Za zvířátky do pohádky PDF Tisk Email

za zviratky do pohadky Další setkání pro malé čtenáře proběhlo 8.3. a tentokráte děti přilákal název „Za zvířátky do pohádky". Každý z nás v knihovně určitě najde spoustu knih o zvířátkách. Hemží se to medvědy, mravenci, broučky...Občas vyskočí liška nebo zabzučí včelka. My jsme se ale zaměřili na knížky, ve kterých to štěká!

Děti skládaly puzzle, poznávaly rasy psů a zavzpomínaly na pejsky- Fíka, Škubánka, Žeryka, Jonatána, Baryka.... a každému přiřadily na kartičkách „páníčka" Jedno jméno ale zůstalo opuštěné – štěňátko Dášeňka. Děti se seznámily se spisovatelem Karlem Čapkem, který knihu o Dášeňce napsal, nakreslil i nafotil. Dozvěděly se, co všechno musí takové malé štěně zvládnout a naučit se. Prohlédly si fotografie, poslechly psí příběhy. V bludišti potom hledaly cestu k voňavé kostičce a na závěr vymýšlely texty k obrázkům pejsků - co si asi taková pejsek na fotce myslí? Jak se čtení vydařilo, prozradí foto.

Mgr. Lada Gorgolová