Krajské kolo olympiády v ruském jazyce

V pondělí 18. 3. 2024 proběhlo ve Středisku volného času Korunka krajské kolo olympiády v ruském jazyce. Tomuto kolu předcházela školní část, z níž postoupil Stanislav Sznapka, žák 9.B třídy. V kategorii základních škol soutěžilo celkem 20 lidí, mezi soutěžícími byli i žáci z dvojjazyčných rodin a děti z gymnázií. Těch nebylo málo.

Olympiáda se skládala ze dvou částí: první v podobě porozumění textu a druhá jako konverzace s porotou, ke které byl každý soutěžící přivolán samostatně. Kromě naučených témat museli studenti odpovídat také na záludné otázky porotců a řešit různé modelové situace. Krajské kolo bylo zakončeno slavnostním vyhodnocením.

Standa skončil na 10. místě. Standovi k pěknému výsledku gratuluji a děkuji za dobrou reprezentaci školy.

Mgr. Petra Botorová