Akce MŠ Marklovice 2017/18
Výlet za včelkami PDF Tisk Email

vylet za vcelkami 21. června je 1. letní den. Když se na chvíli ztišíte a zaposloucháte, uslyšíte bzučení včeliček na louce plné krásných květů. Děti již ví, jak jsou včelky pilné a pracovité. Ví, jak je včelka užitečná a jejich med, že je velmi zdravý. Mnoho o včelkách se děti dověděly ve včelařském muzeu v Chlebovicích u Frýdku. Zde si vyrobily voňavé svíčky, zhlédly pohádku: O napraveném pejskovi a ve včelařském muzeu viděly, co vše patřilo k včelaření před dávnými časy. Po nasazení včelařské kukly se děti odvážně prošly mezi bzučícími úly. Při hře na včelky si děti zamávaly křidélky a hurá do školky. Autobus některé děti ukolébal, ale kručící bříška volala „Vstávat, chci papat". Už zbývalo jen odepnout pásy a vystoupit. Děti se plné dojmů a s úsměvem na rtu již těšily, až Vám vše co zažily, povypráví. Fotografie zde. A já Vám všem přeji společně s celým kolektivem naši školky krásné, teplé a voňavé léto plné radostných zážitků. Na shledanou po prázdninách ♥ .

Bc. Lenka Tkočová

ŠvP – Komorní Lhotka – 4. den PDF Tisk Email

svp komorni lhotka 4 den Po snídani jsme plnili poslední úkol na záchranu „Popelky".... uprostřed koberce jsme našli smíchaný hrách, čočku i fazole a měli jsme to všechno roztřídit jako Popelka....ihned jsme se na plnění úkolu vrhli a za chvíli bylo hotovo. A když přestalo pršet, vydali jsme se do přírody. Počítali jsme žížaly a slimáky na cestě a soutěžili jsme ve znalostech o přírodě.... Po odpoledním klidu se nám konečně objevila mapa k vysněnému pokladu a dopis od Pohádkové víly, která nám děkovala za záchranu pohádkové říše. Pořádně jsme se oblékli a vydali se dle mapy k pokladu. Dětem se poklad moc líbil, byly nadšené. Dokonce kolem nás hopkala žába. Šťastni jsme se vypravili na večeři a začali se pomalu těšit domů. Ještě si školku v přírodě zhodnotíme, co se nám líbilo a co ne a půjdeme spát. Posíláme pusinky maminkám a tatínkům. (foto)

ŠvP – Komorní Lhotka – 3. den PDF Tisk Email

svp komorni lhotka 3 den Obloha se od rána tváří olověně, hlásí celý den deště, nicméně, předpověď se nevyplnila. Je sice zataženo, ale neprší. Hned po snídani zachraňujeme Zlatovlásku. Hledáme a navlékáme rozsypané korále, holky hledají ukrytou mrtvou a živou vodu, kluci loví pro holčičky prstýnky z „rybníčka". Sláva, povedlo se. Poté jdeme ke krmelci pozorovat stopy a okolí potoka. Cestou svačíme v přírodě. Odpoledne jdeme po zlaté stezce plné úkolů a hádanek o přírodě, abychom zachránili Děda Vševěda.... Podvečer strávíme na průlezce a hraním v herně, jelikož začíná pršet. Užili jsme si krásný den plný zážitků. Všichni jsme hodní, zdraví a šťastni. Spíme celou noc... (foto)

Výlet s Přírodníčkem PDF Tisk Email

vylet s prirodnickem V sobotu 9. června, jsme se společně s rodiči i dětmi projeli vláčkem do Beskyd. Vystoupili jsme v Mostech u Jablunkova a hezky pomaloučku stoupali až na Gírovou. Skřítek Přírodníček se svými kamarády z lesa připravili pro děti oranžovou stezku plnou úkolů, otázek a překvapení. Po splnění všech úkolů se před dětmi objevil sám skřítek Přírodníček i s malými dárky. Skřítek dětem poděkoval, že se moc hezky starají o přírodu a také, že jí neubližují. Myslím, že si děti výlet s rodiči užily a mně nezbývá než říci, nashledanou zase příště. Fotografie zde.

Bc. Lenka Tkočová

ŠvP – Komorní Lhotka – 2. den PDF Tisk Email

svp komorni lhotka 2 den Hned po snídani jsme v truhličce objevili úkol na záchranu pohádky „O Sněhurce"..... měli jsme si nazdobit kouzelné pytlíky, do kterých si trpaslíci sbírají diamanty a drahé kameny. Pak jsme se vydali ven do lesa. Hráli jsme si cestou s přírodninami a pozorovali drobné živočichy a rostliny. Cestou zpět nás zastihl déšť. Než jsme si stihli vytáhnout pláštěnky, promokli jsme na kůži, ale byla to legrace. Odpoledne jsme venku závodili, hráli si na mnohonožku a pozorovali přírodu a její proměny po dešti. A dokonce jsme zachránili i další pohádku – „O čertíkovi" – museli jsme ve změti písmenek najít slova, která se k čertům vztahují..... Pro některé to bylo docela těžké. A pak chvilka hraní, prohlížení fotek z předchozích dnů a šup do hajan. (viz foto)

<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 Další > Konec >>