100. výročí vzniku samostatného Československa PDF Tisk Email

100 vyroci vzniku samostatneho ceskoslovenska V pátek dne 26. 10. se naše škola dalším projektovým dnem zapojila do celorepublikových oslav 100. výročí vzniku samostatného Československa. Cílem akce bylo seznámit žáky 2. stupně s událostmi vzniku samostatného státu a připomenout si důvod oslav tohoto významného výročí naší historie. V prvních dvou vyučovacích hodinách žáci zhlédli film o vzniku Československa nebo film s prvorepublikovou tématikou. Druhá část projektového dne byla zaměřena prakticky. Žákům byla nejdříve prezentována základní historická fakta o vzniku státu, nejvýznamnějších osobnostech té doby a životě lidí v 1. republice, poté následoval tematický vědomostní kvíz, ve kterém žáci soutěžili jednotlivě mezi sebou. Poslední dvě vyučovací hodiny se žáci věnovali vlastní tvorbě, výstup projektu tak tvořily medailonky významných osobností, obrázky státních symbolů, tehdejší módy nebo zbraní československé armády.

Mgr. David Tomala