Akce ZŠ Závada 2017/18
Čteme rádi v Závadě PDF Tisk Email

Měsíc březen již tradičně věnujeme v naší škole knihám a podpoře čtení u dětí. Letos jsme dětem a jejich rodičům připravili dvě zábavná odpoledne. Jedno bylo věnované divadlu a divadelním hrám a pohádkám. Děti se seznámily s různými typy loutek a divadel, zkoušely si hrát pohádku jen po kratičké přípravě a také zahrát scénku se svými vlastními loutkami, které si s rodiči vyrobily.

Druhé odpoledne jsme se věnovali vědění a naučné literatuře pro děti. Pracovali jsme s encyklopediemi, dětskými slovníky a také se slovníkem cizích slov, ve kterém musely děti s rodiči najít různé pojmy a vysvětlit je ostatním. Připravovaly si krátké povídání o různých tématech, která měly zadána v naučných knížkách. S pomocí rodičů to zvládli i ti nejmenší. Obě akce plynuly v uvolněné náladě a děti si odnesly nové poznatky.

Celý měsíc jsme pak ukončili jako vždy populární Nocí s Andersenem.

Mikulášská škola PDF Tisk Email

mikulasska skola Ve středu 6. 12. navštívil naši školu Mikuláš a čert. Byli docela překvapeni, že je přivítalo celé stádo čertíků, pár andělů a dokonce i jeden Mikuláš. Děti se těšily, že si mohou užít den v jinak laděné třídě. Učení lépe plyne, když na vše dohlíží vrchní čertice a rozdává ohnivé jedničky. Mikuláš dětem nadělil malé dárečky, ty mu na oplátku zazpívaly a zarecitovaly a pak se opět vrátily ke svým pekelným povinnostem. Fotografie zde.

Den nevidomých PDF Tisk Email

den nevidomych Život ve tmě není pro nikoho nijak lehký. Své o tom vědí už i děti 1. - 4. C ze Závady, které si 15. 11. vyzkoušely, jak se žije lidem se ztrátou zraku. Pohybovaly se po škole s pomocí slepecké hůlky, pomáhaly si vzájemně, zkoušely mnoho činností z běžného života- skládání, zavazování, navlékání, nalévání vody a další. Všechny se nakonec shodly, že život poslepu je těžký. Dozvěděly se také o náročnosti výcviku slepeckých psů, o Braillově písmu a dalších kompenzačních pomůckách pro nevidomé. Besedovali jsme i o nutnosti ochrany zraku a předcházení úrazů. Den byl velmi přínosný a dětem se moc líbil. Fotografie zde.

Školní strašení PDF Tisk Email

skolni straseni Děti ze školy v Závadě se už dávno strašidel nebojí. Každoroční akce konaná koncem října či začátkem listopadu je toho důkazem. I letos 3. 11. byl počet strašidel tak hojný, že se téměř nevešla do školy. Strašidla putovala po různých stanovištích, plnila úkoly a získávala odměny. Zapomenout jsme nemohli ani stezku odvahy, či strašidelné pohoštění. Hezky jsme se pobavili, prohlédli si nápadité masky a už se těšíme na další vydařené strašení. Fotografie zde.

- Šance pro každého žáka