Akce ZŠ Závada 2018/19
Radovánky v Závadě PDF Tisk Email

radovanky v zavade V sobotu 22. 6. se na hřišti TJ Lokomotiva konaly tradiční dětské Radovánky, které pro děti připravili rodiče ze SRPŠ. Paní učitelky ze školky i školy připravily s dětmi vystoupení v podobě tanců. Dětem se to moc povedlo a rodičům i prarodičům předvedly opravdu hezká čísla. Poté se děti pustily do soutěžení. Po splnění všech disciplín pak byly odměněny medailí. V průběhu odpoledne mohly děti jezdit na koni, na segway, skákaly na hradu, nechaly si malovat na obličej a také se účastnily bohaté tomboly. Během celého odpoledne bylo k dispozici opravdu pestré občerstvení, o které se starali rodiče a přátelé školy. Ve večerních hodinách proběhla ještě tombola pro dospělé a pak už jen volná zábava. Fotografie zde.
Moc děkujeme všem, kteří se jakýmkoliv způsobem podíleli na zajištění a organizaci celé akce. Vážíme si toho, že se takto dětem věnují i přes velké osobní a pracovní vytížení. Děkujeme.

Besídka ke Dni matek PDF Tisk Email

besidka ke dni matek K svátku maminek si děti z mateřské a základní školy v Závadě již tradičně připravily pestrou besídku. Školou se rozléhaly pěkné písničky, básničky a ti nejmenší si připravili i taneček. V družině pak s paní vychovatelkou nacvičily děti divadelní představení O perníkové chaloupce. Maminky dostaly hezké dárečky v podobě přáníček, perníkových srdcí a úplně na závěr přišlo překvapení. Děti dopoledne pekly pro maminky jablečné štrůdly. Dalo jim to hodně práce. Po skončení všech vystoupení pak přítomné hosty pozvaly na tuto dobrotu. Tím v příjemné atmosféře a milým povídáním skončila naše letošní besídka. Fotografie zde.

Čteme rádi - Závada PDF Tisk Email

cteme radi zavada V měsíci březnu probíhaly v naší škole nejrůznější akce zaměřené na podporu čtenářské gramotnosti a zvýšení zájmu dětí o knihy. V odpoledním setkání s dětmi a rodiči jsme procvičovali své mozky nad křížovkami, přesmyčkami, hádankami a náročnějšími texty. V místní knihovně jsme se setkali s paní spisovatelkou Petrou Braunovou, která dětem velmi poutavě povídala, jak vznikají knížky, a kdo všechno se na tom podílí. Setkání to bylo moc příjemné. Poté jsme navštívili knihovnu, paní knihovnice nám všechno ukázala a děti si mohly samy půjčovat knížky a číst si.

Karneval dětí ze Závady PDF Tisk Email

karneval deti ze zavady Letošní tradiční dětský karneval uspořádalo SRPŠ nově v prostorách kulturního centra. Byla to opravdu výborná volba, mnoho místa, skvělé ozvučení a dostatek pohodlných míst k sezení pro všechny hosty. Rodiče pro děti připravili hezký program, přijel i klaun z Balónkova a bavil děti tancem i vyráběním balónků. Děti z MŠ předvedly moc pěkné vystoupení a poté zatančily i bývalé žačky naší školy a následně i děvčata 2. a 3. třídy. Děkujeme nejen jim za program, ale také rodičům, kteří se podíleli na pěkném průběhu odpoledne. Všechny děti v krásných maskách si to opravdu užily. Fotografie zde.

Bruslení PDF Tisk Email

V měsíci lednu se děti ze Závady zúčastnily tří hodin bruslení. Někteří prvňáčci stáli na bruslích úplně poprvé, přesto byli velmi šikovní a po třech hodinách získali jistotu a jezdili více než slušně. V průběhu třetí hodiny jsme dětem připravili překážkovou dráhu, kterou všichni zvládli bez potíží. Doufáme, že se jim nově nabyté dovednosti budou hodit a během zimy je využijí i při bruslení s rodiči či kamarády.

<< Začátek < Předchozí 1 2 Další > Konec >>