Zájezd do Vídně PDF Tisk Email

zajezd do vidne 29. listopadu 2018 se žáci 7. – 9. ročníku vydali v časných ranních hodinách na jednodenní zájezd do Vídně. Cílem bylo poznat blíže zajímavosti tohoto města a tím si rozšířit znalosti získané v hodinách německého jazyka. Nejdříve měli žáci možnost obdivovat „Dům moře" – bývalá protiletadlová věž v centru města se stala sídlem mořských akvárií a terárií. Betonová konstrukce s deseti podlažími nabízí kromě života pod vodou i prohlídku života na souši – najdete zde štíry, pavouky, hady, tarantule, krajty, jedovatou mambu, krokodýly i kraby. Při procházce městem děti obdivovaly gotický dóm sv. Štěpána a mnoho dalších okolních pamětihodností. Program byl náročný a pan průvodce se snažil dětem přiblížit historické souvislosti a zajímavosti k jednotlivým lokalitám. Hlavním bodem zájezdu v tomto předvánočním čase byly adventní trhy, kterých děti v průběhu procházky centrem Vídně několik navštívily. Prozářené stánky, nádherná výzdoba a možnost drobných nákupů - to vše patří neodmyslitelně k atmosféře Vánoc. V pozdních večerních hodinách se žáci vrátili sice unavení, ale bohatší o nové poznatky a informace.

Mgr. Dagmar Prusová