ZŠ a MŠ Petrovice u Karviné

Vzkazníky

Ve vzkazníku naleznete poslední aktuální informace o dění ve školce. Přispívat do vzkazníku mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Vzkazník MŠ Petrovice

Vzkazník MŠ Marklovice

Vzkazník MŠ Závada


Designed by:
Akce ZŠ Marklovice 2017/18
Městské kolo v sálové kopané PDF Tisk Email

mestske kolo v salove kopane Chlapci naší školy si ve čtvrtek 5. 4. zahráli kopanou s dětmi karvinských škol. Sešlo se celkem 8 družstev. Za náš tým hráli hráči, kteří ukázali, že fotbal umí hrát velmi dobře. Byli to: brankář – Aleš Tiahnibok V.B, hráči – Dominik Hanusek IV.A, Šimon Kniezek IV.A, Martin Adamiec V.A, Jáchym Hanek V.A, Václav Němec V.A, Vojtěch Chudý V.B a Tobias Karpeta V.B. Vybojovali krásné 3. místo. Srdečně gratulujeme. Fotografie zde.

Mgr. Eva Antalová

 
Knihovna PDF Tisk Email

knihovna Velmi příjemné dopoledne strávily děti IV.B a V.B v úterý 3.4. v Regionální knihovně Karviná - Mizerov. Prohlédly si všechna oddělení včetně útulného kinosálu. Zjistily, že toto zařízení myslí i na zrakově postižené občany a umožňuje jim seznámit se s literaturou pomocí braillova písma nebo čtení, pomocí speciální lupy, která upravuje velikost i barvu textu. Při prohlídce plnily drobné úkoly, díky nimž se učily orientovat mezi regály s knihami. Pracovním listem o pohádkách si připomněly oblíbené postavy z knížek. Nakonec využily možnosti samostatně si prohlédnout knihy, časopisy, zahrát si společenskou nebo didaktickou hru. Paní knihovnice na závěr odměnila děti sladkostí. Děkujeme za pěkné dopoledne. Fotogrfie zde.

Mgr. Eva Antalová

 
Zápis do 1. třídy v Marklovicích PDF Tisk Email

zapis do 1 tridy marklovice

 
Adaptační program přípravných školiček pro předškoláky PDF Tisk Email

adaptacni program pripravnych skolicek V úterý 27. 3. navštívili naši školu v Marklovicích malí předškoláci. Přišli se i s rodiči zúčastnit první ze tří školiček, které jsme si připravili před zápisem do prvních tříd, aby se budoucí prvňáčci seznámili s prostředím školy i s učiteli. Jelikož setkání s dětmi probíhalo v čase před svátky jara, tématem byly Velikonoce. Děti plnily jednotlivé úkoly, za které byly odměňovány kraslicemi. Počítaly do pěti, třídily, řadily, malovaly a pomáhaly slepičce obarvit vajíčka. Také jsme si zopakovali jarní písničky a koledy. S přáním veselých Velikonoc jsme se s úsměvem na tvářích a v dobré náladě rozešli. Fotografie zde.
Budou následovat tyto školičky: 3. 4. Školička s Jeníčkem a Mařenkou, 10. 4. Cvičíme a počítáme – seznámení s tělocvičnou. Těšíme se na Vaši účast.

Mgr. Pavlína Ochodková

 
Noc s Andersenem v Marklovicích PDF Tisk Email

noc s andersenem v marklovicich ... a je to tady, dlouho očekávaná akce byla zahájena v 18.00 hodin vtipnou pohádkou divadelního spolku Kolovrat Jak šlo šídlo na vandr. Poté následovalo rozdělení dětí do devíti týmů. Letos se neslo vše v duchu kamarádství a spolupráce. Příkladem nám byly Foglarovy Rychlé šípy. Děti plnily BOBŘÍKY zručnosti, rychlosti, paměti, bystrosti, odvahy, míření a další. Vyrobily si vlastní vlajku, postavily klubovnu. I ti nejmenší měli důležitý úkol, postarat se o psa Bublinu a nikde ho neztratit. Vše jim komplikovali záporní hrdinové příběhu – Bratrstvo kočičí pracky. Navštívil nás také pan starosta M. Lebiedzik, který měl pro děti připraveny krásné knížky a občerstvení a paní knihovnice Eva Podstawková. Děkujeme za milou návštěvu. Dětem se dobrodružná noc líbila a všichni jsme si to náležitě užili. Celkem jsme měli ve škole 47 malých nocležníků.

Chtěla bych poděkovat všem svým kolegyním za kamarádství, a také za skvělou přípravu a organizaci celého projektu Čteme rádi 8 i samotné noci plné dobrodružství. Tak zase za rok! Fotografie zde.

Mgr. Pavlína Ochodková

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 Další > Konec >>

Strana 1 z 4

Projekty

Naše škola je zapojena do projektů:

- Podpora škol formou projektů zjednodušeného vykazování - Šablony pro MŠ a ZŠ I (OP VVV)

- Oranžové hřiště MŠ Petrovice u Karviné (Nadace ČEZ)

- Oranžové hřiště MŠ Marklovice u Karviné (Nadace ČEZ)

- Šance pro každého žáka

- Diagnostika stavu znalostí a dovedností žáků se zaměřením na jejich rozvoj

Cambridge English

cambridge-logo-500px

Mezinárodní jazykové zkoušky Cambridge English na naší škole.

Podrobnosti zde.