Akce MŠ Závada 2018/19
SkoTančení s Verčou PDF Tisk Email

skotanceni s vercou V úterý 30. 4. za námi do mateřské školy v Závadě přijela paní Veronika Vičarová se svým zábavným, hudebně-pohybovým vystoupením pro děti. Zpívala nám své vlastní písničky a společně s dětmi si zatančili a zadováděli, jak jen to šlo. Děti do tance vtáhly i své rodiče a prarodiče a zahrály si i nějakou tu hru. Odpoledne se dětem moc líbilo. Fotografie zde.

Dopoledne se zvířátky PDF Tisk Email

dopoledne se zviratky Na začátku dubna jsme se s dětmi vydali navštívit hospodářství paní Křevké, abychom se podívali na zvířátka. Děti si mohly zajezdit na poníkovi a vyzkoušet si, jak se o něj pečuje. Mohli jsme si pohladit malého králíčka a taky kůzlátka. Dětem se návštěva moc líbila. Děkujeme paní Křevké, že si na nás udělala čas a těšíme se na další návštěvu. Fotografie zde.

Večer s Andersenem v MŠ Závada PDF Tisk Email

vecer s andersenem v ms zavada V úterý 26. března jsme v mateřské škole v Závadě už podeváté připravili „Večer s Andersenem". S dětmi jsme se sešli v podvečer, když už se stmívalo, převlečení za pohádkové bytosti a připravení na spoustu zábavy. Děti si zkusily samy připravit večeři, která byla mimochodem na jedničku, a poté se zachumlaly do svých oblíbených dek a polštářků, aby si vyslechly Povídání o pejskovi a kočičce. Po krásných pohádkách jsme si vzali baterky a šli se společně podívat do všech zákoutí naší krásné školy. Od sklepa až po půdu jsme plnili úkoly a odpovídali na záludné otázky, abychom se dostali až na konec, kde na nás čekalo parádní překvapení. Před odchodem jsme si ještě společně zatančili a domů odcházeli nadšení a plní zážitků. Děkujeme SRPŠ Závada za krásné dárky. Fotografie zde.

Plavecký výcvik MŠ Závada PDF Tisk Email

plavecky vycvik ms zavada Od ledna do března 2019 se děti z MŠ Závada účastnily plaveckého výcviku v krytém plaveckém bazénu v Karviné. Děti navštívily celkem deset lekcí, na kterých se učily plavat kraul a znak s plaveckými pomůckami i bez, skákat do vody, či se potápět. Formou her, soutěží a dovádění ve vodě, se děti naučily překonat počáteční obavy a nejistotu z plavání a vody. Na závěr kurzu se přišli podívat i rodiče a děti za snahu a krásné výkony obdržely „mokré vysvědčení". Fotografie zde.

Preventivní program PČR PDF Tisk Email

preventivni program pcr Dne 19. 2. 2019 nás v mateřské škole navštívili dva policisté, aby nás poučili o tom, jak se máme chovat v silničním provozu nebo v různých, životu nebezpečných situacích. Ukázali nám vše, co potřebují ke své práci - obušek, zbraň, paralyzér aj. Také jsme si mohli vyzkoušet, jak se přechází přes přechod, jak fungují semafory, a zjišťovali zda známe barvy, které se na nich střídavě rozsvěcují.

Přečetli nám pohádku o tom, jak se máme chovat, když nás nějaká cizí osoba láká na různé dobroty nebo hračky, a co nám v takové situaci hrozí. Za odměnu jsme dostali krásné dárky. Opět se těšíme na další setkání. Fotografie zde.

Radomíra Boturová

<< Začátek < Předchozí 1 2 3 Další > Konec >>