ZŠ a MŠ Petrovice u Karviné

Vzkazníky

Ve vzkazníku naleznete poslední aktuální informace o dění ve školce. Přispívat do vzkazníku mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Vzkazník MŠ Petrovice

Vzkazník MŠ Marklovice

Vzkazník MŠ Závada


Designed by:
Akce ZŠ Závada 2019/20
Mikulášská besídka PDF Tisk Email

mikulasska besidka Děti z mateřské a základní školy v Závadě měly letos nově mikulášskou nadílku spojenou s menší besídkou v kulturním centru. 10. 12. v odpoledních hodinách je zde navštívil Mikuláš, anděl a dva čerti, aby jim výměnou za písničky a básničky předali pěkné balíčky. Děti si zatančily, nazdobily perníčky a vyrobily andílky s rodiči. Milí rodiče ze SRPŠ připravili pohoštění, upekli cukroví a uvařili punč. Za organizaci celé akce jim tímto mnohokrát děkujeme. Fotografie zde.

Mgr. Andrea Kupčáková

 
Mikulášská škola PDF Tisk Email

mikulasska skola V pátek 6. 12. se děti z 1.-4.C sešly ve škole v nejrůznějších maskách čertů a andělů. Celý den se nesl v duchu Mikuláše, děti se seznámily s historickou postavou a legendou Mikuláše. V průběhu vyučování plnily úkoly z matematiky, českého jazyka i dalších předmětů a získávaly drobné odměny, body, ale také trestné body. Ověřovaly si svou úspěšnost a učily se pracovat s chybou. Závěrem si děti zazpívaly zimní písničky, které si samy doprovodily na nejrůznější nástroje.

Mgr. Andrea Kupčáková

 
Školní strašení a lampionový průvod PDF Tisk Email

skolni straseni a lampionovy pruvod V pátek 1. 11. jsme se již tradičně s rodiči a dětmi sešli u hřiště TJ Lokomotiva a vydali se lampionový průvod. Tím odstartovala nejoblíbenější akce našich dětí - školní strašení.
Pro děti je to vždy večer plný překvapení, soutěží, hledání a překonávání strachu. Na stezce odvahy i při hledání překvapení na temné zahradě musely děti předvést opravdu dost kuráže. Ve třídě pak plnily testy paměti, skládaly puzzle v úplné tmě, řešily kvízy a v neposlední řadě si připravily tak trochu zvláštní hostinu. Než jsme se nadáli, bylo devět hodin, tedy nejvyšší čas rozejít se domů. Fotografie zde.

Mgr. Andrea Kupčáková

 


Projekty

Naše škola je zapojena do projektů:

- Odborná učebna chemie při ZŠ Petrovice u Karviné (IROP)

- Podpora škol formou projektů zjednodušeného vykazování - Šablony pro MŠ a ZŠ I (OP VVV)

- Oranžové hřiště MŠ Petrovice u Karviné (Nadace ČEZ)

- Oranžové hřiště MŠ Marklovice u Karviné (Nadace ČEZ)

Vytvoření pracovního místa – vrátný (OPZ)

- Sportovní příměstský tábor 2018 - 2020 (OPZ)

- Diagnostika stavu znalostí a dovedností žáků se zaměřením na jejich rozvoj

Cambridge English

cambridge-logo-500px

Mezinárodní jazykové zkoušky Cambridge English na naší škole.

Podrobnosti zde.