Ledové království v Marklovicích

Nejoblíbenější školní akce Noc s H. Ch. Andersenem začala v pátek 5. dubna ve večerních hodinách. Vysmáté děti dorazily se spacáky a s očekáváním velkého dobrodružství. Zvláště pak ty nejmladší, které ve škole přespávaly poprvé. Celá akce byla tentokrát motivována pohádkou Sněhová královna. Všichni společně s Gerdou putovali ledovým královstvím, plnili rébusy a zapeklité úkoly, aby pomohli zachránit Káje ze zajetí zlé královny a rozehřáli mu jeho ledové srdce. Na této dobrodružné cestě dětem také pomáhal sněhulák Olaf a jeho vřelá objetí. V průběhu večera nás navštívil pan starosta Marian Lebiedzik s paní knihovnicí Veronikou Kyjonkovou.  Věnovali dětem krásnou knížku Aleny Mornštajnové. Děkujeme a těšíme se na další ročník této zdařilé akce, která děti motivuje ke čtení a připravuje jim nevšední zážitky, na které budou dlouho vzpomínat.

Děkujeme také všem v Pizzerii Salve za výborné pizzy, na kterých si děti velmi pochutnaly.Mgr. Pavlína Ochodková