ZŠ a MŠ Petrovice u Karviné

Vzkazníky

Ve vzkazníku naleznete poslední aktuální informace o dění ve školce. Přispívat do vzkazníku mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Vzkazník MŠ Petrovice

Vzkazník MŠ Marklovice

Vzkazník MŠ Závada


Designed by:
Akce MŠ Marklovice 2020/21
Den dětí PDF Tisk Email

den deti Dne 1.6. jsme ve školce oslavili Den dětí. Celou školku i zahradu ozdobily balónky a oslava mohla vypuknout. Byl to den plný tance, zábavy a radosti. Nechyběl ani dětské šampaňské, které všechny příjemně osvěžil. Na zahrádce byla připravena pro děti různá stanoviště: skákání v pytli, hod míčkem, slalom, skákání na balónu a překážková dráha. Když děti všechny úkoly splnily, čekalo na ně velké překvapení - dva úžasné vodní světy, které nám zpříjemní nadcházející horké dny. Děti si svůj den hezky užily. Fotografie zde.

Pavla Kiedroňová

 
Skřítek Přírodníček PDF Tisk Email

skritek prirodnicek V pátek 23.4. jsme ve školce našli vzkaz od skřítka Přírodníčka, který měl pro nás připravené překvapení. Počasí nás sice trochu zlobilo, ale Čiperkové se deště nebojí, a proto jsme vyrazili na zahrádku.
Tam už na nás čekalo 9 stanovišť. Na každém stanovišti měl pro nás nějaký skřítek z přírody připravený úkol. Třídili jsme odpad, sbírali jsme lístky a květinky a poslouchali „zvuky" lesa. Přiřazovali jsme zvířátkům jejich stopy, trénovali jsme paměť i obratnost a správně jsme určili, kde které zvířátko žije. Když byly všechny úkoly splněné, objevil se nám skřítek Přírodníček, který měl pro děti připravené odměny. Čiperkové úkoly zvládli hravě, jsou to skvělí ochránci přírody. Fotografie zde.

Pavla Kiedroňová

 
Mistrovství Petrovic v zimních sportech PDF Tisk Email

mistrovstvi petrovic v zimnich sportech V pátek 29. ledna se naše školka proměnila ve sportovní arénu. Na slavnostním zahájení zazněla česká hymna, všichni sportovci slíbili čestnou hru a mohlo se začít. Děti byly rozděleny do čtyř týmů a vydaly se zdolat pět sportovních stanovišť. Závody na lyžích, střílení pukem na branku, hod do dálky, bobování a eskymáckou stezku všechny děti lehounce zvládly. Na závěrečném vyhlašování vítězů dostali všichni zúčastnění medaili a kyselou dobrůtku. Děti si sportovní den moc užily. Fotografie zde.

Pavla Kiedroňová

 
Mikuláš PDF Tisk Email

Mikulas V pátek 4.12. nám přilétl do školky vzkaz do Mikuláše. Oblékli jsme se a vyrazili s dětmi po jeho stopách, které nám zanechal kolem školky. Připravil nám 5 úkolů, které jsme museli splnit. Zdobili jsme stromeček, sbírali čertovské brambory, tančili čertí taneček, zpívali a recitovali. Po splnění všech úkolů na děti čekala odměna v podobě balíčků plných dobrot a spousty nových hraček. Dětem se putování za Mikulášem velmi líbilo. Fotografie zde.

Pavla Kiedroňová

 
Strašidelný den PDF Tisk Email

strasidelny den V pátek 13. listopadu se naše školka proměnila ve strašidelný dům. Děti si s paními učitelkami v kostýmech užily diskotéku, módní přehlídku strašidel a zatančily si metličkový tanec. Nakonec jsme společně naši školičku začarovali a plnili úkoly na 5 „hrůzostrašných" stanovištích. Dětem se strašidelný den moc líbil. Fotografie zde.

Pavla Kiedroňová

 


Projekty

Naše škola je zapojena do projektů:

- Odborná učebna chemie při ZŠ Petrovice u Karviné (IROP)

- Podpora škol formou projektů zjednodušeného vykazování - Šablony pro MŠ a ZŠ II (OP VVV)

- Oranžové hřiště MŠ Petrovice u Karviné (Nadace ČEZ)

- Oranžové hřiště MŠ Marklovice u Karviné (Nadace ČEZ)

- Ozonové generátory pro MŠ (Nadace ČEZ)

Vytvoření pracovního místa – vrátný (OPZ)

- Sportovní příměstský tábor 2018 - 2020 (OPZ)

- Diagnostika stavu znalostí a dovedností žáků se zaměřením na jejich rozvoj

Cambridge English

cambridge-logo-500px

Mezinárodní jazykové zkoušky Cambridge English na naší škole.

Podrobnosti zde.