ZŠ a MŠ Petrovice u Karviné

Vzkazníky

Ve vzkazníku naleznete poslední aktuální informace o dění ve školce. Přispívat do vzkazníku mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Vzkazník MŠ Petrovice

Vzkazník MŠ Marklovice

Vzkazník MŠ Závada


Designed by:
Akce ZŠ Marklovice 2018/19
Plesová dílna PDF Tisk Email

plesova dilna V úterý 15. ledna v odpoledních hodinách se v marklovické škole již třetím rokem konaly přípravy na školní ples. Vyráběly se tradiční plesové kotiliony. Děkujeme všem maminkám, babičkám i dětem za pomoc, ale také za příjemnou tvůrčí atmosféru. Fotky k nahlédnutí zde.

Mgr. Pavlína Ochodková

 
Vánoční odpoledne u nás PDF Tisk Email

vanocni odpoledne u nas V úterý 18. 12. se sešli rodiče v marklovické škole, aby si odpočinuli od vánočního shonu a strávili po boku svých dětí příjemné odpoledne. Akce byla zahájena vystoupením dětí z 2.B, které zahrály a zazpívaly veselou pohádku O pejskovi a kočičce. Následovalo pěvecké pásmo ostatních tříd s písničkami z filmových českých pohádek. Rodiče po dobu vystoupení vyplňovali pohádkový kvíz a ujistili se v tom, že pohádky mají stále rádi a většinu z nich dobře znají.

Následovaly vánoční dílny, kdy si rodiče společně s dětmi mohli vyrobit svícny na sváteční stůl, andělíčky na stromeček či vánoční přání a vizitky na dárky. S přáním příjemných svátků a s výrobky v rukou jsme se ve večerních hodinách rozloučili. Snad se tato akce všem líbila. Fotky k nahlédnutí zde.

Mgr. Pavlína Ochodková

 
Vánoční dílny na hradě PDF Tisk Email

vanocni dilny na hrade V úterý 11. 12. se všechny děti z marklovické školy vydaly na Slezskoostravský hrad. Atmosféra tady byla vskutku vánoční, dokonce nám spadlo i pár sněhových vloček. Prohlídli jsme si celý hrad i výstavu betlémů vyrobených z nejrůznějších materiálů. Vánoční ozdoby jsme vyráběli v hradním sále pod vedením paní učitelky z umělecké školy. Dětem pomáhaly také žákyně 9. ročníku ze základní školy s výtvarným zaměřením. Fotky zde.

Mgr. Kateřina Vozárová

 
Čertí škola v Marklovicích PDF Tisk Email

certi skola Ve středu 5. prosince byla celá naše škola plná čertíků a čertic. Ve všech třídách probíhala čertovská výuka plná zajímavých čertovských úkolů a her. Děti se dočkaly i Mikuláše, který jim nadělil dárky do školní družiny. Všichni měli velkou radost z nových her a stavebnic. Za písničku či básničku malí čerti obdrželi od andílka balíček se sladkostmi. Fotky z nadílky zde.

Mgr. Pavlína Ochodková

 
Beseda o zdravé výživě a hygieně PDF Tisk Email

beseda o zdrave vyzive a hygiene Paní lektorky ze SZÚ Karviná navštívily naše druháčky a třeťáky. Povídaly si s nimi o zdravém životním stylu, jakým potravinám se vyhnout a co naopak přidat do jídelníčku. Děti se seznámily s pyramidou výživy, nevhodnými stravovacími návyky, s problematikou živočišných tuků a špatnými hygienickými návyky. Fotografie zde.

Mgr. Kateřina Vozárová

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 Další > Konec >>

Strana 1 z 3

Projekty

Naše škola je zapojena do projektů:

- Odborná učebna chemie při ZŠ Petrovice u Karviné (IROP)

- Podpora škol formou projektů zjednodušeného vykazování - Šablony pro MŠ a ZŠ I (OP VVV)

- Oranžové hřiště MŠ Petrovice u Karviné (Nadace ČEZ)

- Oranžové hřiště MŠ Marklovice u Karviné (Nadace ČEZ)

Vytvoření pracovního místa – vrátný (OPZ)

- Sportovní příměstský tábor 2018 - 2020 (OPZ)

- Diagnostika stavu znalostí a dovedností žáků se zaměřením na jejich rozvoj

Cambridge English

cambridge-logo-500px

Mezinárodní jazykové zkoušky Cambridge English na naší škole.

Podrobnosti zde.