ZŠ a MŠ Petrovice u Karviné

Vzkazníky

Ve vzkazníku naleznete poslední aktuální informace o dění ve školce. Přispívat do vzkazníku mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Vzkazník MŠ Petrovice

Vzkazník MŠ Marklovice

Vzkazník MŠ Závada


Designed by:
Ekovýchovný program „Živá příroda na dosah“ PDF Tisk Email

ekovychovny program ziva priroda na dosah Žáci sedmého a osmého ročníku navštívili v rámci předmětu přírodovědné praktikum záchrannou stanici Bartošovice. ZS v Bartošovicích je součástí tzv. Národní sítě záchranných stanic v ČR. Stanice zajišťuje péči o handicapované volně žijící živočichy. Ročně projde stanicí okolo 1700 fyzicky, či jinak handicapovaných volně žijících živočichů, z toho je cca 80% ptáků. Náš program měl tři části. Během úvodní prezentace se žáci seznámili se stručnou historii záchranné stanice, s vlastní činnosti stanice, s riziky, která hrozí zvířatům z lidské činnosti a s aktivní ochranou vybraných ohrožených druhů. Významná byla rovněž osvěta týkající se nalezených mláďat některých druhů zvěře (zajíčci, srnčata), problematiky volně se pohybujících domácích zvířat (pes, kočka) a jejich vlivu na drobnou zvěř a další volně žijící živočichy.
V druhé části jsme navštívili infocentrum CHKO Poodří. Ve stálé expozici: „Příroda a lidé" jsme se na panelech a trojrozměrných exponátech seznámili s krajinou, rostlinami i zvířaty chráněné krajinné oblasti. A na závěr nás čekala prohlídka venkovní expozice živých zvířat. Zde jsme viděli z blízka kolem 35 druhů našich živočichů – hlavně ptáků (jsou to téměř výhradně zvířata po vážných úrazech nebo dlouhodobě držena v zajetí a neschopna vypuštění). Někteří z nich v expozici hnízdí (například sovy pálené i dvakrát ročně), jiní pečují o cizí mláďata (pár rarohů velkých se na jaře ujal mladých poštolek obecných). Celý tento program nám poskytl mnoho zážitků, cenných informací a fotografií, které použijeme při výuce. Fotografie zde.

Mgr. Jana Mühldorfová

 

Projekty

Naše škola je zapojena do projektů:

- Odborná učebna chemie při ZŠ Petrovice u Karviné (IROP)

- Podpora škol formou projektů zjednodušeného vykazování - Šablony pro MŠ a ZŠ I (OP VVV)

- Oranžové hřiště MŠ Petrovice u Karviné (Nadace ČEZ)

- Oranžové hřiště MŠ Marklovice u Karviné (Nadace ČEZ)

Vytvoření pracovního místa – vrátný (OPZ)

- Sportovní příměstský tábor 2018 - 2020 (OPZ)

- Diagnostika stavu znalostí a dovedností žáků se zaměřením na jejich rozvoj

Cambridge English

cambridge-logo-500px

Mezinárodní jazykové zkoušky Cambridge English na naší škole.

Podrobnosti zde.