ZŠ a MŠ Petrovice u Karviné

Vzkazníky

Ve vzkazníku naleznete poslední aktuální informace o dění ve školce. Přispívat do vzkazníku mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Vzkazník MŠ Petrovice

Vzkazník MŠ Marklovice

Vzkazník MŠ Závada


Designed by:
Akce ZŠ Závada 2021/22
Noc s Andersenem v Závadě PDF Tisk Email

noc s andersenem v zavade APRÍL? Kdepak, konečně se děti dočkaly! Nejoblíbenější školní akce odstartovala v pátek 1.4. 2022 přesně v 18.00.
Letošním tématem se stal Josef Lada a jeho tvorba. Nejvíce jsme se s dětmi věnovali Nezbedným pohádkám. Čekalo nás několik hodin her, soutěží, zpěvu, tvoření a dokonce i příprava večeře. Děti se tradičně nejvíce těšily na stezku odvahy, na které hledaly draka pro líného Honzu. V týmech i samostatně plnily nejrůznější úkoly a seznamovaly se s jednotlivými pohádkami pana Lady a také s jeho ilustracemi. V průběhu večera nás navštívil pan starosta, přečetl dětem část pohádky a rozdal pěkné knížky a drobné občerstvení. Večer plynul ve skvělé atmosféře, bohužel nám nevyšlo počasí a museli jsme oželet tradiční noční procházku. K půlnoci se děti konečně uložily do svých pelíšků a před spaním jsme jim ještě pustili pohádku O statečné princezně. Ráno nám hodné maminky ze SRPŠ nachystaly snídani a děti se s úsměvy rozešly domů. Fotografie zde.

Mgr. Andrea Kupčáková

 
Minikurz bruslení PDF Tisk Email

minikurz brusleni V měsíci únoru jsme se po dvou letech vrátili s dětmi na led. Po tři pátky jsme s dětmi pilovali základy bruslení. Pomáhali nám i ochotní rodiče. Všem malým dětem se letos podařilo zvládnout pohyb na ledě a starší děti si už jen opakovaly, popřípadě zahrály hokej. Minikurz jsme zakončili malou jízdou zručnosti. Příští rok své dovednosti zase vylepšíme. Fotografie zde.

Mgr. Andrea Kupčáková

 


Projekty

Naše škola je zapojena do projektů:

- Odborná učebna chemie při ZŠ Petrovice u Karviné (IROP)

- Podpora škol formou projektů zjednodušeného vykazování - Šablony pro MŠ a ZŠ II (OP VVV)

- Podpora škol formou projektů zjednodušeného vykazování - Šablony pro MŠ a ZŠ III (OP VVV)

- Oranžové hřiště MŠ Petrovice u Karviné (Nadace ČEZ)

- Oranžové hřiště MŠ Marklovice u Karviné (Nadace ČEZ)

- Ozonové generátory pro MŠ (Nadace ČEZ)

- Diagnostika stavu znalostí a dovedností žáků se zaměřením na jejich rozvoj

- Doučování žáků škol - financováno EU (NextGenerationEU)

Cambridge English

cambridge-logo-500px

Mezinárodní jazykové zkoušky Cambridge English na naší škole.

Podrobnosti zde.