Škola v přírodě v Chorvatsku PDF Tisk Email

skola v prirode v chorvatsku Stejně jako předchozí léta jsme se i letos účastnili školy v přírodě ve městě Premantura na Istrijském poloostrově. První den jsme se po dlouhé cestě dostali na místo. Bohužel naše ubytování ještě nebylo připraveno, a tak jsme neváhali a rozhodli jsme se, že využijeme krásného slunečného počasí a půjdeme se vykoupat k moři. Poté, co se někteří z nás vykoupali, jsme se šli projít podél pobřeží.

Hned jakmile jsme se dozvěděli, že je naše ubytování připraveno, ubytovali jsme se do přidělených mobilhoumů. Jelikož bylo opravdu krásné počasí, které nemělo vydržet dlouho, rozhodli jsme se, že ještě před večeří zajdeme na chvíli k moři. Po večeři jsme vyrazili na prohlídku města, do kterého jsme poté chodili každý večer. Večerku jsme měli stanovenou na 22. hodinu. Další dva dny bylo počasí opravdu škaredé. Hodně pršelo a u moře foukal velmi silný vítr, který nám znemožnil jakoukoli návštěvu moře. Pro nás ale byly zajištěny i jiné aktivity, jako třeba možnost jít se projít s hůlkami, nebo hrát různé míčové hry, od volejbalu přes nohejbal a třeba i fotbal. A proto jsme se i přes špatné počasí rozhodně nenudili. Odpoledne třetího dne se počasí trochu umoudřilo, a tak jsme podnikli návštěvu nedalekého města Rovinj. V Rovinji nás čekal pohled na krásný přístav. K večeru jsme se ještě vykoupali v moři, kde jsme si to po předešlém propršeném dni všichni pořádně užili. Další dny bylo počasí již převážně slunečné a tak jsme byli neustále u moře. Vyzkoušeli jsme si kajaky a někteří z nás se vyřádili na plovoucí atrakci na vodě. Jako každoročně nesměla chybět ani návštěva Kamenjaku. Byli jsme se podívat například v Safari baru, nebo na krásné pláži s názvem Pinižula. Pinižula je opravdu nádherná pláž s průzračnou vodou, bílými kamínky a velmi dobře se tam potápí. Školu v přírodě jsme zakončili návštěvou Puly. Pula je největší istrijské město a dominuje jí starořímský amfiteátr. V Pule jsme se krásně prošli a utratili všechny naše zbylé peníze. Poslední večer jsme si užili jak to jen šlo. Nakonec nás už čekala jenom dlouhá cesta domů, kterou jsme ale zvládli na jedničku. Za všechny zúčastněné mohu říct, že jsme si Chorvatsko užili na 100 %. Neodradilo nás ani škaredé počasí a bylo to zatím nejlepší Chorvatsko vůbec. Fotografie zde.

- Šance pro každého žáka