Olympiáda z českého jazyka PDF Tisk Email

V závěru kalendářního roku se uskutečnilo školní kolo Olympiády z čj. Deset žáků z 8. a 9. tříd vyplňovalo gramatickou a slohovou část soutěže. V první oblasti soutěžící projevili bohatost své slovní zásoby, cizích slov, znalost rčení, tvarosloví a skladby českého jazyka. Měli tak např. vysvětlit úsměvnost sdělení: Kdo chce čaj, je v konvici. Poté původní formulaci smysluplně pozměnili. Ve slohové části zpracovávali téma – Co všechno umí světlo. Požadavkem byla prozaická forma a délka 25-30 řádků. V mnoha případech tak vznikly krásné slohové útvary.

Všem žákům děkuji za odvahu, se kterou k úkolům přistupovali. Nyní již k výsledkům: na prvním místě s počtem 38 bodů se umístili hned dva žáci – F. Hanák (9.A) a A. Pechová (9.A). Druhé místo získala T. Páclová (9.A – 37 bodů). Třetí stupínek slávy obdržel T. Klein (8.A – 34 bodů).

Do okresního kola postupuje F. Hanák a A. Pechová. Přeji jim hodně štěstí!

Mgr. Kateřina Němcová