Výlet do Polska PDF Tisk Email

vylet do polska V pondělí 17. června tři žáci naší školy Dalibor Kocur, Rostislav Křevký a Tomáš Klein se zúčastnili výletu „prymusów" do Polska. Společně s nejlepšími žáky z okolních polských škol z obce Godów jsme vyjeli směr Świętochłowice do Muzea Powstań Śląskich. V letech 1919 -1920- 1921 proběhla největší povstání Slezska. Je to 100 let od těchto historických událostí Polska a Slezska. V muzeu jsme zhlédli filmové ukázky, prohlédli si 3D modely, vyzkoušeli interaktivní tabule se zajímavými a vzdělávacími úkoly.
V poledních hodinách jsme byli hosty restaurace Patio Park v Katovicích. Posilněni výborným obědem na nás čekala druhá část výletu. Jeli jsme do Zatorza, kde jsme navštívili největší zábavný park Polska, plný adrenalinových atrakcí, Energylandii. Jedna z největších atrakcí parku byla dráha Hyperion, která dosahovala výšky 77 m a rychlosti 142km/h.
Ve večerních hodinách, plných pěkných a adrenalinových zážitků, jsme se vrátili domů, kde se s námi ještě dlouho houpala naše postel.
Děkujeme obci Godów, že nám umožnila poznat nová místa Polska. Fotografie zde.

Mgr. Markéta Istlová