Akce MŠ Petrovice 2021/22
Škola nanečisto PDF Tisk Email

skola nanecisto Ve čtvrtek 22. 6. děti z MŠ Petrovice navštívily základní školu. Po krátkém seznámení si děti s druháčky a paní učitelkou mohly vyzkoušet různé aktivity, ať už to bylo počítání, psaní, poznávání písmen. Na závěr si všechny děti společně zatancovaly a popřály si krásné prázdniny. Fotografie zde.

Pohádka O Otesánkovi PDF Tisk Email

pohadka o otesankovi Poslední červnový pátek navštívilo naší mateřskou školu divadélko Šamšula se svou pohádkou O Otesánkovi. Otesánek bydlel se svou maminkou v malé chaloupce a pořád jen jedl a jedl. Když už neměl co jíst, snědl i svého pejska Ťapku. Jednou se tak přejedl, že se už nevlezl do chaloupky a část ji zboural. Děti musely Otesánkovi poradit, jak správně jíst a pravidelně cvičit, aby se z něj stal kluk, jak se patří. Pohádka o nenasytnosti a neposlušnosti se dětem velice líbila a už těšíme na nový školní rok, kdy uvidíme nové pohádky. Fotografie zde.

Slavnostní rozloučení s předškoláky PDF Tisk Email

slavnostni rozlouceni s predskolaky V úterý 21. 6. jsem se slavnostně rozloučili s našimi předškoláky, kteří byli opasováni vařečkou Bertou a posláni do školy. Slavnost dále pokračovala na školkové zahradě, kde byl pro děti připraven animační program, raut a soutěže. Na závěr jsme s dětmi přivítali léto společným tancem. Děkujeme všem rodičům, kteří se podíleli na přípravě občerstvení pro děti, ale také studentkám ze střední školy Dakol, které si pro děti připravily animační program. Všem přejeme krásné léto plné sluníčka. Fotografie zde.

Výlet do stájí U Luka PDF Tisk Email

vylet do staji u luka Nejkrásnější pohled na svět je prý z koňského sedla. O tom se přesvědčily děti z MŠ Petrovice, které navštívily stáje U Luka v Chotěbuzi. Paní Poledníková nás provedla celým areálem, kde jsme mohli vidět, kde koně bydlí, jak se jim čistí stáje, ale také jak je ošetřovatelé myjí a kartáčují. Jakmile jsme prošli celý areálem, lehce jsme se občerstvili a pak konečně přišlo to, na co jsme všichni čekali, jízda na koních. Ti odvážní si mohli vyzkoušet jízdu na větším koni, ti méně odvážní a malé děti se projeli na poníkovi. Děti, které měly odježděno, si mohly jít vyzkoušet překážkovou dráhu s maketou koně, nebo vyrobit krásnou záložku do knížky s motivem koně. Výlet jsme si užili a domů jsme se vraceli unavení, ale spokojení. Fotografie zde.

Hasiči v MŠ Petrovice PDF Tisk Email

hasici v ms petrovice V úterý 24. 5. se nesl Petrovicemi hlasitý zvuk hasičské houkačky a před mateřskou školou zastavilo veliké hasičské auto. Z něj vyskákali čtyři velicí muži, kteří nám přišli představit své nelehké povolání. Hasiči dětem ukázali celou svou hasičskou výzbroj. Mohli jsme si také vyzkoušet hasičskou přilbu, či projít hasičským autem. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých a nových informací, které mohou během pár vteřin zachránit nejen nás, ale také naše blízké. Děkujeme panu Bierskému, že nám zajistil tuto příjemnou návštěvu a již brzy se těšíme na další. Fotografie zde.

<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 Další > Konec >>

- Podpora škol formou projektů zjednodušeného vykazování - Šablony pro MŠ a ZŠ II (OP VVV)

- Podpora škol formou projektů zjednodušeného vykazování - Šablony pro MŠ a ZŠ III (OP VVV)

- Ozonové generátory pro MŠ (Nadace ČEZ)