ZŠ a MŠ Petrovice u Karviné

Vzkazníky

Ve vzkazníku naleznete poslední aktuální informace o dění ve školce. Přispívat do vzkazníku mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Vzkazník MŠ Petrovice

Vzkazník MŠ Marklovice

Vzkazník MŠ Závada


Designed by:
II. Petrohradská olympiáda PDF Tisk Email

II petrohradska olympiada V roce 2019/2020, v rámci aktivit zaměřených na podporu a šíření ruského jazyka, Státní univerzita v Petrohradu zahájila druhou olympiádu v ruštině jako cizí jazyk pro žáky a studenty ve věku od 13 do 30 let.
Hlavním cílem olympiády je zachování, zvýšení a rozvoj zájmu zahraničních občanů o ruský jazyk a ruskou kulturu.

Olympiáda se konala stejně jako v loňském roce ve dvou věkových kategoriích: „Školáci" (13–17 let) a „Studenti" (od 18 let).
Kvalifikační fáze olympiády pro obě kategorie proběhla v nepřítomnosti s využitím elektronického vzdělávacího prostředí St Petrohradské státní univerzity; závěrečná fáze pak osobně na území cizích států a v Ruské federaci.

Kvalifikační etapa olympiády je online test, který testuje znalosti účastníků ve slovní zásobě, gramatiky, syntaktických a interpunkčních norem ruského jazyka, porozumění obecnému obsahu a podrobnostem textu v ruštině (ve formátu umisťovacího testu), jakož i písemné zadání (vyplnění dotazníku) v ruštině).

V rámci poslední fáze olympijských her jsou úkoly olympiády prováděny osobně i písemně. Poslední fází je průchod čtyřmi částmi: Dopis, Čtení, Poslech, Ústní pohovor. Celkem se olympiády zúčastnilo na světě 7 000 lidí.
V naší kategorii školáků soutěžilo 3600 žáků z celého světa (Rusko, Uzbekistán, Jordánsko, Makedonie, Srbsko, Polsko, Slovensko, Německo, Řecko, Velká Británie, Švýcarsko, Kazachstán, Argentina apod.). Do finále postoupilo v naší kategorii 500 školáků.

Naši školu reprezentovaly této soutěži dvě žákyně 9.A třídy: Kateřina Szyszková a Barbora Folterová. Obě žákyně postoupily do finále, které proběhlo v Praze 6.3.2020 v Ruském středisku vědy a kultury. Děvčata obdržela certifikát za postup do finále.
Jak byla děvčata úspěšná ve finále, se dozvíme během května (v tuto dobu budou ukončena všechna finálová kola na světě a zhodnocena lektory z Petrohradské univerzity). Fotografie zde.

Mgr. Petra Botorová

 

Projekty

Naše škola je zapojena do projektů:

- Odborná učebna chemie při ZŠ Petrovice u Karviné (IROP)

- Podpora škol formou projektů zjednodušeného vykazování - Šablony pro MŠ a ZŠ I (OP VVV)

- Oranžové hřiště MŠ Petrovice u Karviné (Nadace ČEZ)

- Oranžové hřiště MŠ Marklovice u Karviné (Nadace ČEZ)

Vytvoření pracovního místa – vrátný (OPZ)

- Sportovní příměstský tábor 2018 - 2020 (OPZ)

- Diagnostika stavu znalostí a dovedností žáků se zaměřením na jejich rozvoj

Cambridge English

cambridge-logo-500px

Mezinárodní jazykové zkoušky Cambridge English na naší škole.

Podrobnosti zde.