Akce ZŠ Marklovice 2018/19
Já Baryk PDF Tisk Email

ja baryk Čteme rádi 9 jsme v Marklovicích zahájili 12. března besedou k výročí narození Františka Nepila. Začali jsme vesele písničkou z Večerníčku. Následovala krátká prezentace o panu Nepilovi a ukázka knížek autora. Potom všechny děti pozorně poslouchaly četbu z kapitoly knihy Já Baryk, a proto pro ně bylo snadné vyplňování pracovních listů. Také zvládly poskládat puzzle obrázků z knížky. Víte, jak vypadá dopravní značka Pozor, ježek? Tak takovou značku nám žáci nakreslili. Besedu jsme ukončili pohádkou a malou sladkostí. Fotografie zde.

Mgr. Marie Ďurčová

Pěvecká soutěž PDF Tisk Email

pevecka soutez V pondělí 4. března 2019 se sešly děti v marklovické škole, aby si zasoutěžily ve zpěvu lidových písní. Mezi nejoblíbenější patřily Černé oči, Beskyde, Beskyde, Kalamajka, Hřej, slunéčko, hřej, Travička zelená. Děti byly rozděleny do dvou kategorií. V první soutěžily děti prvních až třetích ročníků a ve 2. kategorii pak žáci 4. a 5. tříd. Letos měla porota velmi těžkou úlohu. Všechny děti se snažily, zpívaly krásně a s chutí. A jak to dopadlo?

Beseda s hasiči PDF Tisk Email

beseda s hasici V úterý odpoledne do naší marklovické školní družiny zavítali hasiči ze SDH Dolní Marklovice. Dozvěděli jsme se, co všechno hasiči dělají, jak se máme chovat v krizových situacích a jak jim předcházet. Vyzkoušeli jsme si zásahový oblek a další hasičskou výstroj. Při besedě jsme poznali, jak je jejich práce v naší obci důležitá a zodpovědná. Jsme rádi, že je tady máme. Foto zde.

Jana Maslowská

Školní kolo recitační soutěže PDF Tisk Email

skolni kolo recitacni souteze Ve středu 6. února se v marklovické škole sešli všichni malí vyznavači poezie, aby přednesli své připravené básničky ve školním kole recitační soutěže. Porota neměla jednoduchý úkol. Nakonec rozhodla takto:

Kategorie 2.,3. tříd: Kategorie 4., 5. tříd:

1. místo - E. Podstavková, 3.B 1. místo - N. Mayerová, 5.B

2. místo - L. Vondráčková, 3.B 2. místo - J. Schneider, 5.B

3. místo - N. Paviňská, 2.A 3. místo - B. Němcová, 5.A, B. Kolková, 5.B

Moc gratulujeme a přejeme hodně úspěchů v městském kole. Fotografie zde.

Mgr. Kateřina Vozárová

Hudebně dramatický kroužek v loutkovém divadle PDF Tisk Email

hudebne dramaticky krouzek v loutkovem divadle Děti z kroužku Kdo si hraje, nezlobí navštívily alternativní scénu Divadla loutek v Ostravě. Dva loutkoherci si pro ně připravili dílničky na téma totemové loutky. Nejdříve jim zahráli veršovanou pohádku Františka Hrubína - hlavní roli měly samozřejmě totemové loutky. Potom už se děti pustily do vyrábění vlastních loutek, se kterými na závěr zahrály divadlo. Loutkohraní se všem velmi líbilo. Fotografie zde.

Mgr. Kateřina Vozárová

<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 Další > Konec >>