou naše oblíbené knihy. Všichni jsme si to moc užili a určitě se do knihovny mnozí z nás znovu vrátí.

K. Pawiňská 7. A

Žáci 8. B se 1. 11. zúčastnili besedy „Od Draculy po Stmívání". Nejdříve jsme si vysvětlili, kdo byly historické osobnosti – Dracula, hraběnka Bathoryová. Následně nám paní knihovnice nabídla knihy s touto tematikou. Společně jsme srovnávali knižní a filmové zpracování ságy „Stmívání". Nechyběla informace o nabídce knih z knižní databáze a vyhledávání údajů o oblíbenosti daných knih. Moc se nám líbil přátelský až kamarádský přístup paní knihovnice.

T. Jirout 8. B

YOUNG ADULT byl název besedy v knihovně, které se zúčastnili žáci 9. A a 9. B 15. a 16. listopadu. Nejdříve jsme si povídali o tom, co čteme a jaké máme možnosti při hledání knih v databázích na internetu. Paní knihovnice měla připravené knížky – Divergence; Černobylské dívky; Běž, chlapče běž; Záznamy nekonečna, Oba na konci zemřou a další. Někteří z nás si knížky zaznamenávali s tím, že si je přečtou. Většina z nás si našla žánr, který mu vyhovuje.

E. Kostková, E. Krhovjáková

Gabriela K. (6. A): Knihovnická lekce se mi moc líbila, bylo pěkné, že jsme si mohli prohlédnout libovolnou knihu.
Jana H. (6. A): Moc se mi líbilo, že si paní knihovnice pro nás přichystala soutěže a hádanky, za něž jsme dostali ceny.
Eva K. (6. A): Zaujala mě spousta knih. Už se těším na další návštěvu knihovny.
Richard S. (7. B): Byl jsem nadšený velkým výběrem knih a jsem rád, že jsme si je mohli prohlížet.
Ema P., Lea P., Nikola M. (7. B): Paní knihovnice nás tak navnadila, že jsme se do knihovny přihlásily.

Fotografie zde.

Mgr. Eva Meisnerová

„Nebojme se poezie“ (Recitační soutěž žáků 1. a 2. stupně) PDF Tisk Email

nebojme se poezie Dne 21. listopadu 2022 se konala v malém sále Kulturního centra v Petrovicích recitační soutěž „Nebojme se poezie", které se zúčastnili žáci 1. a 2. stupně. Za starší žáky vystupovalo 16 recitátorů. Soutěžící si vybrali básně Jiřího Žáčka, Jana Skácela, ale i Karla Jaromíra Erbena a Jaroslava Seiferta. Porota hodnotila recitaci, výběr básně nebo úryvku prózy a kulturní projev žáků. Jak tato soutěž dopadla?
V kategorii 6. – 7. ročníků získala první místo Ludmila Vondráčková (VII. B), druhé místo obsadila Kristýna Pawiňská (VII. A) a třetí místo získala Barbora Michníková (VII. A). V kategorii 8. – 9. ročníků se na prvním místě umístila Natálie Mayerová (IX. B), druhé místo získala Eliška Kostková (IX. A) a třetí místo obsadili David Adamiec (VIII. A) a Barbora Němcová (IX. A).
Žáci byli odměněni diplomy a sladkostmi. Všem soutěžícím děkujeme za přípravu a vítězům blahopřejeme. Poděkování patří rovněž paní knihovnici a pracovníkům KC, kteří nám připravili krásné umělecké prostředí. Fotografie zde. Výsledky žáků 1.stupně naleznete v příloze.

Mgr. Eva Meisnerová

<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 Další > Konec >>

- Podpora škol formou projektů zjednodušeného vykazování - Šablony pro MŠ a ZŠ II (OP VVV)

- Podpora škol formou projektů zjednodušeného vykazování - Šablony pro MŠ a ZŠ III (OP VVV)