Adaptační kurz 6. ročníku

První zářijový den vyjely děti šesté třídy na adaptační kurz na chatu Studeničné v Beskydech.

Cílem kurzu bylo vytváření mezilidských vztahů ve třídě i mimo ni, rozvíjení základních sociálních dovedností pro řešení složitých situací, primární prevence rizikového chování a seznámení se s budoucími třídními učitelkami.

Po příjezdu byly děti rozděleny do 5 družstev. Každé družstvo vedla jedna žákyně devátého ročníku. Počasí nám po celý pobyt přálo, a proto všechny hry mohly proběhnout venku. Druhý den byl zaměřen na práci s třídou. Navštívili nás lektoři společnosti Renarkon, kteří s třídami celé dopoledne pracovali. Odpoledne si děti zahrály spoustu her včetně bojové hry. Díky teplému počasí po oba dny probíhaly v bazéně vodní hry. O poslední večer se postaraly žákyně 9. ročníků, které dětem připravily diskotéku spojenou s taneční hrou. Kurz se vydařil, většina žáků se aktivně zapojila do všech činností a my učitelé jsme byli potěšeni tím, že jsme se mohli s žáky blíže poznat.

Mgr. Petra Botorová, metodik prevence