Akce MŠ Marklovice 2020/21
Skřítek Přírodníček PDF Tisk Email

skritek prirodnicek V pátek 23.4. jsme ve školce našli vzkaz od skřítka Přírodníčka, který měl pro nás připravené překvapení. Počasí nás sice trochu zlobilo, ale Čiperkové se deště nebojí, a proto jsme vyrazili na zahrádku.
Tam už na nás čekalo 9 stanovišť. Na každém stanovišti měl pro nás nějaký skřítek z přírody připravený úkol. Třídili jsme odpad, sbírali jsme lístky a květinky a poslouchali „zvuky" lesa. Přiřazovali jsme zvířátkům jejich stopy, trénovali jsme paměť i obratnost a správně jsme určili, kde které zvířátko žije. Když byly všechny úkoly splněné, objevil se nám skřítek Přírodníček, který měl pro děti připravené odměny. Čiperkové úkoly zvládli hravě, jsou to skvělí ochránci přírody. Fotografie zde.

Mistrovství Petrovic v zimních sportech PDF Tisk Email

mistrovstvi petrovic v zimnich sportech V pátek 29. ledna se naše školka proměnila ve sportovní arénu. Na slavnostním zahájení zazněla česká hymna, všichni sportovci slíbili čestnou hru a mohlo se začít. Děti byly rozděleny do čtyř týmů a vydaly se zdolat pět sportovních stanovišť. Závody na lyžích, střílení pukem na branku, hod do dálky, bobování a eskymáckou stezku všechny děti lehounce zvládly. Na závěrečném vyhlašování vítězů dostali všichni zúčastnění medaili a kyselou dobrůtku. Děti si sportovní den moc užily. Fotografie zde.

Mikuláš PDF Tisk Email

Mikulas V pátek 4.12. nám přilétl do školky vzkaz do Mikuláše. Oblékli jsme se a vyrazili s dětmi po jeho stopách, které nám zanechal kolem školky. Připravil nám 5 úkolů, které jsme museli splnit. Zdobili jsme stromeček, sbírali čertovské brambory, tančili čertí taneček, zpívali a recitovali. Po splnění všech úkolů na děti čekala odměna v podobě balíčků plných dobrot a spousty nových hraček. Dětem se putování za Mikulášem velmi líbilo. Fotografie zde.

Strašidelný den PDF Tisk Email

strasidelny den V pátek 13. listopadu se naše školka proměnila ve strašidelný dům. Děti si s paními učitelkami v kostýmech užily diskotéku, módní přehlídku strašidel a zatančily si metličkový tanec. Nakonec jsme společně naši školičku začarovali a plnili úkoly na 5 „hrůzostrašných" stanovištích. Dětem se strašidelný den moc líbil. Fotografie zde.

Pavla Kiedroňová

- Podpora škol formou projektů zjednodušeného vykazování - Šablony pro MŠ a ZŠ II (OP VVV)

- Ozonové generátory pro MŠ (Nadace ČEZ)