Akce MŠ Petrovice 2020/21
Karneval v MŠ Petrovice PDF Tisk Email

karneval v ms petrovice K měsíci únoru patří masopustní veselice, ke které také patří průvod masek. V naší mateřské škole jsme si také povídali o této slavnosti a jaké jsou její tradice. A pro ukončení tohoto období jsme si v pátek před jarními prázdninami uspořádali velkou masopustní show.
Jako mávnutím kouzelného proutku se děti a jejich paní učitelky proměnily v princezny, kostlivce, indiány a začala to pravá veselice. Proběhla promenáda všech masek, kde se děti jednotlivě představily, karnevalová olympiáda a společné řádění v rytmu samby. Nechyběla ani soutěž Limbo, která se dětem velice líbila. Všechny děti vše hravě zvládly a za své výkony a krásné masky dostaly sladké odměny, balónky ve tvaru zvířátek. Fotografie zde.

Trampoty čertíka Lumpíka PDF Tisk Email

trampoty certika lumpika První novoroční týden jsme v naší školce zakončili netradičně. Naše školka se proměnila v malý divadelní sál s nevšedními herci. Těmi byli naše paní učitelky, které nám zahrály pohádku Trampoty čertíka Lumpíka. Čertík byl neposlušný, netopil v pekle a pořád by jen spal. S maminkou se rozhodli, že upečou dort z myších ocásků. Po obědě maminka odešla za Luciferem. Lumpík už nemohl vydržet vůni myších ocásků na dortíku, který byl vysoko na polici. Čertík na něj nedosáhl a jak si ho chtěl sundat, dort mu spadl na zem a ještě na něj šlápnul. Jakmile se maminka vrátila dortík hledala. Lumpík se ke všemu přiznal a slíbil, že už bude maminku poslouchat a také bude v pekle poctivě přikládat. Děti si s čertíky zatancovaly, zazpívaly a nakonec je odměnily velikým potleskem. Fotografie zde.

Vánoční vystoupení v MŠ Petrovice PDF Tisk Email

vanocni vystoupeni ms petrovice V posledním předvánočním týdnu jsme si středeční a čtvrteční dopoledne zpříjemnili vánočními vystoupeními. Program byl velice pestrý. Ve středu jsme zhlédli pohádku O stromečku a zvířátkách, které trápila krutá zima. Následovalo pásmo krásných vánočních písní a básní. Ve čtvrtek měly svůj den malé děti ze třídy Motýlků a my jsme se najednou ocitli v čertí škole. Tahle čertí škola byla plná malých roztomilých čertíků, kteří nám zatancovali, zazpívali a zahráli na hudební nástroje. Vystoupení byla velice povedená a děti se vzájemně odměnily velkým potleskem.
Věříme, že příští rok budou moci děti předvést svá vystoupení v přítomnosti svých rodičů, ne pouze na dálku. Přejeme všem krásné Vánoce a v roce 2021 mnoho zdraví. Fotografie zde.

Mikuláš v MŠ Petrovice PDF Tisk Email

mikulas v ms petrovice V pátek 4.12. přišla do naší mateřské školy vzácná návštěva z velké dálky. Navštívil nás Mikuláš s čertem. Přinesli nám balíčky s dobrotami a krásné hračky, za které jsme jim poděkovali veselými písničkami a básničkami. Čertíkovi se písně velice líbily, dokonce některé děti vyzval k tanci. Dopolední návštěvu jsme si velice užili, vše se obešlo bez slziček a už se těšíme na příští rok. Fotografie zde.

Strašidelný týden PDF Tisk Email

strasidelny tyden První listopadový týden v naší školce byl věnovaný svátku dušiček a Halloweenu. Na začátku týdne jsme si s dětmi povídali o tom, co tento svátek znamená, jak se slaví u nás, ale také v různých koutech světa. Poprosili jsme rodiče, aby společně s dětmi doma dali hlavy dohromady a vymysleli nějaký převlek (kostým) k danému tématu. Moc se to všem povedlo!!!! A tak se ve školce začaly hemžit čarodějnice, chodící dýně, strašidýlka, duchové, kostlivci a dokonce nás navštívila i jedna kostlivcova žena. Proběhla promenáda kostýmů, taneček s velkým strašidlem a také strašidelná diskotéka. Společně jsme se naučili písničku „O popleteném strašidle", která se všem náramně líbila. Plnili jsme různé úkoly, tvořili, vydlabávali velkou dýni, která nám zdobí vstup do školky a užívali si zábavy. Vyvrcholením týdne byla stezka odvahy plná překážek, na jejímž konci děti čekala truhla plná sladkých odměn. Jelikož děti byly velmi statečné a všechny úkoly splnily jak měly, dostaly diplom za statečnost a odvahu. Fotografie zde.

Více článků...
<< Začátek < Předchozí 1 2 Další > Konec >>

- Podpora škol formou projektů zjednodušeného vykazování - Šablony pro MŠ a ZŠ II (OP VVV)

- Ozonové generátory pro MŠ (Nadace ČEZ)