Akce ZŠ Petrovice 2018/19
Den rodiny PDF Tisk Email

den rodiny 17. 5. byl pátek a sluníčko slibovalo krásný den ... V 15:30 h se u ZŠ Petrovice otevřela pro rodinné týmy „květinová brána" a putování říší rostlin bylo odstartováno. Každá rodina musela vyluštit hádanku a zasadit u školy semínko. Potom se všichni vydali po vyznačené cestě a řešili hádanky, hmatem a čichem určovali názvy rostlin, občas hledali nápovědu v atlasech. Statečně se blížili k cíli, kde na ně čekal oheň a vůně opékaných párků..... Počasí se ale rozhodlo, že nám musí zalít zasazená semínka ... a přišel prudký déšť! A přestože potom vysvitlo sluníčko a udělalo krásné počasí, většina rodin opékání párků vzdala a mířila domů, usušit se, zahřát se. Všem statečným, kteří došli i za deště do cíle a nakonec opekli i párky, gratulujeme a děkujeme za plné nasazení. Doufáme, že příští rodinné putování už déšť nepokazí, zasazená semínka řádně vyrostou a vytvoří krásný květinový záhon. Děkujeme p. Klenkovi a hasičům, že se jim podařilo udržet po celou dobu oheň a kavárně Rotigel za zázemí. Fotografie zde.

Mgr. Lada Gorgolová

Vstup rodilého mluvčího - německý jazyk PDF Tisk Email

vstup rodileho mluvciho nj 6. května 2019 zavítal na naši školu rodilý mluvčí, který ve čtyřech vyučovacích hodinách komunikoval s žáky 7. – 9. ročníku v německém jazyce. Formou her, improvizací a rozhovorů se děti snažily prohloubit své znalosti v tematických celcích navazujících na probírané učivo, reagovat na položené otázky a vytvářet vlastní věty v cizím jazyce. Mnozí žáci dokázali překonat svůj ostych a komunikovali s rodilým mluvčím bez zábran. Tato aktivita byla pro naše studující německého jazyka cennou zkušeností.

Mgr. Dagmar Prusová

Terénní exkurze v „Zeleném centru“ Třanovice PDF Tisk Email

terenni exkurze v zelenem centru tranovice Dne 30. 4. 2019 se žáci sedmého a osmého ročníku v rámci přírodovědného praktika vypravili na terénní exkurzi do ekocentra Třanovice. Zvolili jsme si program s názvem „VODA V KRAJINĚ". Toto téma je dnes velmi důležité a my jsme měli možnost poznat v praxi, jak v obci Třanovice dokázali využít revitalizaci nevyužitých zemědělských ploch a navrátit kus přirozené krajiny, tak aby opět dokázala zadržovat vodu v krajině přirozeným způsobem.

Matematika může být zábava! PDF Tisk Email

matematika muze byt zabava Ve středu 10. 4. 2019 se konala v Obecním domě Družba matematická soutěž pro tříčlenné týmy žáků 6. tříd. Soutěž proběhla za účasti všech 12 základních škol z Karviné a také škol z Dětmarovic, Petrovic a Stonavy v rámci projektu Místní akční plán pod názvem „Matematika může být zábava!". Soutěž probíhala trochu jinak, než je v matematice běžné. Soutěžní týmy musely projít 13 stanovišti, na každém z nich plnily matematické úlohy různých obtížností a sbíraly za ně body. Děti řešily například obrázkové rovnice, číselné řady, sirkové hlavolamy a jiné matematické a logické úlohy.

Evropa kolem nás PDF Tisk Email

evropa kolem nas V letošním roce jsme se poprvé zúčastnili v rámci výuky občanské výchovy krajské korespondenční soutěže zeměpisně- ekologické Evropa kolem nás. Cílem bylo zábavnou formou přivést děti nejen k týmové práci a k zeměpisu, ale i k poznávání a ochraně přírody.

V II. kategorii měřili své znalosti žáci 6. a 7. tříd. Z naší školy soutěžily 3 týmy. První tým: 6.A (Václav Němec, Tomáš Morcinek, Roman Farář), druhý tým: 6.A (Markéta Michalková, Liliana Ostružková, Karolína Folterová), 3. tým: 7.B (Valerie Bogoczová, Nikoleta Kusáková, Jakub Golasowski, náhradník Radek Jančička).

Přílohy:
Download this file (vysledkova_listina.docx)vysledkova_listina.docx19 Kb