ZŠ a MŠ Petrovice u Karviné

Vzkazníky

Ve vzkazníku naleznete poslední aktuální informace o dění ve školce. Přispívat do vzkazníku mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Vzkazník MŠ Petrovice

Vzkazník MŠ Marklovice

Vzkazník MŠ Závada


Designed by:
Akce MŠ Petrovice 2018/19
Byl u nás kouzelník PDF Tisk Email

byl u nas kouzelnik Čáry máry fuky fík a je tady kouzelník! Ve středu 24.10. nás v mateřské škole v Petrovicích navštívil kouzelník Kellner se svou asistentkou. Během vystoupení předvedl dětem spoustu kouzelnických triků a některé děti zapojil do svých kouzel. Jen tak ze vzduchu či nosu vykouzlil pětikoruny, překrásné květiny i živou bílou holubičku. Nejvíce legrace si děti užily s panáčkem z bílého plátěného kapesníčku, který tancoval a byl velmi neposedný a nechtěl kouzelníka poslouchat. Kouzelníkova show se všem moc líbila. Děkujeme za krásné představení a už teď se budeme těšit na další Vaši návštěvu u nás ve školce. Fotografie zde.

Bc. Jaroslava Michalská

 
Podzimní odpoledne s pohádkou „Jak zvířátka potrestala vandala“ PDF Tisk Email

jak zviratka potrestala vandala Ve čtvrtek odpoledne přišel do naší školky v Petrovicích vandal a choval se v našem malém lese nehezky. Byl velmi hlučný, vyhazoval odpadky, ničil broučky a dokonce chtěl v lese kouřit! Všechno to viděla veverka se zajíčkem, který měl od odpadků poraněnou tlapku, a proto se rozhodli, že dají vandalovi za vyučenou. Veverka se na radu moudré sovy převlékla za Zlobáka a vandala strašlivě vylekala. Vandal sliboval, že už se v lese bude vždy chovat hezky a rychle z lesa pelášil. V tu chvíli se zjevila víla Jeřabinka a poradila dětem, jak zachrání broučky, které vandal schoval do svého batohu. Děti pomocí kouzelného světýlka, které jim ukázalo cestu, broučky našly a zachránily. Veverka se zajíčkem byli šťastni za všechny broučky a pyšní na to, jak napravili vandala. Fotografie zde.

Bc. Jaroslava Michalská

 
Stezka odvážného předškoláka PDF Tisk Email

stezka odvazneho predskolaka Jeden slunečný zářijový pátek jsme se s našimi „velkáči" vypravili do Závady, kde jsme si společně užili nádherné sportovní dopoledne. Bylo úžasné pozorovat v dětských tvářích jisté obavy ale na druhé straně odhodlání překonat připravené překážky. Prosluněný den, pohyb v krásném prostředí, spousta legrace, rozzářené dětské oči - to byl „školkový" den, jak má být. Už dnes se těšíme na další návštěvu. Fotografie zde.

Lenka Kucharczyková

 


Projekty

Naše škola je zapojena do projektů:

- Odborná učebna chemie při ZŠ Petrovice u Karviné (IROP)

- Podpora škol formou projektů zjednodušeného vykazování - Šablony pro MŠ a ZŠ I (OP VVV)

- Oranžové hřiště MŠ Petrovice u Karviné (Nadace ČEZ)

- Oranžové hřiště MŠ Marklovice u Karviné (Nadace ČEZ)

Vytvoření pracovního místa – vrátný (OPZ)

- Sportovní příměstský tábor 2018 - 2020 (OPZ)

- Diagnostika stavu znalostí a dovedností žáků se zaměřením na jejich rozvoj

Cambridge English

cambridge-logo-500px

Mezinárodní jazykové zkoušky Cambridge English na naší škole.

Podrobnosti zde.