ZŠ a MŠ Petrovice u Karviné
Akce ZŠ Marklovice šk. rok 2022/2023
Škola v přírodě Marklovice PDF Tisk Email

skola v prirode marklovice Žáci druhé až páté třídy a tři stateční prvňáčci ze školy v Dolních Marklovicích se zúčastnili Školy v přírodě inspirované soutěžním seriálem Pevnost Boyard. Od 8.5. do 12.5. se jejich pevností stalo rekreační středisko v Prostřední Bečvě. Rozděleni do osmi týmů plnili nelehké úkoly. Malování nohou, zdolání dlouhé překážkové dráhy, navlékání velkých pěnových korálů, hledání a poznávání předmětů v tajemných miskách, zatloukání hřebíků, hádání pohádek podle návodných obrázků, ... Za splnění dostávali klíče, které jim umožnily získat potřebné indície pro otevření tajemné komnaty se sladkým pokladem. Ale než porovnávání obratnosti, síly a rozumu začalo, navštívili jsme krásné místo Pustevny.
Počasí nám přálo a děti si pobyt v přírodě pořádně užily. Fotografie zde.

Mgr. Eva Antalová

 
Noc s Andersenem v Marklovicích PDF Tisk Email

noc s andersenem v marklovicich V pátek 31. března se v naší škole konala velká akce-Noc s Andersenem. Všemu předcházely dvě odpolední besedy, kde si děti připomněly život a dílo velkého „pohádkáře" H. CH. Andersena a ilustrátorku Helenu Zmatlíkovou.
Letošní „nocování" bylo na téma 100 let Disney studia, takže se všichni mohli těšit na aktivity a zábavu spojenou s Disney pohádkami a jejich oblíbenými postavami. Při vstupu přivítala děti legendární Myška Minnie, která je provázela celý večer. Účastníci byli rozděleni do několika skupin, aby se společně mohli věnovat různým úkolům. Například uhodnout název pohádky podle písničky nebo hlášky, vytvořit z nalepených kousků papíru obrys hlavy Myšáka Mickeyho, podle emotikonů sestavit název pohádky, doplnit zábavný text do komiksu. Dále pak děti podle mapy hledaly stanoviště ve škole a odpovídaly na otázky. Odpovědi nacházely v mini Disney knížkách. V průběhu večera také přivítaly návštěvu – pana starostu a paní knihovnici, kteří jim věnovali knihu Malý princ a nějaké dobroty.
Po „pohádkových dobrodružstvích" na všechny čekala aktivita, která byla pro mnohé naprosto nová. A to – nocování ve škole. Ráno ještě proběhlo vyhodnocení soutěží i celého večera.
Celá akce měla výbornou atmosféru a děti si užily mnoho zábavy. Fotografie zde.

Mgr. Kateřina Vozárová

 
Karneval s klaunem Hopsalínem PDF Tisk Email

karneval s klaunem hopsalinem Dětský karneval byl jednou z nejvíce očekávaných akcí začátku letošního roku. A pokud se ke všemu přidá i klaun Hopsalín jako moderátor, pak je jisté, že se jedná o nezapomenutelnou zábavu. V neděli 26. února se v kulturním centru sešlo přes 90 dětí 1. stupně petrovické i marklovické školy, kteří si s sebou přivedly své rodiče, sourozence, kamarády a společně se pobavili a zatančili. Karneval byl plný barev, kostýmů a her, tentokrát na téma filmoví hrdinové. Taneční soutěže a další aktivity přiměly děti zapojit i své rodiče. Nechybělo ani kolo štěstí, které se po celou dobu nepřestávalo točit a bylo zdrojem zábavy, napětí a radosti z výher. Děti si tak domů odnesly mnoho krásných cen. Děkujeme rodičům za pomoc při organizaci karnevalu a budeme se těšit na příští rok. Fotografie zde.

Mgr. Kateřina Vozárová

 
Vybíjená 2023 PDF Tisk Email

vybijena 2023 V úterý 31.1. proběhl turnaj ve vybíjené. Tato hra patří mezi oblíbené činnosti v hodinách tělesné výchovy. Za mohutného povzbuzování předvedli žáci čtvrtých a pátých tříd, jak tuto „míčovku" zvládli. Radost a chuť vyhrát byla vidět u každého družstva. Vítězem čtvrtých tříd se stala IV.B a v pátém ročníku V.A. Blahopřejeme. Fotografie zde.

Mgr. Eva Antalová

 
MK ve šplhu PDF Tisk Email

MK ve splhu V pondělí 30.1. se žáci naší školy zúčastnili MK ve šplhu v Karviné. Zvládnout tuto disciplínu není jednoduchá záležitost. Vyžaduje obratnost, sílu i odvahu. Družstvo složené z dětí druhého až pátého ročníku – Vojtěch Pieter, Andrea Gajdzioková, Adam Zegermacher, Kateryna Rybas, Filip Podstawka, Natálie Maslowská, Samuel Mezey, Sofie Krótká - si v této soutěži vedlo velmi dobře a obsadilo krásné druhé místo. Gratulujeme. Fotografie zde.

Mgr. Eva Antalová

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 Další > Konec >>

Strana 1 z 3

Projekty

Naše škola je zapojena do projektů:

- Odborná učebna chemie při ZŠ Petrovice u Karviné (IROP)

- Podpora škol formou projektů zjednodušeného vykazování - Šablony pro MŠ a ZŠ III (OP VVV)

- Projekt OP JAK - Šablony IV na ZŠ Petrovice u Karviné - CZ.02.02.XX/00/22_002/0002893

- Oranžové hřiště MŠ Petrovice u Karviné (Nadace ČEZ)

- Oranžové hřiště MŠ Marklovice u Karviné (Nadace ČEZ)

- Ozonové generátory pro MŠ (Nadace ČEZ)

- Diagnostika stavu znalostí a dovedností žáků se zaměřením na jejich rozvoj

- Doučování žáků škol - financováno EU (NextGenerationEU)

- Digitalizujeme školufinancováno EU (NextGenerationEU)

Cambridge English

cambridge-logo-500px

Mezinárodní jazykové zkoušky Cambridge English na naší škole.

Podrobnosti zde.