Evropa kolem nás PDF Tisk Email

evropa kolem nas V letošním roce jsme se poprvé zúčastnili v rámci výuky občanské výchovy krajské korespondenční soutěže zeměpisně- ekologické Evropa kolem nás. Cílem bylo zábavnou formou přivést děti nejen k týmové práci a k zeměpisu, ale i k poznávání a ochraně přírody.

V II. kategorii měřili své znalosti žáci 6. a 7. tříd. Z naší školy soutěžily 3 týmy. První tým: 6.A (Václav Němec, Tomáš Morcinek, Roman Farář), druhý tým: 6.A (Markéta Michalková, Liliana Ostružková, Karolína Folterová), 3. tým: 7.B (Valerie Bogoczová, Nikoleta Kusáková, Jakub Golasowski, náhradník Radek Jančička).

První kolo soutěže bylo vyhlášeno v prosinci, druhé v únoru. Během jednoho soutěžního kola plnili účastníci vždy sedm vědomostních a dovednostních úkolů. Letos v rámci praktického úkolu soutěžící vyráběli krmítka pro ptáky. Záměrem vyhlašovatelů bylo nenásilnou formou, např. pomocí křížovek, doplňovaček, kvízů, přivést účastníky soutěže k samostatné práci s informacemi a jejich správnému vyhodnocení. Vedle práce s PC, museli ti, kteří chtěli získat pěkné umístění, sáhnout i po atlasech a odborných knihách.

Soutěže se zúčastnilo 80 tříčlenných týmů z 26 základních škol a víceletých gymnázií z Moravskoslezského, Jihomoravského a Olomouckého kraje. Konkrétně v kategorii I. to bylo 43 družstev, v II. kategorii pak 37 týmů.

Mgr. Petra Botorová

Přílohy: