Výlet do Prahy PDF Tisk Email

24. leden byl dnem, na který se žáci 8. a 9. ročníků už dlouho těšili. Díky dotacím z obce mohli prožít dva krásné dny v hlavním městě naší republiky. Tímto chci poděkovat vedení obce, mnohé děti by jinak tuto možnost neměly.
První den nás čekala prohlídka Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, byli jsme účastni čtvrtečních interpelací. Poté jsme navštívili barrandovské filmové ateliéry, kde si žáci mohli vyzkoušet kostýmy, viděli např. Popelčiny svatební šaty či kouzelný prsten Arabely.
Večerní program byl nejdůležitější. V Divadle Broadway jsme zhlédli muzikál Muž se železnou maskou. Hvězdné obsazení (D. Hůlka, D. Gránský, J. Kolář, H. Vondráčková) spolu s jedinečným hudebním provedením nás ohromilo. Cituji slova jednoho žáka: „Myslel jsem, že to bude propadák, bylo to ale perfektní."
Po kouzelném zážitku jsme se přesunuli do hotelu k odpočinku po náročném dni.
Další den dopoledne následovala prohlídka Národního divadla, viděli jsme nádherně zdobený sál, základní kameny z Řípu a Radhoště, dokonce jsme stáli na terase ND vedle Snirchova a Šalounova trojspřeží.
V odpoledních hodinách žáci nakoupili dárky pro sebe a své blízké a pak, plni nových zážitků, odjeli vlakem zpátky domů.
Myslím si, že na tento jedinečný výlet děti nezapomenou.

Mgr. Kateřina Němcová