Školní kolo biologické olympiády PDF Tisk Email
19.03.2019 12:15

Výsledky školního kola biologické olympiády v kategorii C a D (7. a 8. ročník) Téma: Příjem a výdej látek aneb Něco dovnitř, něco ven Datum konání: březen 2019 Kategorie C 1. místo – Kocur Dalibor, 8.A 2. místo – Klein Tomáš, 8.A Oba postupují do okresního kola Kategorie D 1.místo – Popková Nikola, 7.A 2.místo – Bogoczová Valerie, 7.B 3.místo – Jančička Radek, 7.B Do okresního kola postupuje Popková Nikola a Bogoczová Valerie

Mgr. Mühldorfová Jana

Cestopisná přednáška PDF Tisk Email
19.03.2019 12:10

cestopisna prednaska Žáci 8. a 9. ročníku naší školy se měli možnost 13. března 2019 přenést v rámci cestopisné přednášky cestovatele, spisovatele a fotografa Petra Nazarova na Havajské ostrovy – souostroví v Tichém oceánu, na kterém se nachází 50. federální stát Spojených států amerických. Poutavou formou se účastníci této akce seznámili se základními, ale i mnoha unikátními informacemi o této malebné části světa. Tuto cestopisnou besedu organizovala Obecní knihovna v Petrovicích u Karviné, konala se v Kulturním domě v Petrovicích u Karviné a byla spolufinancována z fondů Evropské unie v rámci programu INTERREG V-A Česká republika - Polsko, projektu Synergie - integrace společnosti a institucí pohraničí Godowa a Petrovic u Karviné / Synergia - integracja społeczności i instytucji pogranicza Godowa i Petrovic u Karviné.

Mgr. Dagmar Prusová

Já Baryk PDF Tisk Email
19.03.2019 12:06

ja baryk Čteme rádi 9 jsme v Marklovicích zahájili 12. března besedou k výročí narození Františka Nepila. Začali jsme vesele písničkou z Večerníčku. Následovala krátká prezentace o panu Nepilovi a ukázka knížek autora. Potom všechny děti pozorně poslouchaly četbu z kapitoly knihy Já Baryk, a proto pro ně bylo snadné vyplňování pracovních listů. Také zvládly poskládat puzzle obrázků z knížky. Víte, jak vypadá dopravní značka Pozor, ježek? Tak takovou značku nám žáci nakreslili. Besedu jsme ukončili pohádkou a malou sladkostí. Fotografie zde.

Mgr. Marie Ďurčová

Indiánský rej PDF Tisk Email
13.03.2019 08:20

indiansky rej „Indiáni jedou, copak asi vezou?" - Tak tato píseň už zněla v naší školce v Petrovicích pěkných pár dní a také ve čtvrtek 21. 2. 2019 se ozývala, jelikož právě v ten den u nás probíhal malý karneval. Všechny děti se proměnily v indiány, oblékly se do indiánských šatů a hlavičky měly ozdobené čelenkami. Začalo se vesele po indiánsku tancovat a nechyběly ani soutěže, při kterých se malí i velcí indiáni náramně bavili. Fotografie zde.

Bc. Jaroslava Michalská

Pěvecká soutěž PDF Tisk Email
13.03.2019 07:58

pevecka soutez V pondělí 4. března 2019 se sešly děti v marklovické škole, aby si zasoutěžily ve zpěvu lidových písní. Mezi nejoblíbenější patřily Černé oči, Beskyde, Beskyde, Kalamajka, Hřej, slunéčko, hřej, Travička zelená. Děti byly rozděleny do dvou kategorií. V první soutěžily děti prvních až třetích ročníků a ve 2. kategorii pak žáci 4. a 5. tříd. Letos měla porota velmi těžkou úlohu. Všechny děti se snažily, zpívaly krásně a s chutí. A jak to dopadlo?

<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 Další > Konec >>