Akce MŠ Petrovice 2017/18
Beseda s hasičem PDF Tisk Email

beseda s hasicem V uplynulém týdnu se děti mohly těšit na návštěvu profesionálního hasiče p. Kocura ze Záchranného hasičského sboru. Pan hasič nepřišel naší MŠ v Petrovicích navštívit sám, ale vzal s sebou i svého kamaráda maskota Hasíka. Přinesl si i nezbytné věci a pomůcky, které ke svému povolání potřebuje. Dětem se velice líbila hasičská bunda, hasičské boty, přilba i velice potřebný hasicí přístroj. Pan hasič s dětmi probíral všechny možné situace, které mohou nastat a u kterých je hasičský zásah nezbytný. Děti se velice aktivně do diskuze zapojovaly a ukázaly, že práce hasiče jim není cizí, ale zároveň se dozvěděly i nové potřebné informace. Na závěr se děti mohly vyfotit v hasičském oblečení a mnohé z nich by v budoucnu chtěly toto zaměstnání vykonávat. Foto zde.

Bc. Kateřina Gajdzioková

Karnevalový rej zvířátek PDF Tisk Email

karnevalovy rej zviratek I v letošním roce se u nás ve školce v Petrovicích konal tradiční karnevalový rej. Letos se nesl v duchu zvířátek a to zvířátek přímo zoologických. Mohli jsme zde spatřit například pandy, žirafy, zebry, lvy, tygry, levharty a přišel nás navštívit i slon. Děti si masky samy vyrobily, nazdobily a už se těšily na to pravé karnevalové veselení. Nejprve se všechna zvířátka představila za doprovodu hudby. Poté jsme si všichni zatancovali na známé zvířecí písničky a na závěr karnevalu jsme si i zasoutěžili. Na děti čekaly sladké odměny a domů si odnášely i zhotovené masky. Všichni se už moc těšíme na další karnevalové veselení v příštím roce. Fotografie zde.

Bc. Kateřina Gajdzioková

Společné vánoční zpívání dětí PDF Tisk Email

spolecne vanocni zpivani deti V předvánočním čase se do naší mateřské školky přišly podívat děti z 1. třídy ZŠ Petrovice. Setkání to bylo velice milé a mnohdy až dojemné. Vždyť, jsou to teprve čtyři měsíce, kdy „prvňáčci" opustili brány zdejší mateřské školky. Děti byly rády, že opět vidí své kamarády a všichni si sdělovali své dojmy, ze školy a ze školky. Prvňáčci si pro děti ze školky připravili ukázku z vánoční besídky, která se jim velice povedla. Následně jsme si všichni společně zazpívali známé i méně známé koledy. Nakonec jsme dětem rozdali výborné perníčky a s přáním hezkého prožití vánočních svátků jsme se s nimi rozloučili. Fotografie zde.

Bc. Kateřina Macková

Besídky v MŠ Petrovice PDF Tisk Email

besidky v ms petrovice Na letošní vánoční besídky jsme se s dětmi opět pečlivě připravovali. Tvořili jsme přáníčka, dárečky, výzdobu i cukroví. Roztomilé menší děti zdobily perníčky a zpívaly koledy s Orfovými nástroji. Větší děti se předvedly ve vánočním pásmu o narození Ježíška v Betlémě. Vystoupení bylo obohaceno českými lidovými tradicemi a rodičům se velmi líbilo. Do Nového roku všem přeji hodně zdraví, lásky, pohody i radosti ze svých ratolestí. Fotografie zde.

Helena Kožuszniková

Přišel Mikuláš PDF Tisk Email

prisel mikulas Děti se na návštěvu Mikuláše s radostí připravovaly v čertovsko-andělském týdnu. Většina kamarádů chtěla vyrábět andílky, ale ti nejodvážnější si přichystali čertíky. V očekávaný den netrpělivě všichni vyhlíželi u oken Mikuláše, ale po příchodu čerta se k údivu nejvíce bály nejhodnější děti a ukáply i slzičky. Po krátkém pásmu básní a písní byl každý od Mikuláše obdarován sladkou nadílkou. Slíbil, že příští rok přijde opět za všemi hodnými dětmi. Mikuláši děkujeme... Fotografie zde.

Helena Kožuszniková

<< Začátek < Předchozí 1 2 Další > Konec >>