ZŠ a MŠ Petrovice u Karviné

Vzkazníky

Ve vzkazníku naleznete poslední aktuální informace o dění ve školce. Přispívat do vzkazníku mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Vzkazník MŠ Petrovice

Vzkazník MŠ Marklovice

Vzkazník MŠ Závada


Designed by:
Florbalisté postoupili do krajské eliminace Čeps Cupu 2018 PDF Tisk Email

florbaliste postoupili do krajske eliminace Naši florbalisté odehráli v pondělí 12. listopadu v petrovické hale okresní kolo florbalového turnaje základních škol nazvaného ČEPS cup, kterého se účastní v celé republice 1258 škol, což je nový rekord.
Turnaje se zúčastnilo deset škol, které byly rozděleny do dvou skupin. Vítězové skupin se utkali ve finále. Skupinu jsme začali nervózním výkonem proti ZŠ Prameny, 6:5. Těsná výhra se zrodila až v samém závěru zápasu. Následovala prohra o jednu branku se ZŠ Slovenská, kdy nás prakticky sám porazil jeden hráč, 4:5. S předpokládaným favoritem turnaje ZŠ Borovského jsme si poradili překvapivě lehce 4:1 a udrželi se tak ve hře o postup. Situace ve skupině byla zamotaná, nám nezbývalo nic jiného než porazit Dětmarovice a čekat na zaváhání Slovenské. Dětmarovice jsme nakonec po boji přehráli 5:2, a když Borovského vzala body za remízu Slovenské, mohli jsme se těšit na finále. Tam nás čekal tým Horní Suché, který vyhrál svou skupinu bez ztrát body se skórem 41:4. Finálový zápas byl vyrovnaný, první poločas skončil 2:2. V tom druhém jsme byli ale aktivnější a dokázali jsme Suchou přehrát i přestřílet. Výsledek 5:2 znamená postup do krajské eliminace, která se bude hrát, stejně jako finále, v Ostravě.
Hráčům děkujeme za reprezentaci školy a přejeme hodně úspěchů v dalších utkáních v turnaji.

Mgr. Radek Adamczyk

 

Projekty

Naše škola je zapojena do projektů:

- Odborná učebna chemie při ZŠ Petrovice u Karviné (IROP)

- Podpora škol formou projektů zjednodušeného vykazování - Šablony pro MŠ a ZŠ I (OP VVV)

- Oranžové hřiště MŠ Petrovice u Karviné (Nadace ČEZ)

- Oranžové hřiště MŠ Marklovice u Karviné (Nadace ČEZ)

Vytvoření pracovního místa – vrátný (OPZ)

- Sportovní příměstský tábor 2018 - 2020 (OPZ)

- Diagnostika stavu znalostí a dovedností žáků se zaměřením na jejich rozvoj

Cambridge English

cambridge-logo-500px

Mezinárodní jazykové zkoušky Cambridge English na naší škole.

Podrobnosti zde.