Čertí škola v Marklovicích PDF Tisk Email
10.12.2018 15:11

certi skola Ve středu 5. prosince byla celá naše škola plná čertíků a čertic. Ve všech třídách probíhala čertovská výuka plná zajímavých čertovských úkolů a her. Děti se dočkaly i Mikuláše, který jim nadělil dárky do školní družiny. Všichni měli velkou radost z nových her a stavebnic. Za písničku či básničku malí čerti obdrželi od andílka balíček se sladkostmi. Fotky z nadílky zde.

Mgr. Pavlína Ochodková

Beseda o zdravé výživě a hygieně PDF Tisk Email
10.12.2018 14:57

beseda o zdrave vyzive a hygiene Paní lektorky ze SZÚ Karviná navštívily naše druháčky a třeťáky. Povídaly si s nimi o zdravém životním stylu, jakým potravinám se vyhnout a co naopak přidat do jídelníčku. Děti se seznámily s pyramidou výživy, nevhodnými stravovacími návyky, s problematikou živočišných tuků a špatnými hygienickými návyky. Fotografie zde.

Mgr. Kateřina Vozárová

Mikuláš ve školce PDF Tisk Email
10.12.2018 14:43

mikulas ve skolce „Mik miku, mik miku Mikuláš, přišel s čertem na koláč" S dětmi jsme si hezky zpívali, a v tom na okno zabušil čert. Děti se lekly, ale protože se čertík usmíval, věděly, že není zlý. Za dětmi přišel Mikuláš, čert i andílek. Čertík dělal čertoviny, zatímco andílek s Mikulášem rozdávali dětem krásné dárky. Děti všem zazpívaly i poděkovaly za nadílku a Mikuláš slíbil, že za rok opět děti navštíví. Fotografie zde. S přáním krásného Adventu se loučí

Bc. Lenka Tkočová

Řemeslo má zlaté dno PDF Tisk Email
05.12.2018 13:03

remeslo ma zlate dno V pondělí 26. listopadu proběhla na střední škole Dakol Petrovice u Karviné akce pro žáky druhého stupně naši školy pod názvem „Řemeslo má zlaté dno".
Po příchodu a uvítání zástupcem ředitele Mgr. J. Kolarzem v aule školy byli žáci rozděleni na jedenáctičlenné skupiny, kterých se ujaly učitelky odborných předmětů. Skupinky navštěvovaly jednotlivá pracoviště a seznamovaly se s obory, které jsou na škole nabízeny ke studiu.
Naši žáci měli možnost si vyzkoušet „na vlastní kůži" svoji dovednost v různých praktických činnostech. Pro chlapce bylo přínosem seznámení se s oborem obráběč kovů a práce na CNC strojích. Měli možnost i zhlédnout další moderní technologie, jako například práci na 3D tiskárně. Sami si vyzkoušeli práci s vrtačkou a pilování. Navštívili jsme rovněž stolařské dílny, kde si mohli vyrobit vánoční svícen ze dřeva. Ten si měli následně možnost naaranžovat s pomocí studentů z oboru prodavač. S velkým úspěchem a zájmem se setkal kurz barman v oboru hotelnictví. Tady si mohli pod odborným vedením namíchat chutné nealkoholické drinky.
Děkujeme vedení školy, všem učitelům a studentům, kteří se podíleli na organizaci a uskutečnění této zajímavé a přínosné akce pro naše žáky. Fotografie zde.

Mgr. Radomíra Zwettlerová

Zájezd do Vídně PDF Tisk Email
05.12.2018 07:59

zajezd do vidne 29. listopadu 2018 se žáci 7. – 9. ročníku vydali v časných ranních hodinách na jednodenní zájezd do Vídně. Cílem bylo poznat blíže zajímavosti tohoto města a tím si rozšířit znalosti získané v hodinách německého jazyka. Nejdříve měli žáci možnost obdivovat „Dům moře" – bývalá protiletadlová věž v centru města se stala sídlem mořských akvárií a terárií. Betonová konstrukce s deseti podlažími nabízí kromě života pod vodou i prohlídku života na souši – najdete zde štíry, pavouky, hady, tarantule, krajty, jedovatou mambu, krokodýly i kraby. Při procházce městem děti obdivovaly gotický dóm sv. Štěpána a mnoho dalších okolních pamětihodností. Program byl náročný a pan průvodce se snažil dětem přiblížit historické souvislosti a zajímavosti k jednotlivým lokalitám. Hlavním bodem zájezdu v tomto předvánočním čase byly adventní trhy, kterých děti v průběhu procházky centrem Vídně několik navštívily. Prozářené stánky, nádherná výzdoba a možnost drobných nákupů - to vše patří neodmyslitelně k atmosféře Vánoc. V pozdních večerních hodinách se žáci vrátili sice unavení, ale bohatší o nové poznatky a informace.

Mgr. Dagmar Prusová

<< Začátek < Předchozí 1 2 Další > Konec >>