Akce MŠ Petrovice 2018/19
Lentilková zahradní párty PDF Tisk Email

lentilkova zahradni party Ve čtvrtek 27. 6. 2019 odpoledne se naše zahrada proměnila v lentilkový ráj. Příjemné odpoledne jsme s dětmi zahájili veselou, lentilkovou písničkou. Každé z dětí si doma vyrobilo z krabičky od lentilek malého panáčka „Lentiláčka", který teď zdobí naši školku. Na děti a jejich rodiče čekalo na zahradě několik stanovišť s lentilkovou tématikou. Lentilková dráha, házení míčků do „Lentiláka", hmatová krabice nebo vytváření lentilkových korálků podle předlohy. Nechybělo ani letní mlsání a osvěžující letní limonáda. Děkujeme za ně našim ochotným maminkám. Fotografie zde.

Rozloučení s předškoláky PDF Tisk Email

rozlouceni s predskolaky V pondělí 24. června proběhlo v naší školce rozloučení s dětmi, které se v září chystají do školy. Každý předškolák si doma vyrobil školní aktovku, která teď zdobí naši školku. Když bylo vše připraveno, program mohl začít. Všichni předškoláci dostali na památku šerpu, odznak, knížku, pracovní sešit, medaili a přání. Dále museli slíbit, že se budou do školy poctivě připravovat a byli vysláni za zpěvu a potlesku ostatních dětí do „školní brány". Přejeme vše budoucím prvňáčkům plno krásných zážitků a hodně úspěchů. Fotografie zde.

Kiedroňová Pavla

Návštěva místní knihovny PDF Tisk Email

navsteva mistni knihovny V knihovně nás čekalo srdečné uvítání paní Evou Podstawkovou a malé divadélko v podání tří knihovnic z Karviné na motivy pohádky Karla Čapka O pejskovi a kočičce. Pohádku obohatily zajímavými rekvizitami a vhodným oblečením. Děti nešetřily úsměvem, potleskem a zpěvem písní. Po pohádce dětem paní knihovnice představila knížky odpovídající jejich věku a známé dětské ilustrátory. Vybrané knihy si mohly prohlédnout, učily se kladnému vztahu ke knížce a posléze k četbě, která rozvíjí slovní zásobu, vědomosti a myšlení. Fotografie zde.

Helena Kožuszniková

Dopoledne s hasiči PDF Tisk Email

dopoledne s hasici Dne 20. 6. 2019 navštívili naši školku dobrovolní hasiči. Za doprovodu sirény začala rychlá evakuace dětí ze školky na zahradu, kde už čekala skupinka hasičů. Děti pozorovaly hasičské oblečení a také měli možnost vidět, jak probíhá vyprošťování raněného z auta. Poté si podrobně si prohlédly hasičský vůz a vyzkoušely si stříkat vodu z hadice. Někteří odvážlivci se nechali i ponosit v evakuačním nosítku. Na závěr za pomocí hasičů, uhasily hasícím přístrojem menší požár. Dětem se den s hasiči velmi líbil. Těšíme se, že nás brzy zase navštíví. Fotografie zde.

Jízda na poníkovi PDF Tisk Email

jizda na ponikovi Od 24. května do 21. června jsme navštěvovali jízdárnu v Olšinách. Už při vstupu nás vítali koníci, kteří se pásli u ohrady. Vevnitř areálu jsme mohli vidět stáje a jízdárnu. Když jsme si areál prohlédli, přišla paní s vyhřebelcovaným poníkem. Každý si nasadil jezdeckou helmu a byl vysazen na poníka. Děti si projížďku po areálu a pohled z koňského hřbetu velmi užívaly. Nakonec pak měly možnost si hodného koníčka nakrmit. Fotografie zde.

<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 Další > Konec >>