Řemeslo má zlaté dno PDF Tisk Email

remeslo ma zlate dno V pondělí 26. listopadu proběhla na střední škole Dakol Petrovice u Karviné akce pro žáky druhého stupně naši školy pod názvem „Řemeslo má zlaté dno".
Po příchodu a uvítání zástupcem ředitele Mgr. J. Kolarzem v aule školy byli žáci rozděleni na jedenáctičlenné skupiny, kterých se ujaly učitelky odborných předmětů. Skupinky navštěvovaly jednotlivá pracoviště a seznamovaly se s obory, které jsou na škole nabízeny ke studiu.
Naši žáci měli možnost si vyzkoušet „na vlastní kůži" svoji dovednost v různých praktických činnostech. Pro chlapce bylo přínosem seznámení se s oborem obráběč kovů a práce na CNC strojích. Měli možnost i zhlédnout další moderní technologie, jako například práci na 3D tiskárně. Sami si vyzkoušeli práci s vrtačkou a pilování. Navštívili jsme rovněž stolařské dílny, kde si mohli vyrobit vánoční svícen ze dřeva. Ten si měli následně možnost naaranžovat s pomocí studentů z oboru prodavač. S velkým úspěchem a zájmem se setkal kurz barman v oboru hotelnictví. Tady si mohli pod odborným vedením namíchat chutné nealkoholické drinky.
Děkujeme vedení školy, všem učitelům a studentům, kteří se podíleli na organizaci a uskutečnění této zajímavé a přínosné akce pro naše žáky. Fotografie zde.

Mgr. Radomíra Zwettlerová