Akce ZŠ Závada 2019/20
Mikulášská besídka PDF Tisk Email

mikulasska besidka Děti z mateřské a základní školy v Závadě měly letos nově mikulášskou nadílku spojenou s menší besídkou v kulturním centru. 10. 12. v odpoledních hodinách je zde navštívil Mikuláš, anděl a dva čerti, aby jim výměnou za písničky a básničky předali pěkné balíčky. Děti si zatančily, nazdobily perníčky a vyrobily andílky s rodiči. Milí rodiče ze SRPŠ připravili pohoštění, upekli cukroví a uvařili punč. Za organizaci celé akce jim tímto mnohokrát děkujeme. Fotografie zde.

Mikulášská škola PDF Tisk Email

mikulasska skola V pátek 6. 12. se děti z 1.-4.C sešly ve škole v nejrůznějších maskách čertů a andělů. Celý den se nesl v duchu Mikuláše, děti se seznámily s historickou postavou a legendou Mikuláše. V průběhu vyučování plnily úkoly z matematiky, českého jazyka i dalších předmětů a získávaly drobné odměny, body, ale také trestné body. Ověřovaly si svou úspěšnost a učily se pracovat s chybou. Závěrem si děti zazpívaly zimní písničky, které si samy doprovodily na nejrůznější nástroje.

Školní strašení a lampionový průvod PDF Tisk Email

skolni straseni a lampionovy pruvod V pátek 1. 11. jsme se již tradičně s rodiči a dětmi sešli u hřiště TJ Lokomotiva a vydali se lampionový průvod. Tím odstartovala nejoblíbenější akce našich dětí - školní strašení.
Pro děti je to vždy večer plný překvapení, soutěží, hledání a překonávání strachu. Na stezce odvahy i při hledání překvapení na temné zahradě musely děti předvést opravdu dost kuráže. Ve třídě pak plnily testy paměti, skládaly puzzle v úplné tmě, řešily kvízy a v neposlední řadě si připravily tak trochu zvláštní hostinu. Než jsme se nadáli, bylo devět hodin, tedy nejvyšší čas rozejít se domů. Fotografie zde.