Velikonoční týden v MŠ Závada

Velkonoční týden se moc vydařil. Pondělí jsme měli modré – vyráběli jsme modré zajíčky a vajíčka barvili na modro. Žluté úterý bylo náročné na úklid – děti dávaly do pořádku všechny hračky, skládaly žlutá vajíčka a připravovaly se na škaredou středu. Čtvrtek pak byl celý zelený a hravý – hráli jsme samé „zelené“ hry a hledali zelené předměty.

Největším zážitkem z celého týdne byla škaredá středa. I když byla „škaredá“, přišly všechny děti s úsměvem, vybaveny batůžkem s pitím a nedočkavě očekávaly, kdy půjdeme hledat poklad. Po svačince všichni hledali nějakou zprávu o pokladu. Krteček, který nás hlídá celý rok, měl v kapsičce pro nás dopis od včelky Terky. Dozvěděli jsme se, že musíme jít směrem k mlýnu, kde včeličky bydlí a cestou hledat úkoly. Všech šest úkolů děti splnily na jedničku a odměnou jim bylo nejen pohoštění ve mlýně, ale také poklad – čokoládové vajíčko, bonbóny a perníkový beránek. Nakonec jsme se mohli podívat na právě vylíhnutá kuřátka a protáhnout si tělo na trampolíně.

Děkujeme rodičům Sznapkovým  ze Včelí banky za svůj čas, prostor a perník, který nám věnovali.

Kamila Vránová