Akce MŠ Petrovice 2020/21
Rozloučení s předškoláky PDF Tisk Email

rozlouceni s predskolaky Blíží se konec školního roku a s ním také loučení s našimi předškoláky. Slavnostní rozloučení proběhlo v MŠ Petrovice v úterý 22. 6. 2021. Celé dopoledne bylo pro děti nevšední, plném napětí a očekávání. Děti byly slavnostně oblečeny, protože tento den je pro ně jeden z mnoha významných v jejich životě. Všechny děti slíbily, že se budou poctivě připravovat do školy. Za svůj slib dostaly šerpu, odznak školáka, pamětní list a knížku, kterou si již brzy budou moci přečíst. Následovalo pasování a poté děti za doprovodu veselé písničky prošly bránou do školy. Na závěr nám všichni pasovaní předškoláci řekli básničku a zazpívali veselé písničky. Děti měly na tento slavnostní den svůj první domácí úkol. Se svými rodiči vyráběli krásné aktovky, za které byly děti od svých paní učitelek odměněny.
Všem budoucím školáčkům přejeme krásné chvíle při získávání nových vědomostí a rodičům spoustu trpělivosti se svými prvňáčky. Fotografie zde.

Kouzelník v MŠ PDF Tisk Email

Kouzelník v MŠ Poslední pátek v tomto školním roce jsme se ocitli ve světě kouzel. Do mateřské školy Petrovice zavítal kouzelník Aleš, který představil svá kouzla a triky. Svými kouzly očaroval nejen děti, ale také zaměstnance mateřské školy. Kouzelník Aleš nechal zmizet paní učitelce prstýnek, představil různá kouzla s kartami, která jsme se chtěli naučit. Bohužel marně. Děkujeme mu za skvělé vystoupení a už se těšíme na příští setkání. Fotografie zde.

Návrat do minulosti, aneb výlet do Dinoparku v Doubravě PDF Tisk Email

navrat do  minulosti Ve čtvrtek 22. 6. jsme se na chvíli vrátili do minulosti a navštívili Dinopark. V tomto obrovském areálu na nás čekaly nejrůznější dinosauři z období prvohor, druhohor. Navštívili jsme také 3D kino, kde na nás čekala krásná pohádka O dinosaurovi, který se ztratil. Jakmile kino skončilo, vypravili jsme se na cestu do minulosti. Tato cesta byla velice náročná, proto jsme se také museli posilnit, abychom stihli další dobrodružství, dlouho očekávanou projížďku dinovlakem. Jízdu vlakem jsme si velice užili. Zastavili jsme u ztroskotaného letadla, kde pan řidič byl donucen vystoupit a přinesl nám dinosauří miminko. Cesta pokračovala do nebezpečné zóny se strašlivým T-Rexem. Naštěstí nebyl hladový, a tak jsme úspěšně dojeli a z vláčku vystoupili. Velkou zkouškou pro děti z předškolní třídy byla stezka hbitých Deinonychů, kterou jsme úspěšně zakončili naši cestu do minulosti. Fotografie zde.

Jarní vystoupení v MŠ Petrovice PDF Tisk Email

jarni vystoupeni v ms petrovice Měsíc květen jsme slavnostně ukončili jarními besídkami, které bohužel probíhaly pouze na dálku. Děti ze třídy Motýlků a Soviček si připravily pásmo písniček a básniček. Třída starších Soviček předvedla své taneční kreace na známou píseň Jaro děla pokusy. Dětem se vystoupení moc povedla a vzájemně se odměnily velikým potleskem. Věříme, že příští vystoupení již bude s rodiči dětí. Fotografie zde.

Den dětí v MŠ Petrovice PDF Tisk Email

den deti v ms petrovice Na celé Zemi žijí děti, které v měsíci červnu slaví svůj svátek. Děti z MŠ Petrovice jej oslavily na zahradě, kde byly pro ně připraveny tanečky a soutěže. Všechny děti si například vyzkoušely hod na cíl, slalom na koloběžkách nebo také skok v pytli. Děti byly za své výkony odměněny největší poctou pro sportovce a tím je medaile. Nechyběla také sladká odměna a dětský šampus. Všichni jsme si tento den krásně užili a věříme, že se takto měly všechny děti na celém světě. Fotografie zde.

<< Začátek < Předchozí 1 2 3 Další > Konec >>

- Podpora škol formou projektů zjednodušeného vykazování - Šablony pro MŠ a ZŠ II (OP VVV)

- Ozonové generátory pro MŠ (Nadace ČEZ)