Akce ZŠ Marklovice 2019/20
Školní kolo recitační soutěže PDF Tisk Email

skolni kolo recitacni souteze Ve čtvrtek 6. února se sešli zástupci tříd 1. stupně, aby přednesli své připravené básničky. Paní učitelky, které byly v porotě, měly nelehký úkol. Musely vybrat šest recitátorů, kteří nás budou reprezentovat v městském kole.

Do dalšího kola postupují: Beata Hanzlíková (1.A), Magdalena Radecká (1.B), Eliška Cieslarová (2.B), Ondřej Němec (3.A), Eliška Prosová (5.B) a Ema Podstawková (4.B). Všem gratulujeme a přejeme hodně štěstí. Fotografie zde.

Mgr. Kateřina Vozárová

Vybíjená 2020 PDF Tisk Email

vybijena 2020 V letošním roce proběhlo školní kolo ve vybíjené ve čtvrtek 30. ledna, v den pololetního vysvědčení. Za bouřlivého povzbuzování žáci opět předvedli, že hrát umí velmi dobře, znají pravidla a sportování je baví. Výsledky turnaje: 1. místo IV.B 1. místo V.B 2. místo IV.C +III.C 2. místo V.A 3. místo IV. A Vítězům gratulujeme. Fotografie zde.

Mgr. Eva Antalová

Andělská škola PDF Tisk Email

andelska skola Plná škola andílků? I to je v Marklovicích možné. Ve čtvrtek 5. 12. u nás probíhala andělská škola. Děti si procvičovaly češtinu i matematiku po andělsku. A jak jim to šlo! Úplně zapomněly na zlobení. Čekání na příchod Mikuláše si pak zkracovaly andělskými zpěvy. A protože jim to moc hezky zpívalo, Mikuláš s čertem nešetřili a kromě sladkostí našim andílkům nadělili i spoustu nových her a hraček do školní družiny. Fotky andělského sboru zde.

Mgr. Pavlína Ochodková

Vánoční dílny PDF Tisk Email

vanocni dilny Středeční dopoledne strávily děti z marklovické školy v Kulturním centru v Petrovicích. Tato akce proběhla ve spolupráci s obcí. Děti vlastnoručně vyráběly pro své blízké krásné dárečky k blížícím se Vánocům. Mýdlo a svíčky, které vytvořily, provoněly celou místnost. Ze skořápek ořechů slepovaly svícen, zdobily si keramickou i dřevěnou ozdobu na stromeček. Vyrobily si také pozvánku na blížící se Vánoční zpívání, které proběhne 18. 12. v 16 hodin v kostele Nanebevstoupení Páně. Dílničky proběhly v atmosféře pohody a velké radosti ze zhotovených výrobků. Foto k nahlédnutí zde.

Mgr. Kateřina Vozárová

Vybíjená 2019 PDF Tisk Email

Tuto hru si děti 1. stupně velmi oblíbily, poctivě trénovaly a vybraní žáci se zúčastnili 28. 11. turnaje v Karviné. Celkem se sešlo 9 škol. Naši sportovci ukázali, že hrát opravdu umí. Družstvo ve složení Ondřej Šíbl V.A, Lukáš Burzyk V.A, David Adamiec V.A, Tomáš Jirout V.B, Jan Radzik V.B, Kateřina Szyrocká V.B, Eliška Adámková V.B, Daniel Kopel IV.B, Jan Škoda IV.B, Lukáš Marcol IV.B, Viktorie Radecká IV.B vyhrálo krásné 2. místo, kupu sladkostí a postup do krajského kola. Gratulujeme.

Mgr. Eva Antalová

<< Začátek < Předchozí 1 2 Další > Konec >>