Akce MŠ Závada 2018/19
Preventivní program PČR PDF Tisk Email

preventivni program pcr Dne 19. 2. 2019 nás v mateřské škole navštívili dva policisté, aby nás poučili o tom, jak se máme chovat v silničním provozu nebo v různých, životu nebezpečných situacích. Ukázali nám vše, co potřebují ke své práci - obušek, zbraň, paralyzér aj. Také jsme si mohli vyzkoušet, jak se přechází přes přechod, jak fungují semafory, a zjišťovali zda známe barvy, které se na nich střídavě rozsvěcují.

Přečetli nám pohádku o tom, jak se máme chovat, když nás nějaká cizí osoba láká na různé dobroty nebo hračky, a co nám v takové situaci hrozí. Za odměnu jsme dostali krásné dárky. Opět se těšíme na další setkání. Fotografie zde.

Radomíra Boturová

Klauni z Balónkova PDF Tisk Email

klauni z balonkova V úterý 15. 1. k nám opět zavítali Klauni z Balónkova, tentokrát s představením „O ztracené písničce". Představením nás provázeli klauni Chytrolín a Bambula, a všichni společně jsme se snažili najít ztracená slovíčka z písničky. Slovíčka byla odměnou za splnění úkolu nebo uhádnutí hádanky o zvířatech. Taky jsme si všichni s klauny zatančili a pěkně se pobavili. A když už jsou ti klauni z toho Balónkova, nemohli nás nechat bez balónků. Fotografie zde.

Předvánoční šaškárny PDF Tisk Email

predvanocni saskarny Ve čtvrtek 13. 12. přijeli do MŠ v Závadě Klauni z Balónkova a připravili si pro naše děti předvánoční šaškárny. Bylo to dopoledne plné legrace a smíchu. Děti si s klauny zatančily, zasoutěžily, zhlédly kouzelnické představení a především si užily mnoho zábavy s balónky, které jim klauni přeměnili na všemožná zvířátka a květiny. Těšíme se na další klaunskou návštěvu. Fotografie zde.

Jak pan myslivec zachránil medvěda PDF Tisk Email

jak pan myslivec zachranil medveda V pátek 7. 12. za námi do školky přijelo divadlo Beruška s pohádkou „Jak pan myslivec zachránil medvěda". Pohádka byla o hodném medvídkovi Oskárkovi, který nám všem chtěl uvařit hříbkovou polévku. To by ale v lese nesměl být ježek Zlobinka, který se na medvídka neprávem zlobil a do polévky nám přimíchal muchomůrky. A už bylo s medvídkem zle. Děti se v pohádce dozvěděly, které hříbky jsou jedlé, a na které bychom raději neměli ani sahat. Jak se v lese máme chovat, že tam nesmíme dělat nepořádek, a že o zvířátka v lese se stará myslivec, který vyléčil i našeho Oskárka. Nakonec vše dobře dopadlo. Ježek se medvídkovi omluvil a stali se z nich kamarádi. A my jsme si po pohádce ještě společně zatančili a zazpívali. Fotografie zde.

Mikuláš a čert PDF Tisk Email

mikulas a cert Mik Miku Mikuláš, přišel s čertem do Závady, že prý děti zlobí tady. Ale kdepak čerte! Čertovské vysvědčení všechny děti splnily na samé jedničky, kniha hříchů je letos prázdná. Děti přišly přestrojené za krásné malé čertíky a andělíčky. Čertovi přednesly básničku, Mikuláši a andílkovi zatančily taneček a dokonce se k tancování přidal i čert. Pár slziček nám sice letos ukáplo, ale nakonec si čert nikoho neodnesl, všichni dostali balíček plný dobrot a úsměv byl zpátky na tváři. Děkujeme. Fotografie zde.

<< Začátek < Předchozí 1 2 Další > Konec >>