Akce ZŠ Závada 2018/19
Besídka ke Dni matek PDF Tisk Email

besidka ke dni matek K svátku maminek si děti z mateřské a základní školy v Závadě již tradičně připravily pestrou besídku. Školou se rozléhaly pěkné písničky, básničky a ti nejmenší si připravili i taneček. V družině pak s paní vychovatelkou nacvičily děti divadelní představení O perníkové chaloupce. Maminky dostaly hezké dárečky v podobě přáníček, perníkových srdcí a úplně na závěr přišlo překvapení. Děti dopoledne pekly pro maminky jablečné štrůdly. Dalo jim to hodně práce. Po skončení všech vystoupení pak přítomné hosty pozvaly na tuto dobrotu. Tím v příjemné atmosféře a milým povídáním skončila naše letošní besídka. Fotografie zde.

Čteme rádi - Závada PDF Tisk Email

cteme radi zavada V měsíci březnu probíhaly v naší škole nejrůznější akce zaměřené na podporu čtenářské gramotnosti a zvýšení zájmu dětí o knihy. V odpoledním setkání s dětmi a rodiči jsme procvičovali své mozky nad křížovkami, přesmyčkami, hádankami a náročnějšími texty. V místní knihovně jsme se setkali s paní spisovatelkou Petrou Braunovou, která dětem velmi poutavě povídala, jak vznikají knížky, a kdo všechno se na tom podílí. Setkání to bylo moc příjemné. Poté jsme navštívili knihovnu, paní knihovnice nám všechno ukázala a děti si mohly samy půjčovat knížky a číst si.

Karneval dětí ze Závady PDF Tisk Email

karneval deti ze zavady Letošní tradiční dětský karneval uspořádalo SRPŠ nově v prostorách kulturního centra. Byla to opravdu výborná volba, mnoho místa, skvělé ozvučení a dostatek pohodlných míst k sezení pro všechny hosty. Rodiče pro děti připravili hezký program, přijel i klaun z Balónkova a bavil děti tancem i vyráběním balónků. Děti z MŠ předvedly moc pěkné vystoupení a poté zatančily i bývalé žačky naší školy a následně i děvčata 2. a 3. třídy. Děkujeme nejen jim za program, ale také rodičům, kteří se podíleli na pěkném průběhu odpoledne. Všechny děti v krásných maskách si to opravdu užily. Fotografie zde.

Bruslení PDF Tisk Email

V měsíci lednu se děti ze Závady zúčastnily tří hodin bruslení. Někteří prvňáčci stáli na bruslích úplně poprvé, přesto byli velmi šikovní a po třech hodinách získali jistotu a jezdili více než slušně. V průběhu třetí hodiny jsme dětem připravili překážkovou dráhu, kterou všichni zvládli bez potíží. Doufáme, že se jim nově nabyté dovednosti budou hodit a během zimy je využijí i při bruslení s rodiči či kamarády.

Vánoční besídka PDF Tisk Email

vanocni besidka Letos poprvé jsme měli možnost vyzkoušet si vystoupení před rodiči v opravdu velkém sále na velkém podiu. Vánoční besídku jsme připravili na středu 12. 12. a účast byla velmi hojná. Své pásmo předvedly děti z mateřské školy. Přesto, že jsou maličké, povedlo se jim to a rodiče je odměnili velikým potleskem. Ani děti ze školy nezahálely a zazpívaly koledy i písně se zimní tematikou. Všechny děti měly pro rodiče připravené dárečky a přáníčka, které jim po skončení besídky rozdaly. Domů se však ještě nešlo, pokračovali jsme řemeslnou dílnou, kde si mohli všichni vyrobit několik hezkých výrobků a odnést si je domů. Chtěli bychom moc poděkovat všem rodičům a přátelům školy, kteří se podíleli na přípravě tohoto krásného odpoledne. Fotografie zde.

<< Začátek < Předchozí 1 2 Další > Konec >>