Akce MŠ Závada 2017/18
Večer s Andersenem v MŠ Závada PDF Tisk Email

vecer s andersenem v ms zavada Ve čtvrtek 5. 4. 2018 jsme se sešli s dětmi v mateřské škole v podvečerních hodinách, abychom si společně připomněli narození spisovatele H. Ch. Andersena. A protože to byl spisovatel pohádkový, přišly děti převlečené za pohádkové bytosti. Přinesly si s sebou deky a polštářky, a udělali jsme si krásný, pohádkový večer. Po příchodu do školky na děti čekala teplá večeře, na které si všichni pochutnali. Poté děti ulehly do svých pelíšků, a při čtení pohádek se nechaly zavést do kouzelného světa. Po setmění následovala trochu strašidelná prohlídka naší školní budovy plné zajímavých míst, zvláštních zvuků a zapeklitých úkolů, se kterými si ale děti nakonec přeci jen poradily, a které je zavedly ke sladké odměně. Nakonec jsme si s dětmi pořádně zatančili a podívali se na pohádku. Při odchodu děti dostaly baterku (aby se už nebály tmy) a placku, jako upomínku na večer s Andersenem 2018. Děkujeme SRPŠ Závada za dárky a dobrou večeři. Fotografie zde.

Návštěva Domova seniorů PDF Tisk Email

navsteva domova senioru Ve středu 14. 3. 2018 jsme s dětmi z MŠ Závada navštívili Domov seniorů v Karviné. Děti si pro babičky a dědečky připravily pásmo písní s jednou speciální, kterou jsme babičkám zpětně popřáli k MDŽ. Po vystoupení děti ještě rozdaly seniorům malé dárečky pro potěšení, které pro ně samy vyrobily. Odměnou dětem byl potlesk, poděkování a balíček s dobrotami. Doufáme, že jsme seniorům udělali radost a těšíme se na další návštěvu. Fotografie zde.

Karneval v Závadě PDF Tisk Email

karneval v zavade V sobotu 20. 1. 2018 se děti ze ZŠ a MŠ Závada převlékly do nejrůznějších kostýmů a vyrazily si, se svými rodiči a prarodiči, užít karnevalové odpoledne v sále TJ Lokomotiva Petrovice. Již ve dveřích děti vítali dva klauni, kteří si pro ně připravili spoustu soutěží, tance a zábavy na celé odpoledne. Zároveň si děti z mateřské školy připravily pro své rodiče krátký taneček. Nechyběla ani přehlídka kostýmů, kde se představily nejrůznější princezny, čarodějnice, rytíři, vodníci, draci, motýlci, včelky, kočičky, kouzelníci a jiné pohádkové bytosti. Na závěr celého odpoledne si děti zasoutěžily o spoustu pěkných cen v tombole. Velké poděkování patří všem, kteří se na přípravě a organizaci karnevalu podíleli. Přikládáme pár fotografií.

Vánoční besídka PDF Tisk Email

vanocni besdika Dne 19. 12. 2017 jsme se opět po roce sešli na sále v Závadě, abychom si společně připomněli nadcházející svátky Vánoc. Každý rok se děti na besídku těší a s netrpělivostí očekávají ten nejkrásnější den v roce - Štědrý den. Společně nacvičují písně a básně o vánocích a zimě, ale nejvíce je vždy baví tanečky. Letos jsme tancovali na píseň Rolničky, rolničky.... a vystoupení se natolik líbilo, že bylo po celou dobu doprovázeno potleskem. Všichni přítomní si určitě užili vystoupení těch našich nejmenších a nejroztomilejších - dětí z mateřské školy. Fotografie zde.

Radomíra Boturová

Výstava betlémů PDF Tisk Email

vystava betlemu Dne 15. 12. 2017 jsme se vydaly s dětmi do Ostravy na Slezskoostravský hrad na výstavu betlémů. Ráno po svačině jsme se oblékli a nasedli do autobusu s batůžky a malou svačinkou. Prvně jsme se šly podívat do Čertovské školy, abychom viděli, jak se nemáme chovat ve školce. Pak jsme si prohlédli krásně vyzdobené nádvoří a honem jsme se utíkali ohřát do hradu. Shlédli jsme staré hračky, se kterými si hráli naši rodiče a prarodiče a pak už jsme si užívali pohledů na překrásné betlémy. To chození nás natolik zmohlo, že jsme museli trochu posvačit a odpočívat. Jak jsme nabrali sil, prošli jsme zbytek výstavy a honem se vraceli autobusem do školky. Někteří z nás v autobuse usnuli, ale výlet stál za tu pěknou procházku chladným zimním dnem. Fotografie zde.

Radomíra Boturová

<< Začátek < Předchozí 1 2 Další > Konec >>