Vstup rodilého mluvčího do hodin anglického jazyka PDF Tisk Email

V pondělí 8. dubna 2019 naši školu navštívil rodilý mluvčí, Matt Amendolia z Kanady. Měl 5 vstupů do hodin anglického jazyka v 8. a 9. ročnících a v 7.A. Matt zvolil netradiční metodu výuky. Vybral užitečnou hru – výměnný obchod (v angličtině a trading game), ve které se žáci rozdělili do skupin, získali jednotlivé role vedoucího, bankéře a obchodníků a soutěžili mezi sebou. Ve hře, kde se dorozumívali pouze anglicky, rozvíjeli jednak anglickou konverzaci a jednak se zároveň učili způsobu obchodování při výměně zboží za jiné zboží. Skvělé vedení i výslovnost rodilého mluvčího umocnily zážitek žáků z hodiny. Tato metoda výuky byla zároveň dobrou inspirací pro vyučující anglického jazyka.

Ing. Renáta Sikorová