ZŠ a MŠ Petrovice u Karviné

Vzkazníky

Ve vzkazníku naleznete poslední aktuální informace o dění ve školce. Přispívat do vzkazníku mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Vzkazník MŠ Petrovice

Vzkazník MŠ Marklovice

Vzkazník MŠ Závada


Designed by:
„Cesta kolem světa za 12 dní“ – Škola v přírodě, ZŠ Petrovice PDF Tisk Email

cesta kolem sveta za 12 dni Jednoho podzimního dne, a to 19. listopadu, jsme vyrazili na naši již dlouho plánovanou „Cestu kolem světa za 12 dní". Putování jsme začali v Karlově pod Pradědem, kde jsme vytvořili cestovatelské týmy: „Evropa, Modré Švestky, Bludišťáci, Labradudle a Bílý Vlci". Vyrazili jsme z České republiky, přes okolní státy do Anglie. Tam jsme navštívili fotbalová mužstva a stadiony. Lodí jsme přepluli Atlantický oceán, nalovili několik ryb a doplavili se až ke břehům Severní Ameriky. Rozdělili jsme se a každý tým se vydal prozkoumat jinou část tohoto světadílu. Naše cesta pokračovala do Afriky, kde jsme se seznámili s místními domorodci, vyrobili tradiční masky a tančili v afrických rytmech. Zaplavali jsme si v řece Nil, klokaními skoky se ocitli v Austrálii a zúčastnili se závodu „Klokaniáda". Poslední zastávkou na naší cestě byl světadíl Asie. Vyrobili jsme si tradiční kuželový klobouk, napsali vzkazy do láhví čínskými znaky, projeli rikšou a pochutnali na výborných čajích. Na závěr jsme se zúčastnili „Olympijských her".

Během cesty jsme luštili „Cestovatelské šifry", zpívali písně, soutěžili. Navštívili jsme lázeňské město Karlova Studánka a elektrárnu Dlouhé Stráně. Medaile, diplomy a ceny byly rozdány a pak už hurá domů. Zpět do České republiky do svých domovů v Petrovicích u Karviné.

Cesta kolem světa proběhla hladce a s úsměvem. Děkujeme vedení ZŠ Petrovice u Karviné a Obecnímu úřadu Petrovice za podporu a spolupráci. Fotografie zde.

Cestovatelé a cestovatelky ze ZŠ Petrovice u Karviné

 

Projekty

Naše škola je zapojena do projektů:

- Odborná učebna chemie při ZŠ Petrovice u Karviné (IROP)

- Podpora škol formou projektů zjednodušeného vykazování - Šablony pro MŠ a ZŠ I (OP VVV)

- Oranžové hřiště MŠ Petrovice u Karviné (Nadace ČEZ)

- Oranžové hřiště MŠ Marklovice u Karviné (Nadace ČEZ)

Vytvoření pracovního místa – vrátný (OPZ)

- Sportovní příměstský tábor 2018 - 2020 (OPZ)

- Diagnostika stavu znalostí a dovedností žáků se zaměřením na jejich rozvoj

Cambridge English

cambridge-logo-500px

Mezinárodní jazykové zkoušky Cambridge English na naší škole.

Podrobnosti zde.