Akce ZŠ Marklovice 2018/19
Vlastivědné projekty PDF Tisk Email

vlastivedne projekty Letošní školní rok nám už končí, ale ještě bych chtěla vyzvednout práce žáků ve vlastivědě IV. a V.B na ZŠ Marklovice.
Děti z V.B si připravily velmi pěkné prezentace k učivu o České republice, Evropě i jiných státech. Nechyběly ani ochutnávky typických jídel některých zemí. Ve IV.B si žáci vyráběli k dějepisnému učivu modely hradů, rotund a husitských zbraní. Příští rok bychom chtěli opět v podobných projektech pokračovat. Přeji všem žákům spoustu krásných zážitků o prázdninách. Fotografie zde.

Mgr. Ivana Fadrná

Finále pěvecké soutěže Karvinský talent PDF Tisk Email

finale pevecke souteze karvinsky talent Ve čtvrtek 23. května jsme se všichni z marklovické školy přesunuli do MěDK v Karviné, kde jsme podporovali naši finalistku Ludmilku Vondráčkovou ze 3.B, která vystoupila s písní Saxana. Byla samozřejmě naší favoritkou. Její vystoupení bylo odměněno velkým potleskem. Ve své 2. kategorii, což jsou žáci 1. - 3. tříd, se umístila na krásném 2. místě. Ludmilko, gratulujeme!! Fotografie zde.

Mgr. Kateřina Vozárová

Škola v přírodě v Řece PDF Tisk Email

Děti měly velmi bohatý program. Učily se indiánské písně, tance, hrály spoustu her. Nechyběl ani vědomostní závod zaměřený na stromy, léčivé byliny a zvířata. Indiánské dovednosti ukázaly ve střelbě z luku, z foukačky, plížením a hodem tomahafkem. Vyrobili si lapač snů. Čejeni a Apači mezi sebou bojovali a sbírali peříčka. Boj skončil nerozhodně, a proto byli odměněni všichni. Při závěrečném hodnocení dostal každý pravé indiánské šperky, sladkosti a také vysvědčení s novým indiánským jménem. Věřím, že si na tuto školu v přírodě děti odnesly spoustu zážitků. Fotografie možno shlédnout na: www.juventuska.rajce.idnes.cz

Mgr. Darina Scheinarová

Soutěž v anglickém jazyce PDF Tisk Email

V pondělí 20. května se konala soutěž žáků čtvrtých a pátých ročníků naší školy v anglickém jazyce. Ve hře zvané „Milionář" byly otázky hodnocené od sta do sedmi set bodů. Kromě vědomostí byla důležitá i strategie hry. Musím všechny zúčastněné děti pochválit. Hra je bavila a všichni se snažili. Umístění bylo následující: 4. ročník: 1. místo – Szyrocká Kateřina IV. B, 2. místo – Chudá Julie IV. B, 3. místo – Prosová Eliška IV. B, 5. ročník: 1. místo – Mayer Kryštof V. B, 2. místo – Schneider Julie V. B, 3. místo – Kostková Eliška V. A. Na závěr získali všichni soutěžící odměny.

Mgr. Marie Ďurčová

Indiánská škola v přírodě PDF Tisk Email

indianska skola v prirode V pondělí 20. května vyjeli žáci druhých tříd do Školy v přírodě v Řece. Po příjezdu jsme se ubytovali, následovalo připomenutí pravidel chování a bezpečnosti. Paní kuchařky připravily chutný oběd a podle jídelníčku se máme na co těšit i v dalších dnech. Po odpoledním klidu se z nás stali indiáni. Rozdělili jsme se na dva indiánské kmeny-Čejeny a Apače. Vyrobili jsme si čelenky, namalovali obličej barvami týmu, vymysleli pokřik. Následovala hra-hledání střepů vzácné keramiky s šamanem. Oběma kmenům se podařilo všechny kousky najít a slepit ozdobný květináč. Během vycházky do lesa jsme sbírali klacíky na výrobu flétny a dřevo na táborák. První den nám utekl jako voda. Těšíme se na další zábavné hry a posíláme pozdravy domů. Vaši malí indiáni Fotografie zde.

Mgr. Darina Scheinarová

<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 Další > Konec >>