Akce ZŠ Petrovice 2018/19
Florbalisté postoupili do krajské eliminace Čeps Cupu 2018 PDF Tisk Email

florbaliste postoupili do krajske eliminace Naši florbalisté odehráli v pondělí 12. listopadu v petrovické hale okresní kolo florbalového turnaje základních škol nazvaného ČEPS cup, kterého se účastní v celé republice 1258 škol, což je nový rekord.
Turnaje se zúčastnilo deset škol, které byly rozděleny do dvou skupin. Vítězové skupin se utkali ve finále. Skupinu jsme začali nervózním výkonem proti ZŠ Prameny, 6:5. Těsná výhra se zrodila až v samém závěru zápasu. Následovala prohra o jednu branku se ZŠ Slovenská, kdy nás prakticky sám porazil jeden hráč, 4:5. S předpokládaným favoritem turnaje ZŠ Borovského jsme si poradili překvapivě lehce 4:1 a udrželi se tak ve hře o postup. Situace ve skupině byla zamotaná, nám nezbývalo nic jiného než porazit Dětmarovice a čekat na zaváhání Slovenské. Dětmarovice jsme nakonec po boji přehráli 5:2, a když Borovského vzala body za remízu Slovenské, mohli jsme se těšit na finále. Tam nás čekal tým Horní Suché, který vyhrál svou skupinu bez ztrát body se skórem 41:4. Finálový zápas byl vyrovnaný, první poločas skončil 2:2. V tom druhém jsme byli ale aktivnější a dokázali jsme Suchou přehrát i přestřílet. Výsledek 5:2 znamená postup do krajské eliminace, která se bude hrát, stejně jako finále, v Ostravě.
Hráčům děkujeme za reprezentaci školy a přejeme hodně úspěchů v dalších utkáních v turnaji.

Mgr. Radek Adamczyk

Přihlašování na střední školu krok za krokem ... PDF Tisk Email

Informace o přijímání ke vzdělávání na střední škole naleznete v příloze.

Mgr. Dagmar Prusová

100. výročí vzniku samostatného Československa PDF Tisk Email

100 vyroci vzniku samostatneho ceskoslovenska V pátek dne 26. 10. se naše škola dalším projektovým dnem zapojila do celorepublikových oslav 100. výročí vzniku samostatného Československa. Cílem akce bylo seznámit žáky 2. stupně s událostmi vzniku samostatného státu a připomenout si důvod oslav tohoto významného výročí naší historie. V prvních dvou vyučovacích hodinách žáci zhlédli film o vzniku Československa nebo film s prvorepublikovou tématikou. Druhá část projektového dne byla zaměřena prakticky. Žákům byla nejdříve prezentována základní historická fakta o vzniku státu, nejvýznamnějších osobnostech té doby a životě lidí v 1. republice, poté následoval tematický vědomostní kvíz, ve kterém žáci soutěžili jednotlivě mezi sebou. Poslední dvě vyučovací hodiny se žáci věnovali vlastní tvorbě, výstup projektu tak tvořily medailonky významných osobností, obrázky státních symbolů, tehdejší módy nebo zbraní československé armády.

Mgr. David Tomala

Pravopisná soutěž z českého jazyka PDF Tisk Email

Dne 17. 10. 2018 se konala Pravopisná soutěž z českého jazyka, které se zúčastnilo 10 žáků ze 6. a 7. ročníků. Soutěžící hravou formou luštili přesmyčky měst, zdůvodňovali psaní velkých počátečních písmen, vysvětlovali význam jednotlivých homonym, zpracovávali pravopisná cvičení. Žáci mezi sebou soupeřili velmi zodpovědně a výsledky se lišily jen o pár bodů. Jaké jsou výsledky?
Za šesté ročníky 1. místo obsadil Václav Němec ze VI. A (84 bodů), na 2. místě se umístila Karin Gorgolová ze VI. A (80 bodů) a 3. místo obsadili Tobias Karpeta ze VI. B a Linda Mitrengová ze VI. A (oba 78 bodů). Žáci sedmých ročníků se umístili následovně: 1. místo Adéla Kopsová, VII. A (84 bodů), 2. místo Eliška Maslowská, VII. A a Veronika Tomalová, VII. A (obě 82 bodů), 3. místo Milan Troschok, VII. B (81 bodů).
Žáci za svou snahu byli odměněni diplomy a sladkostmi. Všem soutěžícím děkuji za zodpovědný přístup k této soutěži.

Mgr. Eva Meisnerová

Přírodovědný klokan 2018 PDF Tisk Email

prirodovedny klokan Ve středu 10. října 2018 se již tradičně konalo školní kolo přírodovědné soutěže Přírodovědný klokan. Všichni žáci 8. a 9. ročníku řešili úlohy z matematiky, fyziky, chemie, zeměpisu a přírodopisu. Soutěžící startují s 24 body, za každou správně zodpovězenou otázku mohou získat 3, 4 nebo 5 bodů, za každou neřešenou úlohu body nezískávají a za každou chybně zodpovězenou úlohu se 1 bod odečítá. Soutěžící mohou získat maximálně 120 bodů. Nejlepšími řešiteli se stali:

1. Schneider Matěj 8. B 65 bodů
2. Folterová Barbora 8. A 62 bodů