ZŠ a MŠ Petrovice u Karviné

Vzkazníky

Ve vzkazníku naleznete poslední aktuální informace o dění ve školce. Přispívat do vzkazníku mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Vzkazník MŠ Petrovice

Vzkazník MŠ Marklovice

Vzkazník MŠ Závada


Designed by:
Akce ZŠ Marklovice 2018/19
Vlastivědné projekty PDF Tisk Email

vlastivedne projekty Letošní školní rok nám už končí, ale ještě bych chtěla vyzvednout práce žáků ve vlastivědě IV. a V.B na ZŠ Marklovice.
Děti z V.B si připravily velmi pěkné prezentace k učivu o České republice, Evropě i jiných státech. Nechyběly ani ochutnávky typických jídel některých zemí. Ve IV.B si žáci vyráběli k dějepisnému učivu modely hradů, rotund a husitských zbraní. Příští rok bychom chtěli opět v podobných projektech pokračovat. Přeji všem žákům spoustu krásných zážitků o prázdninách. Fotografie zde.

Mgr. Ivana Fadrná

 
Finále pěvecké soutěže Karvinský talent PDF Tisk Email

finale pevecke souteze karvinsky talent Ve čtvrtek 23. května jsme se všichni z marklovické školy přesunuli do MěDK v Karviné, kde jsme podporovali naši finalistku Ludmilku Vondráčkovou ze 3.B, která vystoupila s písní Saxana. Byla samozřejmě naší favoritkou. Její vystoupení bylo odměněno velkým potleskem. Ve své 2. kategorii, což jsou žáci 1. - 3. tříd, se umístila na krásném 2. místě. Ludmilko, gratulujeme!! Fotografie zde.

Mgr. Kateřina Vozárová

 
Škola v přírodě v Řece PDF Tisk Email

Děti měly velmi bohatý program. Učily se indiánské písně, tance, hrály spoustu her. Nechyběl ani vědomostní závod zaměřený na stromy, léčivé byliny a zvířata. Indiánské dovednosti ukázaly ve střelbě z luku, z foukačky, plížením a hodem tomahafkem. Vyrobili si lapač snů. Čejeni a Apači mezi sebou bojovali a sbírali peříčka. Boj skončil nerozhodně, a proto byli odměněni všichni. Při závěrečném hodnocení dostal každý pravé indiánské šperky, sladkosti a také vysvědčení s novým indiánským jménem. Věřím, že si na tuto školu v přírodě děti odnesly spoustu zážitků. Fotografie možno shlédnout na: www.juventuska.rajce.idnes.cz

Mgr. Darina Scheinarová

 
Soutěž v anglickém jazyce PDF Tisk Email

V pondělí 20. května se konala soutěž žáků čtvrtých a pátých ročníků naší školy v anglickém jazyce. Ve hře zvané „Milionář" byly otázky hodnocené od sta do sedmi set bodů. Kromě vědomostí byla důležitá i strategie hry. Musím všechny zúčastněné děti pochválit. Hra je bavila a všichni se snažili. Umístění bylo následující: 4. ročník: 1. místo – Szyrocká Kateřina IV. B, 2. místo – Chudá Julie IV. B, 3. místo – Prosová Eliška IV. B, 5. ročník: 1. místo – Mayer Kryštof V. B, 2. místo – Schneider Julie V. B, 3. místo – Kostková Eliška V. A. Na závěr získali všichni soutěžící odměny.

Mgr. Marie Ďurčová

 
Indiánská škola v přírodě PDF Tisk Email

indianska skola v prirode V pondělí 20. května vyjeli žáci druhých tříd do Školy v přírodě v Řece. Po příjezdu jsme se ubytovali, následovalo připomenutí pravidel chování a bezpečnosti. Paní kuchařky připravily chutný oběd a podle jídelníčku se máme na co těšit i v dalších dnech. Po odpoledním klidu se z nás stali indiáni. Rozdělili jsme se na dva indiánské kmeny-Čejeny a Apače. Vyrobili jsme si čelenky, namalovali obličej barvami týmu, vymysleli pokřik. Následovala hra-hledání střepů vzácné keramiky s šamanem. Oběma kmenům se podařilo všechny kousky najít a slepit ozdobný květináč. Během vycházky do lesa jsme sbírali klacíky na výrobu flétny a dřevo na táborák. První den nám utekl jako voda. Těšíme se na další zábavné hry a posíláme pozdravy domů. Vaši malí indiáni Fotografie zde.

Mgr. Darina Scheinarová

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 Další > Konec >>

Strana 1 z 8

Projekty

Naše škola je zapojena do projektů:

- Odborná učebna chemie při ZŠ Petrovice u Karviné (IROP)

- Podpora škol formou projektů zjednodušeného vykazování - Šablony pro MŠ a ZŠ I (OP VVV)

- Oranžové hřiště MŠ Petrovice u Karviné (Nadace ČEZ)

- Oranžové hřiště MŠ Marklovice u Karviné (Nadace ČEZ)

Vytvoření pracovního místa – vrátný (OPZ)

- Sportovní příměstský tábor 2018 - 2020 (OPZ)

- Diagnostika stavu znalostí a dovedností žáků se zaměřením na jejich rozvoj

Cambridge English

cambridge-logo-500px

Mezinárodní jazykové zkoušky Cambridge English na naší škole.

Podrobnosti zde.