Akce ZŠ Petrovice 2018/19
Školní kolo olympiády v ruském jazyce PDF Tisk Email

skolni kolo olympiady v ruskem jazyce 10. ledna 2019 proběhlo na škole školní kolo olympiády v ruském jazyce. Zúčastnilo se ho 15 žáků devátých tříd. Obsahem soutěže byl poslech, porozumění cizímu textu, konverzační témata atd. Nejlépe se umístili tito žáci: 1. místo - Alexandra Pechová (84,5 bodů), 2. místo - Adam Handzlik (75 bodů) a František Hanák (75 bodů), 3. místo - Natálie Kovačičová (67 bodů). Všem žákům děkuji za snahu a Alexandře přeji hodně úspěchů v krajském kole olympiády, které se uskuteční v březnu v Ostravě.

Mgr. Petra Botorová

Olympiáda z českého jazyka PDF Tisk Email

V závěru kalendářního roku se uskutečnilo školní kolo Olympiády z čj. Deset žáků z 8. a 9. tříd vyplňovalo gramatickou a slohovou část soutěže. V první oblasti soutěžící projevili bohatost své slovní zásoby, cizích slov, znalost rčení, tvarosloví a skladby českého jazyka. Měli tak např. vysvětlit úsměvnost sdělení: Kdo chce čaj, je v konvici. Poté původní formulaci smysluplně pozměnili. Ve slohové části zpracovávali téma – Co všechno umí světlo. Požadavkem byla prozaická forma a délka 25-30 řádků. V mnoha případech tak vznikly krásné slohové útvary.

Všem žákům děkuji za odvahu, se kterou k úkolům přistupovali. Nyní již k výsledkům: na prvním místě s počtem 38 bodů se umístili hned dva žáci – F. Hanák (9.A) a A. Pechová (9.A). Druhé místo získala T. Páclová (9.A – 37 bodů). Třetí stupínek slávy obdržel T. Klein (8.A – 34 bodů).

Do okresního kola postupuje F. Hanák a A. Pechová. Přeji jim hodně štěstí!

Mgr. Kateřina Němcová

Vánoční laťka PDF Tisk Email

vanocni latka Ve středu 19. prosince se v tělocvičně ZŠ Petrovice konala soutěž ve skoku vysokém.
Žáci druhého stupně soutěžili ve čtyřech kategoriích o nejlepšího „skokana". Nechyběli ani diváci, kteří fandili závodníkům, aby dosáhli jak nejlepších výkonů.
V kategorii mladší dívky se na 1. místě umístila Nikoleta Kusáková ze 7. B s výkonem 140cm, na 2. místě Veronika Válková z 6. A s výkonem 140cm a na 3. místě Nikola Popková ze 7. A s výkonem 125cm. V kategorii mladších chlapců se na 1. místě umístil Vojtěch Radecki ze 7. B s výkonem 135cm, na 2. místě Radim Wnuk ze 7. B s výkonem 135cm a 3. místo získal Tomáš Wnuk ze 7. B s výkonem 120cm. V kategorii starší dívky se na 1. místě umístila Eliška Jezerčáková z 9. A s výkonem 125cm, na 2. místě Anna Kaiserová z 8. A s výkonem 125cm a na 3. místě Tereza Danišová z 8. A s výkonem 115cm. V kategorii starší chlapci se na 1. místě umístil Tomáš Klein z 8. A s výkonem 160cm, na 2. místě Vojtěch Krzanowský z 8. B s výkonem 150cm a 3. místo získal Matěj Bohuslav Schneider z 8. A s výkonem 150cm.
Gratulujeme!
Všem soutěžícím žákům děkujeme za jejich předvedené výkony a přejeme další individuální úspěchy.

Mgr. Markéta Istlová

Recitační soutěž žáků 2. stupně PDF Tisk Email

recitacni soutez zaku 2 stupne Dne 17. prosince 2018 se konala recitační soutěž žáků druhého stupně (DZUČ), které se zúčastnilo 18 recitátorů. Soutěžící si vybrali básně Jiřího Žáčka, Jana Vodňanského, Karla Jaromíra Erbena a dalších autorů. Porota hodnotila recitaci, výběr básně nebo úryvku prózy a kulturní projev žáků. Jak tato soutěž dopadla?

V kategorii 6.-7. ročníků získaly první místo Nikoleta Kusáková (VII. B) a Veronika Danišová (VII. A), druhé místo obsadila Valérie Bogoczová (VII. B) a třetí místo získali Václav Němec (VI. A) a Marie Pinkasová (VI. B). V kategorii 8.-9. ročníků se na prvním místě umístila Tereza Páclová (IX. B), druhé místo získala Kateřina Szyszková (VIII. A) a třetí místo obsadil Rostislav Křevký (VIII. A).

Do městského kola této soutěže postupují - Veronika Danišová, Nikoleta Kusáková a Tereza Páclová. Všem soutěžícím děkujeme za přípravu a vítězům blahopřejeme. Fotografie zde.

Mgr. Eva Meisnerová

Bobřík informatiky PDF Tisk Email

bobrik cz Bobřík informatiky je předmětová soutěž, podporovaná Ministerstvem školství. Soutěž je cílena na běžného bystrého žáka se zájmem o svět technologií. Klade si za cíl seznamovat žáky s tím, co to jsou informatické otázky a problémy, a že informatika není totéž co ovládání počítače. Soutěžící odpovídají na otázky z oblasti informatického myšlení, algoritmizace, porozumění informacím, řešení problémů a digitální gramotnosti. Letos se do soutěže zapojilo 79 988 soutěžících z 648 škol.
Úspěšným řešitelem je ten, kdo získá 150 bodů. U kategorie Mini je méně otázek, zde úspěšný řešitel potřebuje získat 120 bodů.
Vzhledem k požadavkům GDPR na ochranu osobních údajů soutěžících se od letošního roku nevytváří celostátní pořadí. V příloze naleznete školní pořadí úspěšných řešitelů v jednotlivých kategoriích.

Mgr. Daniela Ježíková

<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 Další > Konec >>