ZŠ a MŠ Petrovice u Karviné

Vzkazníky

Ve vzkazníku naleznete poslední aktuální informace o dění ve školce. Přispívat do vzkazníku mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Vzkazník MŠ Petrovice

Vzkazník MŠ Marklovice

Vzkazník MŠ Závada


Designed by:
Evropa kolem nás PDF Tisk Email

evropa kolem nas V letošním roce jsme se poprvé zúčastnili v rámci výuky občanské výchovy krajské korespondenční soutěže zeměpisně- ekologické Evropa kolem nás. Cílem bylo zábavnou formou přivést děti nejen k týmové práci a k zeměpisu, ale i k poznávání a ochraně přírody.

V II. kategorii měřili své znalosti žáci 6. a 7. tříd. Z naší školy soutěžily 3 týmy. První tým: 6.A (Václav Němec, Tomáš Morcinek, Roman Farář), druhý tým: 6.A (Markéta Michalková, Liliana Ostružková, Karolína Folterová), 3. tým: 7.B (Valerie Bogoczová, Nikoleta Kusáková, Jakub Golasowski, náhradník Radek Jančička).

 

První kolo soutěže bylo vyhlášeno v prosinci, druhé v únoru. Během jednoho soutěžního kola plnili účastníci vždy sedm vědomostních a dovednostních úkolů. Letos v rámci praktického úkolu soutěžící vyráběli krmítka pro ptáky. Záměrem vyhlašovatelů bylo nenásilnou formou, např. pomocí křížovek, doplňovaček, kvízů, přivést účastníky soutěže k samostatné práci s informacemi a jejich správnému vyhodnocení. Vedle práce s PC, museli ti, kteří chtěli získat pěkné umístění, sáhnout i po atlasech a odborných knihách.

Soutěže se zúčastnilo 80 tříčlenných týmů z 26 základních škol a víceletých gymnázií z Moravskoslezského, Jihomoravského a Olomouckého kraje. Konkrétně v kategorii I. to bylo 43 družstev, v II. kategorii pak 37 týmů.

Mgr. Petra Botorová

Přílohy:
Download this file (vysledkova_listina.docx)vysledkova_listina.docx19 Kb
 

Projekty

Naše škola je zapojena do projektů:

- Odborná učebna chemie při ZŠ Petrovice u Karviné (IROP)

- Podpora škol formou projektů zjednodušeného vykazování - Šablony pro MŠ a ZŠ I (OP VVV)

- Oranžové hřiště MŠ Petrovice u Karviné (Nadace ČEZ)

- Oranžové hřiště MŠ Marklovice u Karviné (Nadace ČEZ)

Vytvoření pracovního místa – vrátný (OPZ)

- Sportovní příměstský tábor 2018 - 2020 (OPZ)

- Diagnostika stavu znalostí a dovedností žáků se zaměřením na jejich rozvoj

Cambridge English

cambridge-logo-500px

Mezinárodní jazykové zkoušky Cambridge English na naší škole.

Podrobnosti zde.