Jídelna PDF Tisk Email

Způsob odhlašování a přihlašování stravného

Přihlašování nového strávníka se provádí v kanceláři vedoucí ŠJ do 14,00 h na další  stravovací den. Pokud není vedoucí ŠJ přítomna, zastupuje jí vedoucí kuchařka.

Způsob odhlašování:
1) prostřednictvím webové aplikace www.estrava.cz nebo pro mobilní zařízení m.estrava.cz
2) u vedoucí školní jídelny: telefonicky na tel. č. 596 361 778 nebo emailem: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
3) na jídelně u objednávkového terminálu
4)prostřednictvím mobilní aplikace ve Vašem mobilním obchodě App Store nebo Google Play

Školní jídelna zabezpečuje hmotnou péči pro děti a žáky pouze v době pobytu ve škole. Za pobyt ve škole se považuje i první den nemoci dítěte nebo žáka a rodič si může stravu odnést v jídlonosiči. Bude-li však strávník nemocen několik dní, pak od druhého dne jeho nemoci, kdy nebude přítomen ve škole, se už nejedná o školní stravování (s odkazem na § 122 odst. 2 zákona č. 561/2004 Sb.) a může čerpat oběd, kdy hradí navíc k ceně potravin mzdové a režijní náklady.

Úhrada stravného ve školní jídelně

Sazba stravného se řídí vyhláškou ze dne 14.7.2021,kterou se mění vyhláška č. 107/2005 Sb.,o školním stravování, ve znění pozdějších předpisů.

Finanční limity jsou určeny věkem strávníka v cenovém rozpětí v příloze dané směrnice.

Podle přílohy č. 1 a č. 2 platné vyhlášky o školním stravování jsou zařazeny děti dle věku , kterého dosáhnou během daného školního roku končícího 31. srpna.

MŠ celodenní 3 - 6 let 41,- Kč
MŠ polodenní 3 - 6 let 32,- Kč
MŠ celodenní 7 let 44,- Kč
MŠ polodenní 7 let 35,- Kč
ZŠ obědy 7 - 10 let 27,- Kč
ZŠ obědy 11 - 14 let 29,- Kč
ZŠ obědy 15  a více let 32,- Kč
pracovníci a důchodci ve školství 32,- Kč

cizí strávníci 75,- Kč
z toho hodnota stravy 32,- Kč
pokrytí mzdových nákladů 32,- Kč
pokrytí provozních nákladů 11,- Kč

Úhrada stravného se provádí složenkou, případně inkasem z bankovních účtů.

Termín úhrady plateb prostřednictvím sporožirového účtu a inkasem je nejpozději dvacátý den předchozího měsíce na následující měsíc. Termín úhrady složenkou je nejpozději dvacátý pátý den předchozího měsíce na nový měsíc. Složenky je možno vyzvednout dvacátý den předchozího měsíce osobně v kanceláři vedoucí ŠJ, nevyzvednuté složenky budou předány příslušným třídním učitelům k rozdání žákům. Pokud nebude stravné uhrazeno v termínu i po upomínce, nebude oběd poskytnut a dítě MŠ bude dočasně vyloučeno z docházky. Odhlášené stravné se vrací odpočtem u každé formy úhrady a to až při platbě na třetí následující měsíc.

Seznam označení alergenů:

1 Obiloviny obsahující lepek (tj. pšenice, žito, oves, ječmen atd.) a výrobky z nich

2 Korýši a výrobky z nich.

3 Vejce a výrobky z nich

4 Ryby a výrobky z nich

5 Arašídy (burské oříšky) a výrobky z nich

6 Sója a výrobky z ní