ZŠ a MŠ Petrovice u Karviné

Vzkazníky

Ve vzkazníku naleznete poslední aktuální informace o dění ve školce. Přispívat do vzkazníku mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Vzkazník MŠ Petrovice

Vzkazník MŠ Marklovice

Vzkazník MŠ Závada


Designed by:
Akce ZŠ Petrovice 2019/20
Zpráva ze školní jídelny PDF Tisk Email

Zákonný zástupce žáka je povinen do 13:30 hodin předcházejícího dne oznámit předpokládanou nepřítomnost dítěte od následujícího dne.

V případě náhlého onemocnění dítěte je možno dítě odhlásit telefonicky na čísle 596 361 778 do 7:30 hodin daného dne nebo si první den nepřítomnosti vyzvednout oběd za zvýhodněnou cenu do přineseného jídlonosiče v době od 11:15 do 14:00 hodin.

NEOMLUVENÁ NEPŘÍTOMNOST - NEODHLÁŠENÁ STRAVA: Upozorňujeme zákonné zástupce žáků, že od druhého dne neomluvené nepřítomnosti se žákovi započítává strava jako cizímu strávníkovi, to je za cenu 59,- Kč.

Helena Vyvlečková, vedoucí ŠJ

 
Výsledky jazykových zkoušek Cambridge PDF Tisk Email

V minulém školním roce na naší škole opět proběhly jazykové zkoušky Cambridge „KET FOR SCHOOLS". Příprava osmi žáků 9. ročníku probíhala jako každoročně formou kroužku pod vedením učitelky anglického jazyka, paní Renáty Sikorové. Zkouška proběhla 18. května 2019 na naší škole. Lektorky akreditované společnosti – jazykové školy Cloverleaf Ostrava zkoušely žáky z jejich jazykové úrovně, která by měla dosahovat úrovně A2 podle evropského referenčního rámce pro hodnocení úrovně jazyka. Čtyři žáci svým vynikajícím výsledkem získali dokonce úroveň B1. Čtyři žáci měli výborný výsledek na úrovni A2.

Všichni žáci získali certifikát a všem gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů v dalším vzdělávání.

Ing. Renáta Sikorová

 
Adaptační kurz - 4. den PDF Tisk Email

adaptacni kurz 4 den Po vydatné snídani proběhlo krátké zhodnocení adaptačního kurzu, kde jsme se mohli vyjádřit k celému programu. Odevzdali jsme barevné šátky, podle kterých jsme byli rozděleni do družstev a sbalili jsme si věci. Potom jsme počkali na autobus, který nás zavezl zpět do Petrovic.

 
Adaptační kurz - 3. den PDF Tisk Email

adaptacni kurz 3 den Ranní procházku kolem přehrady jsme proložili cvičením v přírodě. Dopoledne se na vztahy mezi žáky a třídní učitelkou zaměřila 6.A. Druhá třída zatím trénovala uzlování. Po obědě jsme soutěžili o poslední pirátské body a celý souboj ukončilo hledání pokladu. Celkově zvítězilo červené družstvo. Večer nám deváťačky přichystaly diskotéku. Fotografie zde.

 
Adaptační kurz - 2. den PDF Tisk Email

adaptacni kurz 2 den Během ranní procházky sluníčko vysušilo rosu a my jsme se mohli vrhnout na hry, při kterých jsme zaměřili na budování vztahů mezi žáky a jejich třídní učitelkou. Potom jsme získávali další body v pirátských disciplínách. Po obědě jsme si postavili lodě a večer jsme se pěkně vyděsili u noční hry. Fotografie zde.

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 Další > Konec >>

Strana 1 z 2

Projekty

Naše škola je zapojena do projektů:

- Odborná učebna chemie při ZŠ Petrovice u Karviné (IROP)

- Podpora škol formou projektů zjednodušeného vykazování - Šablony pro MŠ a ZŠ I (OP VVV)

- Oranžové hřiště MŠ Petrovice u Karviné (Nadace ČEZ)

- Oranžové hřiště MŠ Marklovice u Karviné (Nadace ČEZ)

Vytvoření pracovního místa – vrátný (OPZ)

- Sportovní příměstský tábor 2018 - 2020 (OPZ)

- Diagnostika stavu znalostí a dovedností žáků se zaměřením na jejich rozvoj

Cambridge English

cambridge-logo-500px

Mezinárodní jazykové zkoušky Cambridge English na naší škole.

Podrobnosti zde.