Florbalisté postoupili do krajské eliminace Čeps Cupu 2018 PDF Tisk Email
13.11.2018 16:50

florbaliste postoupili do krajske eliminace Naši florbalisté odehráli v pondělí 12. listopadu v petrovické hale okresní kolo florbalového turnaje základních škol nazvaného ČEPS cup, kterého se účastní v celé republice 1258 škol, což je nový rekord.
Turnaje se zúčastnilo deset škol, které byly rozděleny do dvou skupin. Vítězové skupin se utkali ve finále. Skupinu jsme začali nervózním výkonem proti ZŠ Prameny, 6:5. Těsná výhra se zrodila až v samém závěru zápasu. Následovala prohra o jednu branku se ZŠ Slovenská, kdy nás prakticky sám porazil jeden hráč, 4:5. S předpokládaným favoritem turnaje ZŠ Borovského jsme si poradili překvapivě lehce 4:1 a udrželi se tak ve hře o postup. Situace ve skupině byla zamotaná, nám nezbývalo nic jiného než porazit Dětmarovice a čekat na zaváhání Slovenské. Dětmarovice jsme nakonec po boji přehráli 5:2, a když Borovského vzala body za remízu Slovenské, mohli jsme se těšit na finále. Tam nás čekal tým Horní Suché, který vyhrál svou skupinu bez ztrát body se skórem 41:4. Finálový zápas byl vyrovnaný, první poločas skončil 2:2. V tom druhém jsme byli ale aktivnější a dokázali jsme Suchou přehrát i přestřílet. Výsledek 5:2 znamená postup do krajské eliminace, která se bude hrát, stejně jako finále, v Ostravě.
Hráčům děkujeme za reprezentaci školy a přejeme hodně úspěchů v dalších utkáních v turnaji.

Mgr. Radek Adamczyk

Přihlašování na střední školu krok za krokem ... PDF Tisk Email
12.11.2018 12:37

Informace o přijímání ke vzdělávání na střední škole naleznete v příloze.

Mgr. Dagmar Prusová

Byl u nás kouzelník PDF Tisk Email
05.11.2018 19:53

byl u nas kouzelnik Čáry máry fuky fík a je tady kouzelník! Ve středu 24.10. nás v mateřské škole v Petrovicích navštívil kouzelník Kellner se svou asistentkou. Během vystoupení předvedl dětem spoustu kouzelnických triků a některé děti zapojil do svých kouzel. Jen tak ze vzduchu či nosu vykouzlil pětikoruny, překrásné květiny i živou bílou holubičku. Nejvíce legrace si děti užily s panáčkem z bílého plátěného kapesníčku, který tancoval a byl velmi neposedný a nechtěl kouzelníka poslouchat. Kouzelníkova show se všem moc líbila. Děkujeme za krásné představení a už teď se budeme těšit na další Vaši návštěvu u nás ve školce. Fotografie zde.

Bc. Jaroslava Michalská

100. výročí vzniku samostatného Československa PDF Tisk Email
05.11.2018 19:24

100 vyroci vzniku samostatneho ceskoslovenska V pátek dne 26. 10. se naše škola dalším projektovým dnem zapojila do celorepublikových oslav 100. výročí vzniku samostatného Československa. Cílem akce bylo seznámit žáky 2. stupně s událostmi vzniku samostatného státu a připomenout si důvod oslav tohoto významného výročí naší historie. V prvních dvou vyučovacích hodinách žáci zhlédli film o vzniku Československa nebo film s prvorepublikovou tématikou. Druhá část projektového dne byla zaměřena prakticky. Žákům byla nejdříve prezentována základní historická fakta o vzniku státu, nejvýznamnějších osobnostech té doby a životě lidí v 1. republice, poté následoval tematický vědomostní kvíz, ve kterém žáci soutěžili jednotlivě mezi sebou. Poslední dvě vyučovací hodiny se žáci věnovali vlastní tvorbě, výstup projektu tak tvořily medailonky významných osobností, obrázky státních symbolů, tehdejší módy nebo zbraní československé armády.

Mgr. David Tomala

Podzimní odpoledne s pohádkou „Jak zvířátka potrestala vandala“ PDF Tisk Email
05.11.2018 11:07

jak zviratka potrestala vandala Ve čtvrtek odpoledne přišel do naší školky v Petrovicích vandal a choval se v našem malém lese nehezky. Byl velmi hlučný, vyhazoval odpadky, ničil broučky a dokonce chtěl v lese kouřit! Všechno to viděla veverka se zajíčkem, který měl od odpadků poraněnou tlapku, a proto se rozhodli, že dají vandalovi za vyučenou. Veverka se na radu moudré sovy převlékla za Zlobáka a vandala strašlivě vylekala. Vandal sliboval, že už se v lese bude vždy chovat hezky a rychle z lesa pelášil. V tu chvíli se zjevila víla Jeřabinka a poradila dětem, jak zachrání broučky, které vandal schoval do svého batohu. Děti pomocí kouzelného světýlka, které jim ukázalo cestu, broučky našly a zachránily. Veverka se zajíčkem byli šťastni za všechny broučky a pyšní na to, jak napravili vandala. Fotografie zde.

Bc. Jaroslava Michalská

<< Začátek < Předchozí 1 2 Další > Konec >>