Akce ZŠ Marklovice 2018/19
Soutěž v anglickém jazyce PDF Tisk Email

V pondělí 20. května se konala soutěž žáků čtvrtých a pátých ročníků naší školy v anglickém jazyce. Ve hře zvané „Milionář" byly otázky hodnocené od sta do sedmi set bodů. Kromě vědomostí byla důležitá i strategie hry. Musím všechny zúčastněné děti pochválit. Hra je bavila a všichni se snažili. Umístění bylo následující: 4. ročník: 1. místo – Szyrocká Kateřina IV. B, 2. místo – Chudá Julie IV. B, 3. místo – Prosová Eliška IV. B, 5. ročník: 1. místo – Mayer Kryštof V. B, 2. místo – Schneider Julie V. B, 3. místo – Kostková Eliška V. A. Na závěr získali všichni soutěžící odměny.

Mgr. Marie Ďurčová

Indiánská škola v přírodě PDF Tisk Email

indianska skola v prirode V pondělí 20. května vyjeli žáci druhých tříd do Školy v přírodě v Řece. Po příjezdu jsme se ubytovali, následovalo připomenutí pravidel chování a bezpečnosti. Paní kuchařky připravily chutný oběd a podle jídelníčku se máme na co těšit i v dalších dnech. Po odpoledním klidu se z nás stali indiáni. Rozdělili jsme se na dva indiánské kmeny-Čejeny a Apače. Vyrobili jsme si čelenky, namalovali obličej barvami týmu, vymysleli pokřik. Následovala hra-hledání střepů vzácné keramiky s šamanem. Oběma kmenům se podařilo všechny kousky najít a slepit ozdobný květináč. Během vycházky do lesa jsme sbírali klacíky na výrobu flétny a dřevo na táborák. První den nám utekl jako voda. Těšíme se na další zábavné hry a posíláme pozdravy domů. Vaši malí indiáni Fotografie zde.

Mgr. Darina Scheinarová

Náš kamarád Večerníček – ŠvP Hrádek – 1.třídy – Den čtvrtý PDF Tisk Email

nas kamarad vecernicek 4 Náš týdenní pohádkový pobyt se chýlí ke konci. I přes nepřízeň počasí jsme si dnešní den užili. Mezi kapkami deště jsme stihli i malou procházku. Odpoledne děti soutěžily v týmech a získávaly poslední bodíky. Vyrobily si večerníčkové čepice a vyzdobily krtečkovy kalhotky. Až se setmí, čeká nás dobrodružná noční hra na motivy pohádky První Broučkův let. Proběhlo také vyhodnocení a rozdání diplomů a cen. Zítra se jen sbalíme, před obědem vyběhneme na Filipku a těšíme se domů. Fotky z dnešního dne zde.

Náš kamarád Večerníček – ŠvP Hrádek – 1.třídy – Den třetí PDF Tisk Email

nas kamarad vecernicek 3 Dnes byl výletní den a konečně také krásné slunečné počasí. Po snídani jsme vyrazili na Farmu pod Filipkou, kde děti viděly ovečky s jehňátky, kůzlátka, prasata i telátka. Na všechna zvířátka dohlíželi dva pastevečtí psi. Také jsme ochutnali výborné domácí sýry a korbačiky. Po zdolání 6 km jsme si museli odpočinout. Odpoledne nás čekalo opékání párků a večer slíbená diskotéka a volba nejlepší tanečnice a tanečníka. Fotky z dnešního nabitého dne zde.

Náš kamarád Večerníček – ŠvP Hrádek – 1.třídy – Den druhý PDF Tisk Email

nas kamarad vecernicek 2 Dnešní ráno nás přivítalo sluníčkem. Po vydatné snídani proběhlo učení – mučení, vše na téma Večerníčky. Počítali jsme se Štaflíkem a Špagetkou, četli Rumcajse... Sluneční paprsky nás ale vytáhly ven, kde jsme si protáhli tělíčka na opičí dráze. Odpoledne proběhla náročná hra v okolí chaty zaměřená opět na znalost českých večerníčků. Po večeři jsme si zazpívali a nazdobili bílá trička. Fotky z dnešního dne zde.

<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 Další > Konec >>