ZŠ a MŠ Petrovice u Karviné

Vzkazníky

Ve vzkazníku naleznete poslední aktuální informace o dění ve školce. Přispívat do vzkazníku mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Vzkazník MŠ Petrovice

Vzkazník MŠ Marklovice

Vzkazník MŠ Závada


Designed by:
Akce ZŠ Závada 2018/19
Karneval dětí ze Závady PDF Tisk Email

karneval deti ze zavady Letošní tradiční dětský karneval uspořádalo SRPŠ nově v prostorách kulturního centra. Byla to opravdu výborná volba, mnoho místa, skvělé ozvučení a dostatek pohodlných míst k sezení pro všechny hosty. Rodiče pro děti připravili hezký program, přijel i klaun z Balónkova a bavil děti tancem i vyráběním balónků. Děti z MŠ předvedly moc pěkné vystoupení a poté zatančily i bývalé žačky naší školy a následně i děvčata 2. a 3. třídy. Děkujeme nejen jim za program, ale také rodičům, kteří se podíleli na pěkném průběhu odpoledne. Všechny děti v krásných maskách si to opravdu užily. Fotografie zde.

Mgr. Andrea Kupčáková

 
Bruslení PDF Tisk Email

V měsíci lednu se děti ze Závady zúčastnily tří hodin bruslení. Někteří prvňáčci stáli na bruslích úplně poprvé, přesto byli velmi šikovní a po třech hodinách získali jistotu a jezdili více než slušně. V průběhu třetí hodiny jsme dětem připravili překážkovou dráhu, kterou všichni zvládli bez potíží. Doufáme, že se jim nově nabyté dovednosti budou hodit a během zimy je využijí i při bruslení s rodiči či kamarády.

Mgr. Andrea Kupčáková

 
Vánoční besídka PDF Tisk Email

vanocni besidka Letos poprvé jsme měli možnost vyzkoušet si vystoupení před rodiči v opravdu velkém sále na velkém podiu. Vánoční besídku jsme připravili na středu 12. 12. a účast byla velmi hojná. Své pásmo předvedly děti z mateřské školy. Přesto, že jsou maličké, povedlo se jim to a rodiče je odměnili velikým potleskem. Ani děti ze školy nezahálely a zazpívaly koledy i písně se zimní tematikou. Všechny děti měly pro rodiče připravené dárečky a přáníčka, které jim po skončení besídky rozdaly. Domů se však ještě nešlo, pokračovali jsme řemeslnou dílnou, kde si mohli všichni vyrobit několik hezkých výrobků a odnést si je domů. Chtěli bychom moc poděkovat všem rodičům a přátelům školy, kteří se podíleli na přípravě tohoto krásného odpoledne. Fotografie zde.

Mgr. Andrea Kupčáková

 
Mikulášská nadílka v Závadě PDF Tisk Email

mikulasska nadilka v zavade V předvánočním čase přijíždí již tradičně do mateřské a základní školy v Závadě Mikuláš se svými pomocníky, aby děti obdaroval drobnými dárky. Děti ze školky i školy se na něj vždy moc těší a chystají pro něj písničky i básničky. Letos se trošku bály čerta, ale svůj strach nakonec překonaly a pro dárečky si zašly. Tak zase příští rok, Mikuláši! Fotografie zde.

Mgr. Andrea Kupčáková

 


Projekty

Naše škola je zapojena do projektů:

- Odborná učebna chemie při ZŠ Petrovice u Karviné (IROP)

- Podpora škol formou projektů zjednodušeného vykazování - Šablony pro MŠ a ZŠ I (OP VVV)

- Oranžové hřiště MŠ Petrovice u Karviné (Nadace ČEZ)

- Oranžové hřiště MŠ Marklovice u Karviné (Nadace ČEZ)

Vytvoření pracovního místa – vrátný (OPZ)

- Sportovní příměstský tábor 2018 - 2020 (OPZ)

- Diagnostika stavu znalostí a dovedností žáků se zaměřením na jejich rozvoj

Cambridge English

cambridge-logo-500px

Mezinárodní jazykové zkoušky Cambridge English na naší škole.

Podrobnosti zde.