ZŠ a MŠ Petrovice u Karviné
Akce MŠ Petrovice šk. rok 2022/2023
Divadlo v MŠ Petrovice PDF Tisk Email

divadlo v ms petrovice Naší mateřskou školu otřásala vlna smíchu, protože nás navštívilo divadélko Šamšula se svým skvělým vystoupením Šamšula a Bambula v cirkuse. Děti se seznámily s prostředím cirkusu a se zvířátky, která v takovém cirkusu vystupují. A protože Šamšula a Bambula jsou opravdoví popletové, tak jim s některými úkoly musely pomoci naše děti. Na našich fotografiích se můžete přesvědčit, jak to našim skvělým odvážlivcům šlo. 

Markéta Królová

 
Hasiči v MŠ Petrovice PDF Tisk Email

hasici v ms petrovice Ve středu 22. 2. naši školku navštívili profesionální hasiči z Hasičského záchranného sboru Karviná.
Sympatická paní hasička a urostlý pán hasič přijeli i se svým pomocníkem, plyšovým dráčkem Hasíkem. Všichni jsme si povídali, co se má správně dělat, když někde začne hořet, koho by měly děti zavolat a jak by se měly zachovat. Některé děti vyprávěly, že už taky viděly požár, hasiči zase dětem popsali, jak to vypadá, když dělají svou práci. Naše děti si vyzkoušely hasičskou uniformu, helmu, připomněly si čísla záchranného systému. Všichni jsme byli z návštěvy nadšení, všechny děti by se nejraději staly v budoucnu požárníky. Na závěr jsme si s plyšovým Hasíkem a novými hrdiny rozloučili společnou fotografií. Děkujeme za příjemně strávené a poučné dopoledne.

Królová Markéta

 
Klauni z Balónkova PDF Tisk Email

klauni z balonkova V úterý 24. 1. navštívili naší mateřskou školu klauni z Balónkova se svým vystoupením o zvířátkách. Děti si s klaunem zacvičily, zatancovaly, zaskotačily, plnily různé úkoly a dozvěděly se něco nového ze světa zvířátek. Co by to byli za klauni z Balónkova, kdyby dětem nepřivezli balónky? Za každý splněný úkoly dostaly děti balónek ve tvaru zvířátka. Děti byly z vystoupení opravdu nadšené, protože to byla veliká legrace, kterou může každý vidět na našich fotografiích.

Markéta Królová

 
Se zvířátky o vesmíru PDF Tisk Email

se zviratky o vesmiru Ve čtvrtek 10. 11. se starší děti z MŠ Petrovice vydaly na výlet do planetária. Děti si v planetáriu mohly prohlédnout zajímavé expozice s moderními technologiemi z vesmírného prostředí. Jakmile jsme vše zhlédli, dostali jsme se do sálu planetária, kde jsme měli komentovanou přednášku o vesmíru, souhvězdích a planetách. Následovala pohádka Se zvířátky o vesmíru, která vypráví o tom, jak se čtyři zvířecí kamarádi sešli na kraji lesa, aby prozkoumali hvězdářskou základnu a u toho vymýšlejí jeden nápad za druhým. Vše jim nakonec vysvětlí chytrý myšák, který na základně žije celý život. Pohádka byla velice zajímavá, mnohé věci nám objasnila a my se v brzké době těšíme na další úžasnou návštěvu planetária. Fotografie zde.

Markéta Królová

 
Strašidelný den v MŠ Petrovice PDF Tisk Email

strasidelny den v ms petrovice Bubáci, strašáci, ti jsou nám pro legraci. Touto strašidelnou písní, jsme oslavovali konec měsíce října, se kterým jsou spjaty oslavy dušiček, ale také irský svátek Halloween. My jsme však tyto dny pojali po svém. Již od rána se naší školkou Petrovice proháněla nejrůznější strašidla, ať už to byly ježibaby, duchové, kostlivci nebo dokonce Jožin z bažin. Všichni se nám představili na strašidelné módní přehlídce. Po módní přehlídce následovalo strašidelné rejdění, kde jsme mohli vidět zajímavé taneční kreace. Jakmile skončilo dopolední řádění, čekalo nás veselé odpoledne s rodiči, kde si pro nás paní Nosatá s Bílou paní, čarodějnicí a upírkou připravily stezku se strašidelnými úkoly. Nebylo to vždy jednoduché, protože úkoly byly opravdu strašidelné a chvílemi i méně příjemné. Není to jen tak, vlézt k Bílé paní do hradu, nebo sáhnout do bedny plné pavouků od naší vrchní čarodějnice, či vlézt do upířího doupěte, kde na nás čekal poklad. Na závěr jsme si společně zatancovali a zazpívali. Samozřejmě nesmělo chybět strašidelné občerstvení od našich skvělých rodičů a tímto jim moc děkujeme. Poděkování patří také Maxíkovi, Johance a Tobíkovi za pomoc při soutěžích. Již brzy se těšíme na další strašení. BU! BU! BU! Fotografie zde.

Markéta Królová

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 Další > Konec >>

Strana 1 z 2

Projekty

Naše škola je zapojena do projektů:

- Odborná učebna chemie při ZŠ Petrovice u Karviné (IROP)

- Podpora škol formou projektů zjednodušeného vykazování - Šablony pro MŠ a ZŠ II (OP VVV)

- Podpora škol formou projektů zjednodušeného vykazování - Šablony pro MŠ a ZŠ III (OP VVV)

- Oranžové hřiště MŠ Petrovice u Karviné (Nadace ČEZ)

- Oranžové hřiště MŠ Marklovice u Karviné (Nadace ČEZ)

- Ozonové generátory pro MŠ (Nadace ČEZ)

- Diagnostika stavu znalostí a dovedností žáků se zaměřením na jejich rozvoj

- Doučování žáků škol - financováno EU (NextGenerationEU)

- Digitalizujeme školufinancováno EU (NextGenerationEU)

Cambridge English

cambridge-logo-500px

Mezinárodní jazykové zkoušky Cambridge English na naší škole.

Podrobnosti zde.