Dožínkové slavnosti PDF Tisk Email

dozinkove slavnosti S našimi dětmi jsme zavítali do kostela sv. Martina, kde byla připravena pěkná výstava připomínající tradice oslav sklizené úrody do stodoly a spíže. Děti viděly velký dožínkový věnec, různé druhy květin, poznaly všechny dary úrody z pole a zahrad. Ukazovali jsme si starší náčiní do kuchyně - například děrovanou vařečku na tvaroh, mísu na těsto. Celkový dojem výzdoby byl obohacený zemědělskými nástroji jako třeba srp, cepy, hrábě, trakař. Výstava byla velmi nápaditá a dětem se líbila. Fotografie zde.

Helena Kožuszniková

- Šance pro každého žáka