Akce MŠ Závada 2018/19
Předvánoční šaškárny PDF Tisk Email

predvanocni saskarny Ve čtvrtek 13. 12. přijeli do MŠ v Závadě Klauni z Balónkova a připravili si pro naše děti předvánoční šaškárny. Bylo to dopoledne plné legrace a smíchu. Děti si s klauny zatančily, zasoutěžily, zhlédly kouzelnické představení a především si užily mnoho zábavy s balónky, které jim klauni přeměnili na všemožná zvířátka a květiny. Těšíme se na další klaunskou návštěvu. Fotografie zde.

Jak pan myslivec zachránil medvěda PDF Tisk Email

jak pan myslivec zachranil medveda V pátek 7. 12. za námi do školky přijelo divadlo Beruška s pohádkou „Jak pan myslivec zachránil medvěda". Pohádka byla o hodném medvídkovi Oskárkovi, který nám všem chtěl uvařit hříbkovou polévku. To by ale v lese nesměl být ježek Zlobinka, který se na medvídka neprávem zlobil a do polévky nám přimíchal muchomůrky. A už bylo s medvídkem zle. Děti se v pohádce dozvěděly, které hříbky jsou jedlé, a na které bychom raději neměli ani sahat. Jak se v lese máme chovat, že tam nesmíme dělat nepořádek, a že o zvířátka v lese se stará myslivec, který vyléčil i našeho Oskárka. Nakonec vše dobře dopadlo. Ježek se medvídkovi omluvil a stali se z nich kamarádi. A my jsme si po pohádce ještě společně zatančili a zazpívali. Fotografie zde.

Mikuláš a čert PDF Tisk Email

mikulas a cert Mik Miku Mikuláš, přišel s čertem do Závady, že prý děti zlobí tady. Ale kdepak čerte! Čertovské vysvědčení všechny děti splnily na samé jedničky, kniha hříchů je letos prázdná. Děti přišly přestrojené za krásné malé čertíky a andělíčky. Čertovi přednesly básničku, Mikuláši a andílkovi zatančily taneček a dokonce se k tancování přidal i čert. Pár slziček nám sice letos ukáplo, ale nakonec si čert nikoho neodnesl, všichni dostali balíček plný dobrot a úsměv byl zpátky na tváři. Děkujeme. Fotografie zde.

Halloween PDF Tisk Email

halloween Ve čtvrtek 25. 10. ve večerních hodinách proběhlo v MŠ v Závadě Halloweenské strašení. Děti, převlečené za strašidla, si společně s rodiči vyrobily z dýní a přírodnin strašidelné svícny, které jsme si zapálili a vystavili. Následně na nás čekal malý strašidelný program. Děti si zařádily v herně při světle lampiónů, zatančily rodičům a pak i společně s nimi strašidlácký taneček. Nakonec si milá čarodějnice připravila pro děti úkoly, za jejichž splnění na ně čekala sladká odměna. Tímto paní čarodějnici děkujeme. Fotografie zde.

Beseda s knihovnicí PDF Tisk Email

beseda s knihovnici V pondělí 15. 10. 2018 nás v mateřské škole v Závadě navštívila místní paní knihovnice. Společně s dětmi si povídala o knihovně, práci knihovnice a o knihách. Zejména o tom, jaké všechny knížky na děti v knihovně čekají, jak bychom se ke knížkám měli chovat a jak o ně pečovat. Přečetla dětem také pohádku „O koťátku, které zapomnělo mňoukat". Všechny děti pozorně naslouchaly. Na závěr dětem půjčila hromadu krásných obrázkových knížek a leporel, které si děti mohly společně prohlédnout. Ale jak už to v knihovnách bývá, museli jsme je vrátit. S paní knihovnicí jsme se rozloučili básničkou a písní o podzimu. Děkujeme. Fotografie zde.