Pravopisná a literární soutěž PDF Tisk Email
18.11.2019 11:16

pravopys Dne 14. 11. 2019 se konala Pravopisná a literární soutěž, které se zúčastnilo 12 žáků z 6. a 7. ročníků. Soutěžící hravou formou luštili přesmyčky měst, zdůvodňovali psaní velkých počátečních písmen, vysvětlovali význam jednotlivých homonym, zpracovávali pravopisná cvičení, řešili kvízy, rébusy a skládali básně. Žáci mezi sebou soupeřili velmi zodpovědně a výsledky se lišily jen o pár bodů. Jaké jsou výsledky?

V kategorii žáků 6. ročníků zvítězila Julie Schneider (VI. B, 99 b), druhé místo obsadila Klára Filipová (VI. B, 98 b) a třetí místo získala Barbora Němcová (VI. A, 92 b). V kategorii žáků 7. ročníků zvítězila Linda Mitrengová (VII. A, 91 b), druhé místo obsadil Václav Němec (VII. A, 90 b) a třetí místo získali žáci VII. B – Marie Pinkasová a Tobias Karpeta (oba 88 b). Všem žákům děkujeme za snahu!

Mgr. Eva Meisnerová

Školní strašení a lampionový průvod PDF Tisk Email
11.11.2019 18:54

skolni straseni a lampionovy pruvod V pátek 1. 11. jsme se již tradičně s rodiči a dětmi sešli u hřiště TJ Lokomotiva a vydali se lampionový průvod. Tím odstartovala nejoblíbenější akce našich dětí - školní strašení.
Pro děti je to vždy večer plný překvapení, soutěží, hledání a překonávání strachu. Na stezce odvahy i při hledání překvapení na temné zahradě musely děti předvést opravdu dost kuráže. Ve třídě pak plnily testy paměti, skládaly puzzle v úplné tmě, řešily kvízy a v neposlední řadě si připravily tak trochu zvláštní hostinu. Než jsme se nadáli, bylo devět hodin, tedy nejvyšší čas rozejít se domů. Fotografie zde.

Mgr. Andrea Kupčáková

Malý výlet za zvířátky PDF Tisk Email
06.11.2019 08:08

maly vylet za zviratky Příjemné, poučné a hlavně zábavné říjnové dopoledne zažily naše starší děti při návštěvě Přírodovědné stanice v Karviné. Děti mohly zvířátka žijící v klecích a teráriích nejen pozorovat a prohlížet si je zblízka, ale na některá si také mohly sáhnout a pohladit je. Někteří hrdinové se nebáli ani exotických hadů a ještěrů, ale všichni se shodli, že nejpříjemnějším mazlíčkem na pohlazení jsou čiperné činčily. A venku na dvorku zase čekal nejstarší obyvatel zdejší stanice opičák Oskar a lišák Míša, který měl právě dobrou náladu a ochotně ukázal svůj krásný kožíšek. Děti si odnesly nejen užitečné informace o tom, co zvířátka k životu potřebují ale především krásné zážitky, o kterých jsme si ještě dlouho vyprávěli. Fotografie zde.

Pavlína Jancová

Den prevence PDF Tisk Email
04.11.2019 18:55

den prevence V pátek 25. 10. 2019 proběhl na naší škole Den prevence. Akce byla určena žákům všech ročníků a jejím cílem bylo objasnit dětem možná rizika a nebezpečí, která na ně mohou číhat v běžném životě a zároveň vést děti k větší obezřetnosti a předcházení rizikovým situacím. Celý den probíhaly besedy, ukázky a promítání. Starší děti se zúčastnily ve škole besedy Červeného kříže o AIDS a drogách, besedy Krajské hygienické stanice o škodlivosti používání mobilních telefonů, sledovaly práci policie ČR a shlédly dokumenty. Pak pro ně bylo připraveno povídání o chemických látkách v domácnosti a také ukázka první pomoci.
Mladší děti zahájily Den prevence v Kulturním centru společným povídáním o důležitosti bezpečí vlastního i ostatních. Viděly několik dílů s oblíbenou postavou Hurvínka, který jim přiblížil některé úrazy a jejich možnost ošetření. Poté se děti rozdělily na skupiny, některé viděly ukázku hasičské techniky, další besedovaly o první pomoci s paní z Červeného kříže, starší děti pak o nebezpečí mobilních telefonů. Během dne děti také tvořily plakáty a pracovaly ve skupinách na pracovních listech.
Závěr celé akce byl pro děti velmi zajímavý. Na hřišti TJ Inter shlédly ukázku práce policejních kynologů, viděly vyhledávání předmětů, poslušnost psů i obranu psovoda před možným útočníkem.
Děkujeme všem, kdo se podíleli na přípravě této náročné akce. Byla pro všechny děti přínosná a rozhodně smysluplná. Fotografie zde.

Mgr. Andrea Kupčáková

Přihlašování na střední školu krok za krokem... PDF Tisk Email
01.11.2019 11:11

Informace o přijímání ke vzdělávání na střední škole naleznete v příloze.

Mgr. Dagmar Prusová

<< Začátek < Předchozí 1 2 Další > Konec >>