Naše škola je zapojená do následujících projektů:

Odborná učebna chemie při ZŠ Petrovice u Karviné (IROP)

Projekt OP JAK – Šablony IV

Hlavním cílem projektu je zvýšení kvality edukativního procesu formou personální podpory, vzdělávání pedagogů a inovativního vzdělávání žáků.

Nadace ČEZ

  • Oranžové hřiště MŠ Petrovice u Karviné
  • Oranžové hřiště MŠ Marklovice u Karviné
  • Ozonové generátory pro MŠ

Diagnostika stavu znalostí a dovedností žáků se zaměřením na jejich rozvoj

Doučování žáků škol

Financováno EU (NextGenerationEU)

Realizace investice 3.2.3 Národního plánu obnovy
Investice reaguje na potřebu podpory vzdělávání žáků ohrožených školním neúspěchem v reakci na nemožnost prezenční výuky ve školách během pandemie COVID-19.

Digitalizujeme školu

Financováno EU (NextGenerationEU)

Realizace investice Národního plánu obnovy – komponenta 3.1 V rámci komponenty 3.1 Inovace ve vzdělávání v kontextu digitalizace investice přispívá na vybavení žáků digitálními technologiemi pro rozvoj jejich informatického myšlení a digitálních kompetencí a na prevenci digitální pasti.

Herní sestava na školní zahradu MŠ Dolní Marklovice

Polsko-česká vědecká cesta

Polsko-česká vědecká cesta / Polsko-Czeska podróż naukowa

Fond malých projektů v rámci Programu Interreg Česko – Polsko 2021-2027

Prioritní osa: 4 – Spolupráce Institucí a Obyvatel

Specifický cíl: 4.2 – Prohloubení přeshraničních vazeb obyvatel a institucí česko-polského pohraničí

Celkové náklady projektu/Całkowity koszt projektu: 13.355,00 euro (česká strana 6.660,00 euro)

Financování: 5.328,00 euro (80% způsobilých nákladů pro českou stranu)
Období realizace: 02.09.2024 – 20.06.2025
Vedoucí partner: Gmina Godów
Partner: Základní škola a Mateřská škola Petrovice u Karviné, příspěvková organizace

Registrační číslo projektu:

T.008.04.0013

Stručný popis projektu:

V rámci projektu se plánuje vytvoření programu spolupráce škol působících v euroregionu, založeného na výměně zkušeností a dobré praxe. Program spolupráce škol zahrnuje vzájemné poznávání se žáků a pedagogického sboru, což posílí sociální soudržnost v příhraničním regionu. Je naplánovaná organizace společných výjezdů žáků škol PL a CZ, majících charakter výukově-poznávací s příměsí tradic, historie a kultury příhraničního území. Vedoucí partner je obec Godów. Obec je zkušeným projektovým partnerem a bude pomáhat českému partnerovi projektu při realizaci projektových aktivit. Realizátorem PL partnera budou ZŠ v Gołkowicach a Skrbeńsku (Partnerem je zřizovatel s právní subjektivitou) a u partnera na CZ straně je to Základní škola a Mateřská škola Petrovice u Karviné, příspěvková organizace.

Hlavní cíl projektu:

Hlavním cílem projektu je posílení spolupráce mezi vzdělávacími institucemi po obou stranách hranice skrze realizaci nové formy spolupráce založené na edukačních výjezdech žáků obcí Godów a Petrovice u Karviné.

Výsledky projektu/ Rezultaty projektu:

Zahájení aktivit naučně-poznávacího charakteru představuje nový směr spolupráce. Přidanou hodnotou projektu bude posílení a prohloubení spolupráce škol a možnost využití získaných vědomostí v pedagogické práci. Udržitelnost projektu zajistí partneři projektu min.5 let od obdržení poslední platby z Programu. Do kalendáře akcí škol bude zařazena organizace každoročních pravidelných edukačních workshopů s účastí obyvatel pohraničí (1 rok PL,1 rok CZ-střídavě), financování bude z rozpočtů škol.