Florbalisté postoupili do krajské eliminace Čeps Cupu 2018 PDF Tisk Email

florbaliste postoupili do krajske eliminace Naši florbalisté odehráli v pondělí 12. listopadu v petrovické hale okresní kolo florbalového turnaje základních škol nazvaného ČEPS cup, kterého se účastní v celé republice 1258 škol, což je nový rekord.
Turnaje se zúčastnilo deset škol, které byly rozděleny do dvou skupin. Vítězové skupin se utkali ve finále. Skupinu jsme začali nervózním výkonem proti ZŠ Prameny, 6:5. Těsná výhra se zrodila až v samém závěru zápasu. Následovala prohra o jednu branku se ZŠ Slovenská, kdy nás prakticky sám porazil jeden hráč, 4:5. S předpokládaným favoritem turnaje ZŠ Borovského jsme si poradili překvapivě lehce 4:1 a udrželi se tak ve hře o postup. Situace ve skupině byla zamotaná, nám nezbývalo nic jiného než porazit Dětmarovice a čekat na zaváhání Slovenské. Dětmarovice jsme nakonec po boji přehráli 5:2, a když Borovského vzala body za remízu Slovenské, mohli jsme se těšit na finále. Tam nás čekal tým Horní Suché, který vyhrál svou skupinu bez ztrát body se skórem 41:4. Finálový zápas byl vyrovnaný, první poločas skončil 2:2. V tom druhém jsme byli ale aktivnější a dokázali jsme Suchou přehrát i přestřílet. Výsledek 5:2 znamená postup do krajské eliminace, která se bude hrát, stejně jako finále, v Ostravě.
Hráčům děkujeme za reprezentaci školy a přejeme hodně úspěchů v dalších utkáních v turnaji.

Mgr. Radek Adamczyk