Akce ZŠ Petrovice 2019/20
Informace k zápisu do prvních tříd pro školní rok 2020/2021 PDF Tisk Email

zapis do zs Ředitel školy Základní a Mateřská škola Petrovice u Karviné, p.o., vyhlašuje termín zápisu do prvních tříd v termínu:
1. dubna 2020 až 30. dubna 2020

Zápis se týká dětí, které dovrší do 31. 8. 2020 šestý rok věku včetně dětí, jímž byl odložen začátek školní docházky o rok. Dále se týká dětí, které žádají o předčasný nástup plnění školní docházky.

Zápis bude probíhat dálkovou formou, bez přítomnosti dítěte ve škole.

1. Zákonný zástupce vyplní a doručí tyto dokumenty:

a) pokud žádá o přijetí dítěte k základnímu vzdělávání:

Žádost o přijetí dítěte do ZŠ
Zápisní list pro školní rok 2020/2021 (napsat budovu školy, kam se hlásí – Petrovice, Marklovice, Závada)
Doloží kopii rodného listu dítěte.

b) pokud žádá o odklad povinné školní docházky:

Zápisní list pro školní rok 2020/2021
Žádost o odklad povinné školní docházky
Doloží doporučení PPP nebo SPC + doporučení odborného lékaře nebo klinického psychologa.
Pokud doporučení nemá: správní řízení se odloží do doby vydání doporučení školského poradenského zařízení. Nejpozději však do 31. 8. 2020.
Doloží kopii rodného listu dítěte.

c) pokud žádá o předčasný nástup dítěte k plnění školní docházky:

Žádost o přijetí dítěte do ZŠ
Doloží kopii rodného listu dítěte.
Doporučující vyjádření školského poradenského zařízení (podmínkou přijetí dítěte narozeného v období
od září 2020 do konce prosince 2020)
Doporučující vyjádření školského poradenského zařízení + doporučení odborného lékaře (podmínkou
přijetí dítěte narozeného od ledna 2021 do konce června 2021)

2. Podle § 37 zákona č. 500/2004 Sb., správní řád, ve znění pozdějších předpisů, je možné podání (tj.
žádost o přijetí k základnímu vzdělávání) doručit následujícími způsoby:

a) Datovou schránkou – datová schránka školy je: dakmghj
c) Poštou na adresu školy:
ZŠ a MŠ Petrovice u Karviné, p.o.
Petrovice u Karviné 186
d) Vhozením do schránky školy v budově Základní školy Petrovice.
e) Osobně - jen ve výjimečných případech, když si rodič nemůže zajistit kopii rodného listu. V tom případě se domluví s paní Krejčovou na čísle 723 537 649 ve dnech pondělí, středa a pátek od 8,00 do 11,00 hodin.

3. Zákonný zástupce následně obdrží oznámení o založení spisu ve smyslu správního řízení a
v souladu se Správním řádem. Součástí bude přidělení registračního čísla, pod kterým bude spis veden.

4. Po ukončení zápisového období (po 30. dubnu) bude zveřejněn seznam přijatých dětí pod evidenčními čísly na webových stránkách školy.

5. V případě nejasností, dotazů je možno kontaktovat paní učitelku Pavlínu Ochodkovou na čísle: 731 181 722 ve dnech pondělí, středa a pátek od 9,00 do 15,00 hodin.

Změna provozu sekretariátu školy PDF Tisk Email

Úřední hodiny budou pouze v pondělí, ve středu a v pátek, vždy od 8:00 do 11:00 hodin. V případě potřeby je možné se domluvit telefonicky na čísle 723 537 649 (p. Krejčová).

Aktuální informace pro rodiče PDF Tisk Email

Od středy 18. 3. 2020 do odvolání budou uzavřeny mateřské školy v Petrovicích u Karviné.

Rodiče, kteří pracují jako zaměstnanci bezpečnostních sborů, obecní policie, poskytovatelů zdravotních služeb, orgánů ochrany veřejného zdraví a příslušníci ozbrojených sil a potřebují zajistit péči o děti ve věku od 3 do 10 let, oznámí tuto skutečnost do úterý 17. 3. 2020 na sekretariátu školy. V případě zájmu o hlídaní dětí těchto rodičů bude zajištěn provoz v budově školy a školky v Petrovicích.

Do odvolání bude omezen provoz sekretariátu školy. Úřední hodiny budou od 8:00 do 11:00 hodin. V případě potřeby je možné se domluvit telefonicky na čísle 723 537 649 (p. Krejčová).

Žádost o ošetřovné při péči o dítě z důvodu uzavření výchovného zařízení lze získat v MŠ nebo na sekretariátě školy.

Informace pro rodiče PDF Tisk Email

Od 16. 3. 2020 budou mít žáci 2. stupně na svých účtech v Bakalářích zadání pro domácí práci v jednotlivých předmětech.

Rodiče žáků 1. stupně dostanou přístup do systému Bakaláři od třídních učitelek. Prosíme, kontaktujte třídní učitelky svých dětí prostřednictvím e-mailu pro přesnější informace.

Škola v přírodě PDF Tisk Email

Z rozhodnutí Bezpečnostní rady státu a vyhlášení Nouzového stavu se ruší ŠvP pro 2. – 5. ročník Petrovice v termínu 28. 3. – 8. 4. 2020 a ŠvP pro 1. A, B v termínu 30. 3. – 3. 4. 2020.

<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>