ZŠ a MŠ Petrovice u Karviné

Vzkazníky

Ve vzkazníku naleznete poslední aktuální informace o dění ve školce. Přispívat do vzkazníku mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Vzkazník MŠ Petrovice

Vzkazník MŠ Marklovice

Vzkazník MŠ Závada


Designed by:
Čteme rádi - Závada PDF Tisk Email

cteme radi zavada V měsíci březnu probíhaly v naší škole nejrůznější akce zaměřené na podporu čtenářské gramotnosti a zvýšení zájmu dětí o knihy. V odpoledním setkání s dětmi a rodiči jsme procvičovali své mozky nad křížovkami, přesmyčkami, hádankami a náročnějšími texty. V místní knihovně jsme se setkali s paní spisovatelkou Petrou Braunovou, která dětem velmi poutavě povídala, jak vznikají knížky, a kdo všechno se na tom podílí. Setkání to bylo moc příjemné. Poté jsme navštívili knihovnu, paní knihovnice nám všechno ukázala a děti si mohly samy půjčovat knížky a číst si.

 

Celé měsíční snažení jsme zakončili již tradiční Nocí s Andersenem. Pro děti byl připravený pestrý program zaměřený na roční období a knihy Ondřeje Sekory a Františka Nepila. Luštily kvízy a hádanky, poznávaly ptáky, vařily špagety, zachraňovaly plyšáky na stezce odvahy a nechyběla ani půlnoční procházka a popůlnoční kino. Děkujeme za návštěvu panu starostovi, který nejen četl a luštil s námi, ale také obdaroval děti knihami a dárky. Díky patří také hodným rodičům ze SRPŠ, kteří pro děti zajistili dárky na památku a postarali se také o dobrou snídani. Snad jsme dětem předali dost námětů a budou mít ke knížkám zase o pár kroků blíže. Fotografie zde.

Mgr. Andrea Kupčáková

 

Projekty

Naše škola je zapojena do projektů:

- Odborná učebna chemie při ZŠ Petrovice u Karviné (IROP)

- Podpora škol formou projektů zjednodušeného vykazování - Šablony pro MŠ a ZŠ I (OP VVV)

- Oranžové hřiště MŠ Petrovice u Karviné (Nadace ČEZ)

- Oranžové hřiště MŠ Marklovice u Karviné (Nadace ČEZ)

Vytvoření pracovního místa – vrátný (OPZ)

- Sportovní příměstský tábor 2018 - 2020 (OPZ)

- Diagnostika stavu znalostí a dovedností žáků se zaměřením na jejich rozvoj

Cambridge English

cambridge-logo-500px

Mezinárodní jazykové zkoušky Cambridge English na naší škole.

Podrobnosti zde.