ZŠ a MŠ Petrovice u Karviné

Vzkazníky

Ve vzkazníku naleznete poslední aktuální informace o dění ve školce. Přispívat do vzkazníku mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Vzkazník MŠ Petrovice

Vzkazník MŠ Marklovice

Vzkazník MŠ Závada


Designed by:
Akce MŠ Závada 2018/19
SkoTančení s Verčou PDF Tisk Email

skotanceni s vercou V úterý 30. 4. za námi do mateřské školy v Závadě přijela paní Veronika Vičarová se svým zábavným, hudebně-pohybovým vystoupením pro děti. Zpívala nám své vlastní písničky a společně s dětmi si zatančili a zadováděli, jak jen to šlo. Děti do tance vtáhly i své rodiče a prarodiče a zahrály si i nějakou tu hru. Odpoledne se dětem moc líbilo. Fotografie zde.

Bc. Kamila Vránová

 
Dopoledne se zvířátky PDF Tisk Email

dopoledne se zviratky Na začátku dubna jsme se s dětmi vydali navštívit hospodářství paní Křevké, abychom se podívali na zvířátka. Děti si mohly zajezdit na poníkovi a vyzkoušet si, jak se o něj pečuje. Mohli jsme si pohladit malého králíčka a taky kůzlátka. Dětem se návštěva moc líbila. Děkujeme paní Křevké, že si na nás udělala čas a těšíme se na další návštěvu. Fotografie zde.

Bc. Kamila Vránová

 
Večer s Andersenem v MŠ Závada PDF Tisk Email

vecer s andersenem v ms zavada V úterý 26. března jsme v mateřské škole v Závadě už podeváté připravili „Večer s Andersenem". S dětmi jsme se sešli v podvečer, když už se stmívalo, převlečení za pohádkové bytosti a připravení na spoustu zábavy. Děti si zkusily samy připravit večeři, která byla mimochodem na jedničku, a poté se zachumlaly do svých oblíbených dek a polštářků, aby si vyslechly Povídání o pejskovi a kočičce. Po krásných pohádkách jsme si vzali baterky a šli se společně podívat do všech zákoutí naší krásné školy. Od sklepa až po půdu jsme plnili úkoly a odpovídali na záludné otázky, abychom se dostali až na konec, kde na nás čekalo parádní překvapení. Před odchodem jsme si ještě společně zatančili a domů odcházeli nadšení a plní zážitků. Děkujeme SRPŠ Závada za krásné dárky. Fotografie zde.

Bc. Kamila Vránová

 
Plavecký výcvik MŠ Závada PDF Tisk Email

plavecky vycvik ms zavada Od ledna do března 2019 se děti z MŠ Závada účastnily plaveckého výcviku v krytém plaveckém bazénu v Karviné. Děti navštívily celkem deset lekcí, na kterých se učily plavat kraul a znak s plaveckými pomůckami i bez, skákat do vody, či se potápět. Formou her, soutěží a dovádění ve vodě, se děti naučily překonat počáteční obavy a nejistotu z plavání a vody. Na závěr kurzu se přišli podívat i rodiče a děti za snahu a krásné výkony obdržely „mokré vysvědčení". Fotografie zde.

Bc. Kamila Vránová

 
Preventivní program PČR PDF Tisk Email

preventivni program pcr Dne 19. 2. 2019 nás v mateřské škole navštívili dva policisté, aby nás poučili o tom, jak se máme chovat v silničním provozu nebo v různých, životu nebezpečných situacích. Ukázali nám vše, co potřebují ke své práci - obušek, zbraň, paralyzér aj. Také jsme si mohli vyzkoušet, jak se přechází přes přechod, jak fungují semafory, a zjišťovali zda známe barvy, které se na nich střídavě rozsvěcují.

Přečetli nám pohádku o tom, jak se máme chovat, když nás nějaká cizí osoba láká na různé dobroty nebo hračky, a co nám v takové situaci hrozí. Za odměnu jsme dostali krásné dárky. Opět se těšíme na další setkání. Fotografie zde.

Radomíra Boturová

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 Další > Konec >>

Strana 1 z 3

Projekty

Naše škola je zapojena do projektů:

- Odborná učebna chemie při ZŠ Petrovice u Karviné (IROP)

- Podpora škol formou projektů zjednodušeného vykazování - Šablony pro MŠ a ZŠ I (OP VVV)

- Oranžové hřiště MŠ Petrovice u Karviné (Nadace ČEZ)

- Oranžové hřiště MŠ Marklovice u Karviné (Nadace ČEZ)

Vytvoření pracovního místa – vrátný (OPZ)

- Sportovní příměstský tábor 2018 - 2020 (OPZ)

- Diagnostika stavu znalostí a dovedností žáků se zaměřením na jejich rozvoj

Cambridge English

cambridge-logo-500px

Mezinárodní jazykové zkoušky Cambridge English na naší škole.

Podrobnosti zde.