Akce MŠ Petrovice 2018/19
Jarní pohádka PDF Tisk Email

jarni pohadka Dne 16. dubna v odpoledních hodinách dorazily do školky děti i se svými rodiči, aby společně přivítaly jaro a užily si spoustu zábavy. V jarní pohádce o zamrzlé studánce, která zaspala jaro, děti ztvárnily lesní skřítky a víly. Nejprve nevěděly, jak studánku probudit, nepomáhalo ani sesbírání kouzelných kvítků. S pomocí šikovného větříku a jeho zaklínadla se nakonec studánka přece jen odemkla a malí skřítkové a víly si společně zazpívali i zatancovali. Poté si děti společně s rodiči vyrobily postavičky celého příběhu, které teď zdobí naši školku. Fotografie zde.

Velikonoční pečení PDF Tisk Email

velikonocni peceni Do velikonočních prázdnin zbýval pouze jeden den, všechna vajíčka co děti donesly, už byla vesele vymalovaná, tak jsme si s dětmi ještě zahráli „na pekaře". Jaképak by to byly Velikonoce bez velikonočního beránka? Naše hodná teta Eliška byla „vrchní pekařka", ale nebyla na pečení sama. Pomáhal celý houf malých pomocníků. Když bylo na pekařském pracovním stole nachystáno všechno, co se k pečení a do pečení potřebuje, mohlo začít vážení, míchání, hnětení a nakonec šup do rozpálené trouby. Když jsme se s dětmi vrátili z hřiště a ze zahrádky, uvítala nás nádherná sladce-vanilková vůně. Po dobrém obědě zůstalo každému malému pekaři v bříšku ještě místečko na zasloužené velikonoční mlsání. Fotografie zde.

Pavlína Jancová

Solná jeskyně PDF Tisk Email

solna jeskyne Solná jeskyně je místo, kde najdeme ticho, klid a čistý vzduch, který zvyšuje odolnost organismu, a tak naše nejmenší děti z MŠ Petrovice každý týden v pátek od ledna do března navštěvovaly solnou jeskyni v Dětmarovicích. V této solné jeskyni jsme se vždy scházeli s dětmi z MŠ Závada. Děti si pokaždé poslechly pohádku a poté si za poslechu dětských písní hrály v solném pískovišti. Před námi, od září do začátku prosince solnou jeskyni navštěvovali také naši velkáči. Pro načerpání sil v zimním období doporučujeme všem návštěvu v solné jeskyni. Fotografie zde.

Bc. Jaroslava Michalská

Plavecký kurz PDF Tisk Email

plavecky kurz Od 9. ledna navštěvovaly děti pravidelně lekce plavání. Kurz vedly šikovné lektorky plavání, které naše malé plavce naučily nebát se vody. Děti byly rozděleny do dvou družstev, kde se pomalu učily plavat s pomůckou na bříšku i na zádech. Lekci vždy zakončil závod jednotlivců, který se stal velmi oblíbeným. Děti si z plaveckého kurzu odnáší nejen spoustu zážitků, ale také krásné fotografie a mokré vysvědčení. Foto zde.

Návštěva u prvňáčků PDF Tisk Email

navsteva u prvnacku Naši předškoláci navštívili kamarády prvňáčky na Základní škole v Petrovicích. Podívali se do hodiny matematiky, prohlédli si učebnice a sami si vyzkoušeli své početní dovednosti. Moc se jim ve škole líbilo a už se nemohou dočkat, až půjdou k zápisu. Fotografie zde.

<< Začátek < Předchozí 1 2 3 Další > Konec >>