Kniuguru v ČR PDF Tisk Email

kniguru v cr Mezinárodní soutěž byla organizovaná „Centrem podpory národní slovesnosti". V letošním roce se v ČR do soutěže zapojilo 31 projektů ve třech nominacích: „Individuální recenze", „Kolektivní recenze" a „Rodinná recenze". Této soutěže se zúčastnilo 50 žáků a studentů z českých škol. Mezi projekty byly jak klasické recenze, tak i videa, nástěnky aj. Ukázalo se, že i současná mládež čte. V dětské porotě knihy hodnotily děti nejen z Ruska, ale asi ještě ze 100 zemí. Mladí lidé ve věku do 21 let z různých zemí získali možnost psát recenze na knihy, jež zvítězily či se dostaly do finále. Naši školu zastupovala v této soutěži žákyně 8. A třídy Barbora Folterová. Během 3 měsíců se jí podařilo napsat 5 recenzí povídek současných ruských autorů. Barča se sice neumístila na prvních třech místech, ale organizátoři soutěže ocenili její práci ilustrovanou knihou básní a pohádek A. S. Puškina.

Mgr. Petra Botorová