Akce MŠ Petrovice 2018/19
Indiánský rej PDF Tisk Email

indiansky rej „Indiáni jedou, copak asi vezou?" - Tak tato píseň už zněla v naší školce v Petrovicích pěkných pár dní a také ve čtvrtek 21. 2. 2019 se ozývala, jelikož právě v ten den u nás probíhal malý karneval. Všechny děti se proměnily v indiány, oblékly se do indiánských šatů a hlavičky měly ozdobené čelenkami. Začalo se vesele po indiánsku tancovat a nechyběly ani soutěže, při kterých se malí i velcí indiáni náramně bavili. Fotografie zde.

Balónkové hrátky PDF Tisk Email

balonkove hratky V rámci předkarnevalového týdne, který nedávno probíhal v naší školce přišla za námi na návštěvu maminka naší Nelinky a ukázala nám své umění, jak dokáže kouzlit s nafukovacími balónky. V okamžiku vykouzlila z balónku překrásnou labuť, či medvídka. Nechyběl ani pejsek jezevčík a pudlík, želvička i kolibřík. Za pár vteřin vznikla v jejích rukou i nádherná květina. Dětem nechyběla fantazie, co by chtěly z balónků vytvořit a tak maminka měla co dělat, aby všem dětem splnila přání. Za krásné balónkové dopoledne a rozzářené dětské tváře velice moc děkujeme paní Maslovské. Fotografie zde.

Předvánoční pohádkové odpoledne PDF Tisk Email

predvanocni pohadkove odpoledne Nastal předvánoční čas, a tak si paní učitelky pro děti ve čtvrtek 13.12. na vánoční besídku připravily překvapení – divadelní představení o neposlušném Budulínkovi, kterého z domečku odnesla lstivá liška, právě když dědeček s babičkou nakupovali vánoční stromeček. Babička s dědečkem vzali housličky a bubínek a jako zamlada se pustili do hraní a Budulínka z liščí nory zachránili. Právě začal padat sníh a děti svým rodičům i prarodičům zazpívaly vánoční písně i koledy. Na závěr jsme dohromady všem popřáli, aby měli na Vánoce i v novém roce pohodu a dobro kolem, štěstí, zdraví a lásky tak akorát. Fotografie zde.

Byl u nás Mikuláš PDF Tisk Email

byl u nas mikulas Dne 6. 12. vládlo po celé školce velké napětí. S mírnou nervozitou jsme netrpělivě očekávali návštěvu Mikuláše s andělem i čertem. Když se děti konečně dočkaly a Mikuláš se objevil, zazpívaly a zatancovaly mu písničku o čertech. Děti byly velice statečné, přestože se čerta někteří malí hříšníci báli, dokázali se sami přiznat a slíbili své polepšení. Proto se na ně čert příliš nezlobil a některým odvážným zanechal na tvářičce pekelné znamení. Mikuláš s andělem všem dětem za odměnu rozdal nejen krásné balíčky s dobrotami, ale také nechal ve školce pro všechny děti spoustu nádherných a krásných hraček. Moc ti za ty úžasné hračky Mikuláši děkujeme. Fotografie zde.

Na návštěvě v Dětském světě PDF Tisk Email

na navsteve v detskem svete Jedno listopadové dopoledne jsme se s našimi velkáči vypravili na malý výlet do Světa techniky v Ostravě, kde si děti užily nejen dovádění ale i spoustu interaktivní zábavy a učení hrou. Ze vstupní louky se děti rozběhly do všech stran Dětského světa, aby prozkoumaly všechna jeho zákoutí a tajemství. Klukům se zpočátku nejvíce zamlouvalo staveniště, kdy se během hry „Na stavbaře" učili komunikovat, spolupracovat a hlavně si vyzkoušeli skoro opravdovou techniku a pracovní nástroje. Holčičky zase lákalo televizní studio, kde si vyzkoušely nejrůznější kostýmy a převleky před kamerou a také nahrávací studio s nabídkou hudebních a rytmických nástrojů, na které si bez obav do sytosti zahrály. Děti si také užily her v dalších koutcích, třeba v autoservisu s dílnou, v lékařské ordinaci, v tržnici, v kuchyňce s prádelnou a na farmě. A když si dost vyhrály, dodaly si odvahu a překonaly strach z neznáma, vypravily se do tajemného „Pohádkového lesa" a do zákoutí bludiště, kde si při prolézání, klouzání a zdolávání nejrůznějších nečekaných překážek zdokonalovaly svou obratnost a pohybové dovednosti. Jednou z největších atrakcí pro všechny „vodníky", kterým doma i ve školce neustále připomínáme - „nehrej si s vodou!", byl Vodní svět se soustavou vodních kanálů a cest, na kterých děti mohly sledovat koloběh vody v přírodě a poučit se o využití síly vody jako zdroje energie pro nejrůznější pohyblivé atrakce. Všichni, malí i velcí, jsme si užili zábavné, aktivní a poučné dopoledne a rádi se zde zase vrátíme. Fotografie zde.

Pavlína Jancová

<< Začátek < Předchozí 1 2 Další > Konec >>